CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > Ostrava - Dubina
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Dejvyd
Newbie

Registrován: 03.06.2003
Příspěvků: 54

Příspěvek č. 17 

Old Post 24.09.2003 v 16:12
Dejvyd je offline   Click Here to See the Profile for Dejvyd   Find more posts by Dejvyd   Click here to Send Dejvyd a Private Message   Click Here to Email Dejvyd     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Hrabůvka... Příspěvek č. 18 

Tady se pořád říká, že tam nikdo není, ale to až tak pravda nebude - vždy? bodů je tam SPOUSTA - problém je to čistě organizažní - není tam NIKDO, kdo by lidi sezval a probraly se veškeré možnosti. Proto mám návrh:

VE ČTVRTEK 2.10.2003 uspořádáme schůzku oblasti HRABŮVKA, DUBINA. Tato schůzka by měla dopomoci k nalezení schůdného řešení = aby se společnými silami vytvořilo AP, které by pokrylo co nejvíce zájemců.

Pokud máte zájem se schůžky zúčastnit, ppište do tohoto vlákna (místo schůzky bude určeno později - nic vhodného mě teď nenapadá).

Já obepíšu e-mailem vlastníky všech bodů v okolí.

Organizační podrobnosti sdělím později.

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 24.09.2003 v 20:17
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dejvyd
Newbie

Registrován: 03.06.2003
Příspěvků: 54

Příspěvek č. 19 

Ja nerikam, ze v Hrabuvce nikdo neni. Jen ze z dvanacti obeslanych lidi (kteri pripadali v uvahu jako nejblizsi koncove body) se ozvali dva a na thread NODE HRABUVKA, ktery visel cely mesic na foru, reagoval jedine XLIBOR, ktery mi napsal kanaly obsazene jeho firmou. Nevim, co vic jsem mohl udelat?

Old Post 25.09.2003 v 08:45
Dejvyd je offline   Click Here to See the Profile for Dejvyd   Find more posts by Dejvyd   Click here to Send Dejvyd a Private Message   Click Here to Email Dejvyd     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chelaton
Newbie

Registrován: 04.03.2003
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 20 

Nazdar
Jsem pro schůzku. Určitě se zůčastním pokud budu ve čtvrtek v Ostravě. Jinak jsem mluvil s jedním koncovým co je na mapě u intersparu (ten by mě zajímal jako AP),nick momentálně nevím, a ten shání internet. Tak říká že půjde do ADSL. tzn. bod na odpis....
no nic navid ne čtvrtek.
NSL de Choboton
p.s. zhotovil jsem si první kolineální anténu tak jsem zvědavý jestli na ni něco z okolí uslyším.

Old Post 25.09.2003 v 11:14
Chelaton je offline   Click Here to See the Profile for Chelaton   Find more posts by Chelaton   Click here to Send Chelaton a Private Message   Click Here to Email Chelaton     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Schůzka Příspěvek č. 21 

I když byl původn uveden termín čtvrtek 2.10.2003, rozhodlun jsem se ji přeložit na ÚTERÝ 30.9.2003

Pokud to někomu z vás nevyhovuje, prosím vyjádřete svůj názor zavčasu. V současné době (maily, odobní kontakt a vyjádření va fóru) se k účast na schůzce přihlásilo 7 osob, další jsou potřební aby bylo možné dohodnout co nejvíce.

Problém je v tom, že se nesmí začít řešit jen nejbližší okolí nějakého node, ale je potřeba zabývat se celou oblastí. Porřebujeme postavit první APčko, které se dokáže napojit na některý z existujících uzlů a dokáže pak signál dostat na další potenciální APčka, která jsou třeba níže a "nikam nevidí".

Taktika výstavby naší sítě by měla být řesně opačná, než taktika komerčních ISP: PRovideři spoléhají na několik málo APček pro celé město. Tyto APčka osazují vysoce ziskovými všesměrovkami nebo sektorovkami. My bychom měli stavět sí? spíše z MIKROBUNĚK, které budou vzájemně propojené, a také budou mít spoje na "páteřní body" = APčka, které jsou vysoko a dělají dlouhé spoje.

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 25.09.2003 v 13:00
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Účastníci Příspěvek č. 22 

Prozatím svou účast přislíbili uživatelé: vasekn, piposek, kamilek, Chelaton.
Přijdu i já a osobně (snad) dovedu Krea, tech. support slíbil Mgolem. Nechci nikoho do ničeho nutit, ale rád bych tam viděl i tebe, Adame :-) (Ano, opravdu tebe Alberte.Einseine )

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 25.09.2003 v 13:06
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz_iceman
Junior Member

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 171

Re: Účastníci Příspěvek č. 23 

Old Post 25.09.2003 v 22:03
cz_iceman je offline   Click Here to See the Profile for cz_iceman   Find more posts by cz_iceman   Click here to Send cz_iceman a Private Message   Click Here to Email cz_iceman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 24 

Mozna, ze se tam taky objevim.

Old Post 26.09.2003 v 06:36
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chelaton
Newbie

Registrován: 04.03.2003
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 25 

V kolik hodin a kde bude schůzka?
Jinak úterý zatím vyhovuje.

Old Post 26.09.2003 v 14:35
Chelaton je offline   Click Here to See the Profile for Chelaton   Find more posts by Chelaton   Click here to Send Chelaton a Private Message   Click Here to Email Chelaton     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Místo a čas konání Příspěvek č. 26 

Termín:
Navrhuju se sejít v 17:00, dříve se asi spousta pracujících uvolnit nedokáže, později by to taky nebylo ono, protože bychom měli skončit trošku v rozumnou dobu

Místo:
Hospodopis té oblasti teda moc neznám, takže PROSÍM navrhněte někdo, kdo to tam znáte. Budeme potřebovat prostor, kde by se mohlo rozumně dorozumívat cca 15 lidí (to vidím jako max.), takže nejlíp něco klidného kde by nám dovolili srazit stoly. Pokud by někdo byl schopen zaridit i RESERVE, tak by to bylo super

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 26.09.2003 v 19:45
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Albert.Einstein
Junior Member

Registrován: 24.06.2002
Příspěvků: 160

Re: Účastníci Příspěvek č. 27 

__________________

AE e=m*c^2

Old Post 26.09.2003 v 21:35
Albert.Einstein je offline   Click Here to See the Profile for Albert.Einstein   Find more posts by Albert.Einstein   Click here to Send Albert.Einstein a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Místo schůzky Příspěvek č. 28 

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Naposledy upravil rsaf 27.09.2003 v 20:15

Old Post 27.09.2003 v 19:27
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dejvyd
Newbie

Registrován: 03.06.2003
Příspěvků: 54

Question Vysledek? Příspěvek č. 29 

Ahoj, musel jsem vcera odejit jeste pred "oficialnim vyhlasenim vysledku schuzky", jak to tedy dopadlo? Predesilam, ze v ramci CZFree chci byt z osobnich duvodu (kamarad napojeny na FILA) pripojeny na vetev FILO-ICEMAN-XLIBOR. Mgolem je taky moznost, pokud bude fungovat propojeni Mgolem-Xlibor, muze mi to byt jedno. Zatim vsak neni. Za sebe davam oficialni a znacne nemenne stanovisko : v sobotu se pravdepodobne odehraje dalsi mereni, tentokrat s Xliborem, pak je ten cirkus v Brne a za ctrnact dnu kupuju antenu (asi sito Andrew 24 db - uvidi se podle sobotnich vysledku mereni), kartu XI 626 a zprovoznuju koncovy bod. Pokud se nakonec z ruznych polemik vylouplo dost lidi (kdyz jsem odchazel, byl to jen Kreo), kteri chteji mit u me AP - nic z toho co nakoupim ja neprijde nazmar. Dokupte si zbytek a do mesice jedeme... Zbytkem se rozumi: karta+smerovka u Xlibora (ja jako koncovy bod bych nic z toho nepotreboval, muzu jet na jeho vsesmer), karta (druhou dam svou)+pocitac+sektorovka u me. Samozrejme nejaky drobny material - koncovky, kabelaz...

Old Post 01.10.2003 v 10:08
Dejvyd je offline   Click Here to See the Profile for Dejvyd   Find more posts by Dejvyd   Click here to Send Dejvyd a Private Message   Click Here to Email Dejvyd     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamilek
Junior Member

Registrován: 09.09.2003
Příspěvků: 145

vysledek Příspěvek č. 30 

Taky jsem se bohuzel nemohl zucastnit a chci se zeptat jak schuzka probihala a zda je nejaky vysledek.

Old Post 08.10.2003 v 07:36
kamilek je offline   Click Here to See the Profile for kamilek   Find more posts by kamilek   Click here to Send kamilek a Private Message   Click Here to Email kamilek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

prubeh Příspěvek č. 31 

no, skoro uz jsme byli dohodnuti, ze AP bude, zucastneni uz kejvli, ale pak jeden vycouval, a zase se to zbortilo, takze zatim snad budem zapojovat koncaky, na ktere uvidime ze Zabrehu a snad to "uzraje". Viz Dejvyd

Old Post 08.10.2003 v 20:50
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Node Kreo Příspěvek č. 32 

Protože kreo se k tomu nějak nemá... píšu to já:

Během cca 10 dní by měl být vytvořen koncový bod KREO (ul. U Nové školy). Na tomto bodě je technicky počítáno i s APčkem - takže pokud by měl někdo zájem, aby vzniklo AP v tomto místě, tak by asi musel dodat hwap a ostatní bižuterii. Na node není router, takže i ten bude asi nutností.

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 08.10.2003 v 22:17
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:31.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz