CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > Prism 2.5/3 Windows 2k/XP/2K3 WPA driver
1234567
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
spec-cz
Newbie

Registrován: 13.05.2003
Příspěvků: 52

Prism 2.5/3 Windows2k/XP WPA driver Příspěvek č. 1 

Naposledy upravil spec-cz 23.06.2004 v 19:41

Old Post 22.06.2004 v 17:32
spec-cz je offline   Click Here to See the Profile for spec-cz   Find more posts by spec-cz   Click here to Send spec-cz a Private Message   Click Here to Email spec-cz   Visit spec-cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spec-cz
Newbie

Registrován: 13.05.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 2 

Pro podporu WPA je nutné mít firmware alespoň 1.1.0/ 1.7.4.
Další omezení jsou uvedena výše... (WinXP s různými update).
Mimo to jsou tyto drivery mnohem citlivější a najdou více sítí - vhodné pro wardriving

WinXP drivery fungují i pro Win2K - mají podporu NDIS 5.1, takže je to lepší

Zatím naprostá spokojenost...

Naposledy upravil spec-cz 22.06.2004 v 18:13

Old Post 22.06.2004 v 17:35
spec-cz je offline   Click Here to See the Profile for spec-cz   Find more posts by spec-cz   Click here to Send spec-cz a Private Message   Click Here to Email spec-cz   Visit spec-cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spec-cz
Newbie

Registrován: 13.05.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 3 

Tak další podrobnosti, spolu s driverem je dodáván i nový control panel /config util verse 3.004
V možnosti nastavení driveru přibylo dost nových položek jako:
802.11D control - None / Flexible / Strict
AdHoc Demo mode - Enable / Disable
APDensity - Low / Medium / High
FirmwareDownload - Enable / Disable
Passive Scan Dwell time - hodnota
RSSItune - hodnota

Určitě stojí za vyzkoušení...

Old Post 22.06.2004 v 19:34
spec-cz je offline   Click Here to See the Profile for spec-cz   Find more posts by spec-cz   Click here to Send spec-cz a Private Message   Click Here to Email spec-cz   Visit spec-cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carcharias
Newbie

Registrován: 04.04.2004
Příspěvků: 21

no nevim nevim Příspěvek č. 4 

Tak jsem je skusil na XP SP2 s XI626. Konfigurační utilita se hlásí pod verzí 1.07.41, neobsahuje Site Surv, WPA jsem nikde nenasel a i ta stabilita je nejaka divna. Připojení mi párkrát spadlo a nevím proč. S original drivery a Wlan utilitou vše v pohodě. Škoda, protože to wpa mě docela zajímalo.

Old Post 23.06.2004 v 18:09
Carcharias je offline   Click Here to See the Profile for Carcharias   Find more posts by Carcharias   Click here to Send Carcharias a Private Message   Click Here to Email Carcharias     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spec-cz
Newbie

Registrován: 13.05.2003
Příspěvků: 52

Re: no nevim nevim Příspěvek č. 5 

Old Post 23.06.2004 v 19:38
spec-cz je offline   Click Here to See the Profile for spec-cz   Find more posts by spec-cz   Click here to Send spec-cz a Private Message   Click Here to Email spec-cz   Visit spec-cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spec-cz
Newbie

Registrován: 13.05.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 6 

Naposledy upravil spec-cz 25.06.2004 v 19:56

Old Post 24.06.2004 v 06:18
spec-cz je offline   Click Here to See the Profile for spec-cz   Find more posts by spec-cz   Click here to Send spec-cz a Private Message   Click Here to Email spec-cz   Visit spec-cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spec-cz
Newbie

Registrován: 13.05.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 7 

WPA vyzkoušeno, funguje! Jinak tyto drivery umožnují bezproblémový chod, když je nastaveno hidden SSID (no broadcast) na AP.Pomocí RSSItune se dá zlepšit signál tam, kde je veliké rušení, těch vylepšení je ale daleko víc a oproti původním 1.0.7.29 je to obrovský skok dopředu...

Old Post 26.06.2004 v 00:04
spec-cz je offline   Click Here to See the Profile for spec-cz   Find more posts by spec-cz   Click here to Send spec-cz a Private Message   Click Here to Email spec-cz   Visit spec-cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 8 

Nejde mi akorát do hlavy, proč jsou ty drivery

ad 1) takto rafinovaně skrytý, někde na fujitsu notebook
ad 2) proč trvalo tak dlouho než vznikly tyto ovladače, od doby konce roku 2002
ad 3) proč nejsou oficiálníc generic ovladače na stránkách intersilu či z-comu

Kde je zakopanej pes ?

__________________

Old Post 08.07.2004 v 16:19
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Příspěvek č. 9 

__________________

Old Post 08.07.2004 v 18:05
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spec-cz
Newbie

Registrován: 13.05.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 10 

Takže jsem o5 zde Žádný zakopaný pes v tom opravdu není.

1)Jsou i jinde,ale po několika dnech googlování a hledání nových intersil prism 2/2.5/3 driverů jsem narazil na ty fujitsu siemens, jsou to všechno referenční - generic drivery použitelné pro všechny typy karet. Dřív jsem si dopisoval s maníkem z techsupportu intersilu a ten mi potvrdil že takové drivery existují, co se připravuje do dalších release atd. Jenže pak intersil prodal wifi sekci globenpanvirata a ta to zase prodala connexant. No nicméně ten kdo dělá drivery a firmware je pořád intersil. ZCom/ZComax své stránky neaktualizuje, techsupport nereaguje, prostě hrůza. Intersil distribuuje referenční drivery svým partnerům a jestli oni je vypustí nebo nějak upraví je jejich věc...

2)Mezi drivery 1.0.7.29 a těmi co jsem postnul byly ještě 3 release driverů 1.0.7.34 apod. Ty 3.00.4, 3.00.8 jsou s podporou WPA

3)Odpovězeno výše....

Co se týče toho firmware 1.8.0, tak to je naprosto v pořádku. Driver sice kartu neflashuje, ale firmware je obsažen přímo v driverech a natahuje se spolu s ovladači! Dá se tahle feature vypnout v upřesnit v ovladačích FirmwareDownload -Enable/Disable
Nutné je to pokud chce člověk flashovat firmware přímo do karty.


Stačí? Jinak za dveřmi jsou další nové drivery, měla bych v nich být podpora regulace výkonu. Uvidíme....

Old Post 08.07.2004 v 23:04
spec-cz je offline   Click Here to See the Profile for spec-cz   Find more posts by spec-cz   Click here to Send spec-cz a Private Message   Click Here to Email spec-cz   Visit spec-cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Příspěvek č. 11 

__________________

Old Post 09.07.2004 v 12:06
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

W2k3 taky :) Příspěvek č. 12 

__________________

Naposledy upravil Stay d 10.07.2004 v 04:02

Old Post 10.07.2004 v 01:43
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Smile Nové ovladače jsou opravdu hodně citlivé Příspěvek č. 13 

Ahoj lidi, mám dobré zprávy pro všechny uživatele Windows.

Sice WPA nepotřebuji ale citlivost se kterou naše dvě XI-626, obě regulované RegulPrism od YourSelf ( regulace běží i na nových ovladačích, bál jsem se že by ... ), měří své okolí je ohromná, Netstumbler 0.4.0 build 554 změří s novými ovladači i nemožné, zatím, co předchozí ovladač viděl pouze 5 sí?í v druhém patře nový ovladač vidí 18 sí?í opět z téhož místa. :shock:

Nové ovladače jsou opravdu báječné.
Opravily i chybku zobrazení síly signálu -w2k3.

Takže specova slova ohledně citlivosti potvrzuji !
Teď akorát zjistit přesně ty fičury těch nových parametrů co tam jsou.
Zvláště mě zajímá, odkud si ovladač taha firmware pokuď je funkce firmware download zaplá a zda-li se mu dá podstrčit jiná verze firmwaru, spíše novější atd.

No a ještě pořešit tertiary firmware a Wireless Access Point na Windows RULEZ !!!

__________________

Old Post 10.07.2004 v 04:20
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spec-cz
Newbie

Registrován: 13.05.2003
Příspěvků: 52

XI-626 rulezzz Příspěvek č. 14 

Old Post 10.07.2004 v 14:46
spec-cz je offline   Click Here to See the Profile for spec-cz   Find more posts by spec-cz   Click here to Send spec-cz a Private Message   Click Here to Email spec-cz   Visit spec-cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 15 

Ty si mě nepochopil, nepsal jsem o tom jak vypnot funkci firmware download, ale o tom, jak případně donutit ovladače, aby si vzali ten firmware, který uživatel sám určí, o to se mi jedná.

Ta citlivost je fakt super !

__________________

Old Post 11.07.2004 v 00:16
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Orange Juice
Member

Registrován: 23.05.2004
Příspěvků: 398

Nejde to :-( Příspěvek č. 16 

Tak sem zkusil ty ovladače z toho linku a WXP mi píšou že zařízení nekomunikuje, co s tim??

Old Post 11.07.2004 v 11:52
Orange Juice je offline   Click Here to See the Profile for Orange Juice   Find more posts by Orange Juice   Click here to Send Orange Juice a Private Message   Click Here to Email Orange Juice   Visit Orange Juice's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:13.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz