CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Srovnani klientskych 802.11b karet dle citlivosti...
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
t603
Newbie

Registrován: 17.03.2003
Příspěvků: 1

Question Srovnani klientskych 802.11b karet dle citlivosti... Příspěvek č. 1 

Ahojte!

Chci se pripojit k CZFree.Net. Spojil jsem se s nejblizsim AP, na ktery mam primou viditelnost, a ten mne rekl, ze jelikoz jsem od nej 787 metru, tak abych se jednak pripojil, jednak nezpomaloval spojeni ostatnim, tak musim mit dobrou techniku. Takze smerovou dratenou parabolickou antentu se ziskem 24 dB, nizkoutlumovy kabel 0,22 dB (celkem asi 6 metru) a pak kartu s vysokym ziskem. Odpovidajici antenu i kabel jsem nasel, ale nemuzu sehnat PCI kartu, ktera by pri rychlosti 11 Mb mela citlivost nad 90 dB. Proto se ptam:

Existuje nekde na Inetu srovnani karet dle ruznych parametru, hlavne dle citlivosti? Potreboval bych karty, ktere koupim u nas a i s cenou. Pripadne jestli si mam davat pri koupi karty pozor jeste na neco jineho nez citlivost, pripojeni externi anteny, podpora OS? Diky za radu. Pripadne jestli zalezi na dalsich nutnych redukcich (N female male, pigtail a co ja vim).

t603

Myslel jsem si, ze si koupim sadu za 2.500 a budu v pohode, zacina se mne to nejak prodrazovat :-(

Old Post 04.03.2004 v 15:27
t603 je offline   Click Here to See the Profile for t603   Find more posts by t603   Click here to Send t603 a Private Message   Click Here to Email t603     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 2 

Ahoj, kartu s citlivosti -90dBm/11Mbps nesezenes a ani nepotrebujes. Pokud AP vysila tvym smerem vykonem rekneme 17dBm EIRP, tak s 24dBi sitem a 6m kabelu H1000/RLA10 dosahnes urovne signalu na vstupu karty okolo -60dBm!

Myslim ze neni moc co resit, porid si jakoukoli kartu s regulaci vykonu, osobne mam zkusenosti jenom s XI-626 a muzu ji s klidem doporucit. Citlivost ma velmi dobrou, i kdyz se kus od kusu muze dost lisit.

Dej si opravdu zalezet aby ti regulace fungovala, jinak budes asi 100x prekracovat normu. (Bez regulace bys vysilal skoro 10W EIRP, coz je uz docela drsny!)

IMHO by ti stacila jakakoli antena se ziskem >15dBi (cim vic, tim samozrejme lip) a uplne obycejny kabel (H155, s 24dBi antenou klidne i RG58).

Na uvedenou vzdalenost muzes pouzit i kartu bez regulace vykonu, ale musis utlumit vykon bud jednocestnym utlumovym clankem (drahe) nebo obycejnym obousmernym, prip. dlouhym kabelem. Pri pouziti obousmerneho utlumu se s prijmem dostanes cca na -80dBm, takze citlivost karty v tomto pripade uz neni zanedbatelna.

Dulezite je, abys byl ve vyzarovacim uhlu anteny na AP. Jaka antena je na AP, kolik je tam kabelu (a jakeho) a jakou uroven signalu (v dBm) spravce AP vyzaduje?

Naposledy upravil vlada-strizkov 05.03.2004 v 11:23

Old Post 05.03.2004 v 11:17
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
macros
Network Operator
zastupce cloudu 10.13


Registrován: 16.07.2002
Příspěvků: 397

Re: Srovnani klientskych 802.11b karet dle citlivosti... Příspěvek č. 3 

__________________

All your base are belong to us.

Old Post 30.06.2004 v 17:05
macros je offline   Click Here to See the Profile for macros   Find more posts by macros   Click here to Send macros a Private Message     Visit macros's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:55.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz