CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > XI-626 firmware rozdily
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Wasik
Newbie

Registrován: 29.09.2002
Příspěvků: 28

XI-626 firmware rozdily Příspěvek č. 1 

Nevite nekdo jake jsou rozdily mezi jednotlivymi verzemi firmwaru pro zcom-626 ? Zkousel jsem 1.5.6 1.7.4 a 1.8.3, s hostapem to chodi, ale to je asi tak vsechno na co jsem prisel

Old Post 06.07.2004 v 08:51
Wasik je offline   Click Here to See the Profile for Wasik   Find more posts by Wasik   Click here to Send Wasik a Private Message   Click Here to Email Wasik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

Příspěvek č. 2 

Z vlastní zkušenosti:
1.8.0 je cca o 4dB horší v citlivosti (příjmu) oproti 1.7.4 - tedy nebrat. Hostap mi pod BSD 5.0release nefunguje s ničím novějším než 1.5.6... :-)

Milan

Old Post 06.07.2004 v 21:31
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Question A co ten nový 1.8.3 ? Příspěvek č. 3 

__________________

Naposledy upravil Stay d 07.07.2004 v 00:06

Old Post 06.07.2004 v 23:46
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wasik
Newbie

Registrován: 29.09.2002
Příspěvků: 28

Tertiary firmware Příspěvek č. 4 

Tertiary firmware by mel byt firmware ktery udela z karty APcko (teda ze APcko dela hardware karty nikoli software pocitace jako to dela hostap), melo by to chodit s wlan-ng, ale nejak se mi to nepodarilo rozebehnout.

Old Post 07.07.2004 v 15:38
Wasik je offline   Click Here to See the Profile for Wasik   Find more posts by Wasik   Click here to Send Wasik a Private Message   Click Here to Email Wasik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 5 

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 08.07.2004 v 01:26
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

Příspěvek č. 6 

To je mozny, nicmene merene SNR je mensi. Jak to je doopravdy tezko rict.

Milan

Old Post 08.07.2004 v 06:43
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wasik
Newbie

Registrován: 29.09.2002
Příspěvků: 28

Porovnani firmwaru Příspěvek č. 7 

Tak jsem zas zabil odpoledne a malem jsem pri tom znicil kartu
Testoval jsem prenosovou rychlost AP->klient s ruznymi firmwary. Klient byl linux s 626kou fw 1.3.4. Jel jsem na male antenky poce byly asi 2m od sebe.
Tady jsou vysledky:
1.5.6 620kB/s ping 0% packet loss
1.7.4 580kB/s ping 0% packet loss
1.8.3 490kB/s ping 17% packet loss
1.3.4 340kB/s ping 34% packet loss a hromada hlasek v syslogu

Koukal jsem i na silu signalu na obou stranach a nezazanamenal jsem vetsi rozdily (+-2 dBm to skace porad).

Rozdily i pri takto jednoduchem testu nejsou vubec male a packet loss nekterych firmwaru je dost zarazejici. Jako nejlepsi vychazi 1.5.6, asi by nebylo spatne otestovat jak si 1.5.6 a 1.7.4 vedou pri zatizeni nekolika uzivateli, ale abych to tu simuloval na to nemam dost karet

Take uz vim ze neni vubec dobry napad zkouset do karty flashnout jen primary firmware. I hostap pak ma potize to rozchodit a prefleshovat to.

Old Post 08.07.2004 v 18:56
Wasik je offline   Click Here to See the Profile for Wasik   Find more posts by Wasik   Click here to Send Wasik a Private Message   Click Here to Email Wasik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spec-cz
Newbie

Registrován: 13.05.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 8 

U některých verzí firmware mám changelist,takže až bude čas, tak to sem hodím. Ale všeobecně je nejlepší verze firmwaru 1.7.4
Těch změn v jednotlivých firmwarech je opravdu dost a hodně záleží v jakém OS se karta používá a jestli se používá WEP/WPA, jestli se nastavuje hidden broadcast apod.
Nejlepší je pro každého vyzkoušet firmwary 1.5.6 / 1.7.4 / 1.8.0 a pak si vybrat...

Old Post 08.07.2004 v 23:23
spec-cz je offline   Click Here to See the Profile for spec-cz   Find more posts by spec-cz   Click here to Send spec-cz a Private Message   Click Here to Email spec-cz   Visit spec-cz's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wasik
Newbie

Registrován: 29.09.2002
Příspěvků: 28

Firmware 1.5.6 a 1.8.0 Příspěvek č. 9 

Jak jsem prave zjistil, pri tahani dat ve smeru client->AP mi karta v AP s firmwarem 1.5.6 tuhne zhruba po kazdych prenesenych 200MB. Firmwary 1.7.4 a 1.8.0 funguji bez problemu (tahal jsem asi 2.5GB).

S firmwarem 1.8.0 mam rychlost AP->client 580kB/s a client->AP 600kB/s
je to porad asi o 30kB/s mene nez s 1.5.6 ale netuhne to.

Old Post 11.07.2004 v 19:03
Wasik je offline   Click Here to See the Profile for Wasik   Find more posts by Wasik   Click here to Send Wasik a Private Message   Click Here to Email Wasik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:05.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz