CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Zelený pruh (AP ZPNet)
1234567891011 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

V Moskve? Příspěvek č. 65 

V Moskve to nepochybne muze byt za pakatel, nebo uplne zadarmo, za jistych okolnosti. Ale pokud sam nema rychlou musku, tak mozna plati mnohonasobne vic za "pravo na zivot" nebo za "vypalne", nez za Internet. Ten uz muze byt jako "bonus zdarma" ;-))))!

Old Post 10.11.2002 v 02:19
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: UPC Příspěvek č. 66 

Old Post 10.11.2002 v 12:51
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Thumbs up UPC a legislativní podmínky Příspěvek č. 67 

Jak jsem slíbil tak jsem také udělal. Zavolal jsem na výše zmiňované číslo a mluvil jsem s technikem(?) zákaznického oddělení UPC, bylo mi řečeno, že žádné problémy ohledně distribuce konektivity na další body nemají, jen pouze nesmíme porušovat smluvní podmínky v tom, že tam kde má být IP adresa přidělována dynamicky, se nesmí IP adresa přepisovat na nějakou statickou adresu. To mi bylo řečeno, mě se to ale nezdá, protože jste tvrdili, že se to nemá. Když jsem se ptal jestli je tam nějaký rozdíl mezi business a speed tarifem v tomto aspektu, tak prý že ne, že to jak si tam budeme dělat vnitřní sí? to je nezajímá a ta naše je vnitřní sí? zcela určitě. :-)

Co se týká nějakých individuálních konektivit šitých na míru, tak to je špatenka, nechtěl o tom ani slyšet.
"Máte k dispozici pouze tyto 4 tarify a žádné jiné individuální tarify neexistují a 320 kbit/s je nejvýšší možná konektivita, co vám mohu nabídnout, to je vše, co vám k tomu mohu říci v tuto chvili (to říkají často skoro všichni :-/)", řekl mi ten technik na lince a zavěsil, už jsem nic nepotřeboval.

Toto také není (je) moc slibné, protože vše záleží jak to pojme ten ke komu se píchnem na inet, pokud to bude stahovač pak se o 128/96 nebude chtít dělit a nám tak v případě speed zbyde 320/96 -128/96 = 192/0 s tím, že budeme doplácet oněch 400 Kč a byli bychom asi nejvíc vysmáty ze všeho, to bych to snad platil sám za všechny ostatní, protože bych se musel smát. No dost hloupostí tak to nebude. Jinak v 7 lidech by to bylo 27 kbit/s na každého, pokud bychom nenatrefili na stahovače tak bychom 1480 Kč rozdelili mezi 8 lidí a konektivitu 320 také mezi osm lidí a bylo by z toho ... no to snad asi dáte dohromady.

Jinak u business a profi, který je ale již cenově někde jinde, jsou automaticky k tomu i 1 statická IP adresa veřejná. Není ale problém prý mít i více, ale maximálně modem dovolí 4 veřejné statické IP adresy. Každá měsíčně výjde na 200 Kč.

Stay d konec

Old Post 11.11.2002 v 15:31
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

ArmaNet - karma Příspěvek č. 68 

Jinak kodane, vážím si tvé aktivity. Si tu jen krátce, ale jako nováček se nechováš, již si udělal 2 sady fotek, chceš zkusit najít v okolí lidičky, co sedí na upc, atd. Máš přehled stejný ne-li lepší jak se i zdálo, když jsem s tebou hovořil na střechách našich domů.

Pokusím se ti zvyším ti KARMU.

__________________

Old Post 11.11.2002 v 15:39
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Plus minus Příspěvek č. 69 

Ahoj,
UPC se mi teda fakt nelibi. Ale lepsi nez nic, aspon prozatim. Pokud jsem to dobre pochopil, nikdo doma UPC nemate a chcete ukecat nekoho z okoli, kdo to doma ma, a je ochotnej se podelit, je to tak???

Premyslim, jestli by necemu vadila ta dynamicka adresa. Na bezne browseni asi ne, ale na neco serioznejsiho asi jo. Ale ta se prideluje jen jednou, takze dokud cloveku nespadne linka nebo nevypne modem (coz by nemel delat nikdy, pokud na nem visi jeste cela sit), tak ma porad stejnou. Ale je fakt, ze UPC asi nemuzeme povazovat za seriozniho dodavatele konekce pro delsi perspektivu, jak tak koukam.

Jinak, jak vidim, digitalni fotak asi nikdo nepostradate ... ja jen, ze mam ted jeden pucenej asi na tyden. Zkusim vyfotit mistni vyhled, kdyby bylo slusnejsi pocasi, dneska to stalo za houby. Kdyby nekdo dalsi bezfotakovy mel zajem o foceni ze sve lokality, dejte rychle vedet.

Wanthalf

Old Post 11.11.2002 v 18:35
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

výhled Příspěvek č. 70 

Ahoj wanthalf,

pochopil si to dobře, ostatně kodan o tom již výše psal jako první.

No určitě vyfo? výhled na můj panelák v Točité TocNet28, jak na něj tam vidíte.

Pokud si neviděl ještě fotky, což myslím, že už si je viděl, od kodana tak se mrkni.

Co je s Drakulou? Nějak se dlouho už neprojevil, a VasekD?

Jinak UPC spolehlivý asi není, ale řekni mi kdo je spolehlivý, no i když takové upc by s námi jednolo jinak kdybychom měl mistral_business nebo mistral_profi.

Old Post 11.11.2002 v 19:18
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VasekD
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 71

Příspěvek č. 71 

Old Post 12.11.2002 v 05:21
VasekD je offline   Click Here to See the Profile for VasekD   Find more posts by VasekD   Click here to Send VasekD a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drakula
Junior Member

Registrován: 09.06.2002
Příspěvků: 124

Re: výhled Příspěvek č. 72 

__________________

Jdu problemu po krku - Drakula

Old Post 12.11.2002 v 20:00
Drakula je offline   Click Here to See the Profile for Drakula   Find more posts by Drakula   Click here to Send Drakula a Private Message   Click Here to Email Drakula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

heaven Příspěvek č. 73 

Ahoj Drakulo, jsem rád, že si se z té debky dostal a objevil si se tu znovu.

S heavnem je docela problém, protože ani kodan ani já (TocNet28) nevidí na heaven tak jak by bylo zapotřebí, tedy přesněji já ho nevidím vůbec a kodan sice ano, ale je tam strom, který na jaře až do podzima bude mít listí každý rok, a proto je to stejnak nepoužitelný.

Prosím přečti si příspěvky od poslední tvé návštěvy, uvidíš tak, co je teď v plánu.

Kodane? Máš náhodou něco zjištěnýho kolem té viditelnosti TransgasNet>Barrandov_1(vlastníkem node je ladjman).

Stay d konec

Old Post 12.11.2002 v 23:10
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Re Heaven Příspěvek č. 74 

Jak tak koukam na snimky Kodana, tak by snad mohlo stacit, kdyby antena na Heaven byla na spravnem rohu strechy. Nebo to snad nejde? A po Kodanove strese se taky neda o metr posunout? A co vedle Wolverin? Fakt je to jedna strecha?

W.

Old Post 13.11.2002 v 01:01
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Stranka bodu Arnarfjall Příspěvek č. 75 

Old Post 13.11.2002 v 01:34
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

vyber AP a trasy ... Příspěvek č. 76 

ahoj wanthalfe,

fotky jsou nádhera, sice teda obrovský a přes modem je to na dlouho, ale za to jsou opravdu hodně detailní.

Za aktivitu ti prostě musím zvýšit karmu.

Rekapitulace:
ad 1)hledáme pro sebe novou trasu a zároveň podle této trasy se přizpůsobí místo vzniku našeho AP bodu, tedy zdali to bude dům, kde bydlí (Wolverin, kodan a nově objevivši blazinec-Zelený pruh, což jak mi kodan prozradil je partička mladých lidí, kteří bydlí v jednom pokoji a je jich tam asi dost, protože pceček tam je 6) nebo to bude můj panelak TocNet28.

ad 2)pokračovat budu až se vrátim domů....

to be continued

__________________

Old Post 13.11.2002 v 17:31
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sranda
Newbie

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 81

Montovane Stavby Příspěvek č. 77 

Ahoj ve spolek,
pracuju v maly firme sidlici v "Montovanych stavbach", ten nevetsi vezak na Zelenem pruhu - take visilac Radia Bonton.
Chteli by jsme se taky pripojit do CZFree.Net. Rad bych nabit, moznost intalovat AP tady, dokonce jsme se i ptali na sprave baraku a ta nam rekla ze si muzem dat na strechu co chceme. Je to az divny, jeste to proverime jednou. Ale az nekdy pristi tyden. Myslim ze ze strechy je videt na celou Prahu(pripadne nafotime). Jinak mam zkusenosti s instalaci AP doma( AP "sranda", bezi ale na mape jeste neni zeleny kolecko).
Nerad bych zbuzoval plane nadeje, uvidime.
-------------
Mame miteRouter(embaded PC zbyle z jisteho projektu), do ktereho chci obednat redukci PC104/PCMCIA plus kartu. Ma
16MB RAM, 16MB flash disk, 6GB HD, modul i486.
-----------
Tesim se na spolupraci, ale omluvte me pripadne pomale reakce a pravopisne chyby.
Cau Standa

__________________

sranda

Old Post 14.11.2002 v 18:26
sranda je offline   Click Here to See the Profile for sranda   Find more posts by sranda   Click here to Send sranda a Private Message   Click Here to Email sranda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Red face Re: Montovane stavby Příspěvek č. 78 

Tyjo, tady si z nas nekdo snad dela srandu. Jestli by tohle vyslo, tak se muze jit zahrabat Armabeton a snad i ta Sporitelna!

K vyhledu na depo: jake depo, Kacerov? Z bodu Arnarfjall je videt na cosi, ale jsou tam spis autobusy, nez metro. Vyhledy viz odkaz zmineny o neco vyse. Jinak je mozne zkusit se zeptat Libora (Libor-Kacerov). Mimochodem, coje tam tak zajimavyho?

Wanthalf

Old Post 14.11.2002 v 22:44
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kodan
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 90

Re: Montovane Stavby Příspěvek č. 79 

Old Post 15.11.2002 v 07:51
kodan je offline   Click Here to See the Profile for kodan   Find more posts by kodan   Click here to Send kodan a Private Message   Click Here to Email kodan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kodan
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 90

Question Re: Kodan:No pokud vydite na ty panelaky tak to by slo Příspěvek č. 80 

Old Post 15.11.2002 v 08:20
kodan je offline   Click Here to See the Profile for kodan   Find more posts by kodan   Click here to Send kodan a Private Message   Click Here to Email kodan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:15.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567891011 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz