CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Pomozte mi vytvořit si wifi sí? s kamarádem
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
againus
Junior Member

Registrován: 12.08.2005
Příspěvků: 206

Pomozte mi vytvořit si wifi sí? s kamarádem Příspěvek č. 1 

Hledám co nejlevnější řešení pro sdílení internetu (vytvoření wifi sítě) s kamarádem na 50m přímé viditelnosti. Nyní se připojuji přes OvisLink 1120. Vím, že budu potřebovat router a nějaké zařízení u kamaráda. V sítích wifi jsem začátečník. Můžete mi poradit jednoduché (abych to zvládl nastavit) a levné řešení?

Old Post 15.08.2005 v 12:36
againus je offline   Click Here to See the Profile for againus   Find more posts by againus   Click here to Send againus a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 2 

Zdar!

docela bych ti doporučil jako router Dlink DI514, je levnej a hrozně jednoduchej na konfiguraci..... má i regulaci (10 - 17 db) a na spoj ke kamarádovi nějakou 10 db Yagi s delším pigtailem.... Jinak co se týče konfigurace tak zapneš u sebe DHCP (tohle má integrovanej DHCP server), spustíš konf. menu - viz manuál, je tam udělanej přehlednej průvodce... je to práce na pár hodin (kompletní instalace u tebe i kamaráda). U něj jdi klidně taky do 1120AP.... nebo pokud je nějak rozumně daleko od místa kde bude anténa (tak 10m) tak klidně tu nejlevnější kartu. Jinak jelo by to i s "pendrekama" co k tomu dávaj ale zbytečně zarušujou.....

Old Post 20.08.2005 v 07:12
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lwq
Member

Registrován: 05.01.2005
Příspěvků: 334

Re: Pomozte mi vytvořit si wifi sí? s kamarádem Příspěvek č. 3 

Old Post 20.08.2005 v 23:58
lwq je offline   Click Here to See the Profile for lwq   Find more posts by lwq   Click here to Send lwq a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:35.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz