CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > pozor na 5G-ASD/17dB, SHIT!!!
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

pozor na 5G-ASD/17dB bez radomu Příspěvek č. 1 

Uzil jsem si ted peperny vikend s temahle antenama.
Je sice fajn, ze cesky rucicky dokazou vyrobit antenu s dobryma parametrama, ale evidente nikoho nenapadlo ze by taky mohla prijit zima a zacit snezit.

A stalo se, napadl snih a antena prestala fungovat.

Provedl jsem nekolik opakovanych pokusu a na 100% muzu rict ze je to snehem. Docasne reseni tohot neduhu je ze jsem na ni hodil kus trubky jako kryt, ale stejne pujde na reklamaci, at si to pani z i4 vyresi s vyrobcem sami, ja uz na reseni problemu se shitama ktery se prodavaj nemam naladu.

Naopak skvele se osvedcily panelky od Elbox RF, slapou fakt super, holt neni vyrobce jako vyrobce.

UPDATE:

Dorazila mi vydatna zprava od "vyrobce" a nezbyva nez rict ze je to clovek na spravnem miste.

Postavil se k problemu celem a to jsem opravdu necekal. Kez by takovych lidi bylo vic. Verim ze radom vse vyresi a doufam ze nezatrpkne po tomhle "pruseru" a bude pokracovat ve vyvoji dalsich typu anten.

Naposledy upravil p.salek 01.12.2005 v 10:47

Old Post 20.11.2005 v 16:05
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: pozor na 5G-ASD/17dB, SHIT!!! Příspěvek č. 2 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 21.11.2005 v 06:06
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

Příspěvek č. 3 

Mě zatím funguje, a už tu také máme sníh. RSSI drží stejně, ale jestli jsou zasněžené momentálně nevím. Jediné co mi příliš nevyhovuje je konektor. Je třeba ho nejlépe ještě dole připojit a pečlivě omotat páskou hezky od zhora. Jinak si myslím, že tak dříve či později voda zateče a je problém. Na stožáru se to opravdu příliš dobře nedělá, a to ani oběma rukama.

Milan

Old Post 21.11.2005 v 14:25
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jirka.meluzin
Newbie

Registrován: 22.02.2003
Příspěvků: 60

Příspěvek č. 4 

Mno ja s ni taky dobrou zkusenost nemam. Pouzil jsem ji pri testovani 5Ghz v kombinaci s 4,2m pigtailem pro 5Ghz a AirCA8. Vzdalenost od AP je asi 250 metru, viditelnost je prima. Ovsem na spoji se vyskytoval 1-2% PL, ping okolo 1-2ms. Nevim kde byla chyba, kazdopadne jsem antenu vratil a shanim jinou... BTW na kratkou vzdalenost je lepsi panelovka nebo parabola, nebo jakou antenu byste doporucili?

Old Post 21.11.2005 v 17:07
jirka.meluzin je offline   Click Here to See the Profile for jirka.meluzin   Find more posts by jirka.meluzin   Click here to Send jirka.meluzin a Private Message   Click Here to Email jirka.meluzin   Visit jirka.meluzin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Příspěvek č. 5 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 21.11.2005 v 20:03
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 6 

Co jsem tuhle antenu videl na meraku, tak by mel stacit radom ze 110mm hajzltruky. Problem dielektricke anteny je holt v tom, ze kdyz se prida tak hutne dielektrikum jako je voda, tak zacne silhat.

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 21.11.2005 v 20:06
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dade_Marfi
Senior Member

Registrován: 22.05.2003
Příspěvků: 2371

Příspěvek č. 7 

takze problemy byly s antenou bez te "hajzl" trubky ?? ted kdyz je pridana trubka uz jede antena korektne ??

__________________

..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- freenet, education

Old Post 06.12.2005 v 09:27
Dade_Marfi je offline   Click Here to See the Profile for Dade_Marfi   Find more posts by Dade_Marfi   Click here to Send Dade_Marfi a Private Message   Click Here to Email Dade_Marfi   Visit Dade_Marfi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skeptik
HF Assistant

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 586

Příspěvek č. 8 

__________________


- Skeptik

Old Post 06.12.2005 v 12:57
skeptik je offline   Click Here to See the Profile for skeptik   Find more posts by skeptik   Click here to Send skeptik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:02.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz