CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Zelený pruh (AP ZPNet)
« 891011121314151617181920 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Vašek žije, ale ... Příspěvek č. 209 

__________________

Old Post 26.12.2002 v 02:54
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nay
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 5

Re: Aktualni stav Příspěvek č. 210 

Old Post 26.12.2002 v 20:34
nay je offline   Click Here to See the Profile for nay   Find more posts by nay   Click here to Send nay a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Post Re: Re: Aktualni stav Příspěvek č. 211 

__________________

Old Post 27.12.2002 v 11:53
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sranda
Newbie

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 81

Příspěvek č. 212 

AD 5)
Jelikoz jde o IDE/CF adapter, tak se s flashkou spolupracuje jako s IDE diskem, alespon myslim. Mam zkusenost jen se SAN diskem(flash disk) na embaded PC a nic extra jsem nemusel pouzivat(pod linuxem).
Rek bych ze ale nebudem nic takoveho potrebovat, protoze nemusime hledet na hlucnost disku ani na spotrebu disku.
AD 2)
QoS - zatim nemam zkusenosti, ale chci se na to mrknout, ale opet myslim ze prozatim nebudem potrebovat. V czfree je se pouziva( co vim) jen na routerech v TGN(brana do inetu). Nevim jak to bude na Dvorcich.

NAT - pokud nedostanem verejnou IP, tak taky asi zatim nema cenu NAT zavadet.

__________________

sranda

Old Post 27.12.2002 v 12:57
sranda je offline   Click Here to See the Profile for sranda   Find more posts by sranda   Click here to Send sranda a Private Message   Click Here to Email sranda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

aktuální stav ZPNet Příspěvek č. 213 

__________________

Old Post 27.12.2002 v 13:18
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luha
Newbie

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 14

Re: Re: Aktualni stav Příspěvek č. 214 

Ahoj, mluvil jsem delsi dobu s hnatj (AP Dvorce) a dosli jsme k nasledujicim zaverum:
1. konektivitu do FreeNetu pres nej ale chtelo by to posilit antenu na Smichove. Je tam pry sektorovka a jemu to obcas vypadava. Dala by se tam smerovka a karta. Naklady by se rozdelily 1/2 AP Dvorce a 1/2 AP ZPNet.
2. Slibena konektivita do Internetu cca 1Mb se jevi do poloviny unora jako nerealizovatelna, hnatjuv kamos sice doda ale jsou tam trochu technicke problemy (VPN atd) a on pry na to nebude mit do puli unora cas.

Jinak ano bednu jsem koupil, luxusni uzamykatelnou s dvema klici, nebud nam delat v budove Bontonu ostudu. Dale jsem dal k dispozici M/B s Cel 633, 128 MB Ram a 20 GB HDD.

No to je snad vse co jsem chtel ventilovat, mejte se fajn jedu na hory

Old Post 27.12.2002 v 13:41
luha je offline   Click Here to See the Profile for luha   Find more posts by luha   Click here to Send luha a Private Message   Click Here to Email luha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Re: Re: Aktualni stav Příspěvek č. 215 

__________________

Old Post 27.12.2002 v 13:59
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sranda
Newbie

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 81

souhlas Příspěvek č. 216 

V ostatnich bodech s tebou souhlasim.
Co se tyce hdd, tak to zalezi na nas, na jakych sluzbach na routeru se dohodnem. Kdyz tam bude ftp, tak se asi hodi kazdy GB. Pokud bude router pouze routovat, tak i tech 20GB je zbytecny prepich.

Od zerejtrka do 2.1.003 jsem mimo. Jak fyzicky v Praze, tak dusevne.
:smoker: :p:

__________________

sranda

Old Post 27.12.2002 v 15:32
sranda je offline   Click Here to See the Profile for sranda   Find more posts by sranda   Click here to Send sranda a Private Message   Click Here to Email sranda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

i4 update Příspěvek č. 217 

Old Post 02.01.2003 v 01:15
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drakula
Junior Member

Registrován: 09.06.2002
Příspěvků: 124

Sraz Příspěvek č. 218 

Ahoj !
Mozna vas trochu zklamu ale sraz na vybirani penez zatim nebude
1) zatim se nerozjel sheet na objednavky
2) je potreba jeste navsteva nahore na bontonu - potrebujeme presne zmerit zabradli a delky kabelu. Bude potreba nechat udelat specialni drzaky na anteny (kdo byl na bontonu, vi jak je to zabradli divny ...)
Predtim je potreba este obejit kramy s antenami abychom vedeli jake maji uchyty pripadne esli se neco vhodneho neprodava + podrobnosti k antenam - vert. uhly, vaha, plocha a tak
3) pak se rozjede akce velky nakup

zitra sem dam kalkulaci

Drakula

__________________

Jdu problemu po krku - Drakula

Old Post 02.01.2003 v 20:51
Drakula je offline   Click Here to See the Profile for Drakula   Find more posts by Drakula   Click here to Send Drakula a Private Message   Click Here to Email Drakula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Re: i4 Příspěvek č. 219 

Konečně návod! Ještě, že jsem se nepustil zatím do montáže konektorů na svůj kabel! Zalepit to proti pilinám by mě fakt nenapadlo!

Mimochodem, jak s tou sektorovkou? Stačí nám těch 16 stupňů vertikálně u té silnější 180-stupňovky? Doufám, že jo. Na naši vzdálenost nám bude každý dB zisku dobrý!

Wanthalf

P.S.: Mimochodem, nový Kismet 2.8.0 má už podporu i pro hostap ovladač, takže už snad nebude potřeba dvojích ovladačů! (nezkoušel jsem osobně, nemám momentálně kartu)
P.P.S.: Jaký je poslední závěr ohledně směru na Kavky? Dva HostAP se dají spojit nakonfigurováním WDS rozhraní, ale prý to běží jen na 2Mbps.

Naposledy upravil wanthalf 02.01.2003 v 22:24

Old Post 02.01.2003 v 21:28
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sranda
Newbie

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 81

Příspěvek č. 220 

Ahoj,
mame v ruce papir od zpravcovi a tak muzem na strechu snad kdykoliv.
V pondeli to proverim na vratnici.
ad P.P.S) to moc nechapu. co je presne WDS? NAsel jsem si ze je to Wireless Distribution Sys_tem, ale co to je to netusim. Ja pouzivam modul hostap_{pci,pcmcia} a zadnej takovej parametr jsem nenastavoval.
Co myslis tim dva HostAP? Jako dve karty v rezimu AP (mode master)?
Ja mam AP sranda napojeny na K2 a ten ma ve stroji 3 wifi a z toho dve v rezimu AP a jede to na 11MBit.
Musime se dohodnout jak budem pokryti Kavcich hor resit a jak se budou resit finance.
Je nekolik moznosti :
(wifi i s antenama a koaxem)
1)
karta wifi 1. : link na Dvorce - plati vsichni
karta wifi 2. : AP smer na vecinu z vas - plati ti co se jich to tyka
karta wifi 3. : AP smer na Kavci hory - plati "kavky"
karta eth 1. : + drat k nam do prace - plati "atd spol. s r.o."
ostatni naklady plati vsichni
nevim jak by ti bylo s pripadnou 4 kartou pro mikrotechnu, mozna by to uz byl problem - wifi by se dost ovlivnovali
2)
karta wifi 1. link na Dvorce - plati vsichni
karta wifi 2. AP pro oba smery, rozbocovac dve anteny - plati vsichni mimo atd
karta eth 1. : drat k nam do prace - plati "atd spol. s r.o."
a pak mame rezervu pro mikrotechnu, ale horsi sila signalu na AP.

Ja jsem pro variantu 1) s moznosti zmenit konfiguraci na bod 2) a financniho vyrovnani s "kavkami".

Co vy na to?

__________________

sranda

Old Post 03.01.2003 v 10:16
sranda je offline   Click Here to See the Profile for sranda   Find more posts by sranda   Click here to Send sranda a Private Message   Click Here to Email sranda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Post Jsem proti, ale dalo se to čekat, že s tím někdo vyleze ... Příspěvek č. 221 

Překvapuje mě tvůj návrh. Na srazu si o rozdělování, kdo co bude platit mluvil jinak, když to Drakula poprve navrhnul.

Jsem proti rozdělování toho a onoho, bude to složité a oddálí to nákup.

Až do teď jsme se bavili o AP jako celku na kterém se podílí všichni rovným dílem.

Dovolím si jednu nerovnou poznámku. Ty rozdílné peníze mezi vaším rovným dílem jak navrhuji já a tím, co zaplatíte opravdu jen za to co se týká jen vás je zanedbatelný pro firmu a naše účast je pro vás stejně potřebná jako ta vaše nám.

Nediferencujme to, prosím!!! Berme to jako celý balíček.

Old Post 03.01.2003 v 12:53
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sranda
Newbie

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 81

jsem pro Příspěvek č. 222 

Mas naprostou pravdu, ale mel jsem pocit ze link na kavci hory, bude bran mimo a proto jsem to takhle navrhnul. Penize se tedy rozpocitaj rovnym dilem. Nevedel jsem jak se to presne dohodlo. Takhle to bude opravdu mnohem jednodusi.
Co se tyce hw reseni, jak to teda bude?

__________________

sranda

Old Post 03.01.2003 v 13:19
sranda je offline   Click Here to See the Profile for sranda   Find more posts by sranda   Click here to Send sranda a Private Message   Click Here to Email sranda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

WDS Příspěvek č. 223 

Old Post 03.01.2003 v 18:55
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Resume Příspěvek č. 224 

Naposledy upravil wanthalf 03.01.2003 v 22:05

Old Post 03.01.2003 v 21:34
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:06.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 891011121314151617181920 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz