CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > etika?
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
budik01
Newbie

Registrován: 21.04.2004
Příspěvků: 57

Příspěvek č. 17 

__________________

--crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr--

Old Post 25.02.2006 v 23:46
budik01 je offline   Click Here to See the Profile for budik01   Find more posts by budik01   Click here to Send budik01 a Private Message   Click Here to Email budik01     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stealth
Newbie

Registrován: 11.03.2004
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 18 

Old Post 05.03.2006 v 19:41
Stealth je offline   Click Here to See the Profile for Stealth   Find more posts by Stealth   Click here to Send Stealth a Private Message   Click Here to Email Stealth   Visit Stealth's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
piposek
Newbie

Registrován: 17.06.2003
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 19 

No... takže... taky musím reagovat... tři věci...

1. AP tady je. Když jsem se ptal, jestli si mohu postavit své AP v rámci czfree, tak mi ho Stealth zakázal, že už je tady zarušeno a je zbytečné (to byl nějaký říjen 2004). No jako svéprávný člověk jsem ho sem stejně dal (září 2005), ale nedělám tomu žádnou kampaň, takže se o tom dozví pouze ten kdo chce. Rozsah nemám svůj, vyhrazený, protože zatím ten rozsah co mám přidělěný stačí. Až v momentě kdy dojdou adresy je čas to řešit, nebo se pletu?

2. V předchozím příspěvku jsem vycházel z faktů, jak mi sou známy. Tzn, že znám lidi, kteří jsou připojeni na své AP, kam odvádí 50 korun měsíčně a mimoto platí právě těch dalších 100 nebo 350 korun na účet ovjih za tranzit nebo internet. Argument, že jsou připojeni na infrastukturu ovjih je pravda, ale ty dvojí poplatky se skutečně platí.

3. Poplatky ode mě jsou do konce roku 2005 zaplaceny, tak jak byly dohodnuto a tedy 25 kč/aktivní ip/ měsíc. Na soukromý účet, tak jak se platily vždy od dob, kdy vzniklo spojení piposek-dejvyd (placeno někdy v březnu a na celý rok, takže za posledních 8 měsíců skutečně ode mě nebyla žádná platba). Kdyby nevznikl tento thread, tak bych touhle dobou už posílal opět platbu na rok 2006 :-(

Old Post 06.03.2006 v 07:28
piposek je offline   Click Here to See the Profile for piposek   Find more posts by piposek   Click here to Send piposek a Private Message   Click Here to Email piposek   Visit piposek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stealth
Newbie

Registrován: 11.03.2004
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 20 

Old Post 06.03.2006 v 09:29
Stealth je offline   Click Here to See the Profile for Stealth   Find more posts by Stealth   Click here to Send Stealth a Private Message   Click Here to Email Stealth   Visit Stealth's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
piposek
Newbie

Registrován: 17.06.2003
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 21 

Naposledy upravil piposek 07.03.2006 v 06:03

Old Post 06.03.2006 v 09:40
piposek je offline   Click Here to See the Profile for piposek   Find more posts by piposek   Click here to Send piposek a Private Message   Click Here to Email piposek   Visit piposek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
piposek
Newbie

Registrován: 17.06.2003
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 22 

Naposledy upravil piposek 07.03.2006 v 08:32

Old Post 06.03.2006 v 09:51
piposek je offline   Click Here to See the Profile for piposek   Find more posts by piposek   Click here to Send piposek a Private Message   Click Here to Email piposek   Visit piposek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stealth
Newbie

Registrován: 11.03.2004
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 23 

Old Post 08.03.2006 v 15:31
Stealth je offline   Click Here to See the Profile for Stealth   Find more posts by Stealth   Click here to Send Stealth a Private Message   Click Here to Email Stealth   Visit Stealth's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
piposek
Newbie

Registrován: 17.06.2003
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 24 

Na jedné straně jsou uživatelé, kteří platí za připojení na infrastrukturu czf ovajih. Jsou připojeni přímo, mají v tom poplatku podporu, volají ti, když jim něco nejde, mají v tom záložní internet a když se něco stane, opravy jsou hrazeny z tohoto poplatku. Ovšem něco jiné je, když se jedná o jiné uživatele, kteří jsou sice taky připojeni na infrastrukturu občanského sdružení czf ovajih, ale nemaj od tebe ani podporu ani internet (defakto se jedná skutečně jen o holý tranzit) a když tady po bouřce odejdou dva switche, tak je musím platit já ze svýho. Připadne ti tedy fér, aby měli platit i jedni i druzí naprosto stejnou částku na váš účet?

Old Post 08.03.2006 v 16:14
piposek je offline   Click Here to See the Profile for piposek   Find more posts by piposek   Click here to Send piposek a Private Message   Click Here to Email piposek   Visit piposek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stealth
Newbie

Registrován: 11.03.2004
Příspěvků: 86

Příspěvek č. 25 

Old Post 08.03.2006 v 16:27
Stealth je offline   Click Here to See the Profile for Stealth   Find more posts by Stealth   Click here to Send Stealth a Private Message   Click Here to Email Stealth   Visit Stealth's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
piposek
Newbie

Registrován: 17.06.2003
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 26 

No celý fígl, proč to tady ještě řeším je, že ty peníze co platí uživatel připojený přeze mě jdou všechny na váš účet. Když do toho vedení nebo ap, přes které je připojený práskne blesk, tak já kvačím a kupuju nový HW ze svýho. Už docvaklo? Jinak teda bych to chápal tak, že mě nutíš do "dvojích plateb," který tak odsuzuješ a který prý neexistujou a který ale evidentně jsou a pokud se nedohodnem jinak (jako že asi ne) tak vzniknou i tady. :(

Old Post 08.03.2006 v 16:40
piposek je offline   Click Here to See the Profile for piposek   Find more posts by piposek   Click here to Send piposek a Private Message   Click Here to Email piposek   Visit piposek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Příspěvek č. 27 

podle me... jenou to ma adresy pridelene AP dejvyd tak se to podrizuje pravidlum AP dejvyd a vubec bych o tom nediskutoval. Vzdycky jsem rikal, ze kazdy si ma pekne pozadat o sve IP adresy a ne nejakym zpusobem "parazitovat" na jinem APcku (z mnoha duvodu). O tranzitu se da mluvit az ve chvili kdy to opravdu bude samostatne AP na neco pripojene point-to-point spojem. Pokud je nejaka podsit pripojena na sektor, kde jsou i klienti, tak o nejakem tranizitu nemuze byt vubec rec a vubec by to takto nemelo byt pripojene (na sektor pripojim max. nejake male retro ktere pokryje misto, kam sektor nedosahne ale rozhodne ne neco, co se ma tvarit jako samostatne APcko). Proste podle me to jsou klienti a ne zadne apcko.

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 08.03.2006 v 18:39
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
piposek
Newbie

Registrován: 17.06.2003
Příspěvků: 23

Příspěvek č. 28 

Jo, tohle je obecná politika, ale tu je to jinak, viz předchozí odstavce o tom, že tu další ap v rámci czf nechcou...

Jestli jsou na sektoru včetně mě dva lidi, tak by v současné chvíli mohlo být nelogické kuli tomu stavět p2p, ale beru - je to fakt. Navíc nevím, nakolik je mapa aktuální, tak se o to nebudu opírat a ve finále to závisí pouze na rozhodnutí příslušného správce. Jenže už se to tady řeší (teda spíš neřeší :( ) rok a já ze strany správce nikdy nic jiného krom těch zminovaných plateb neslyšel.

Prostě člověk se snaží, aby nenaštval jednoho, nakonec naštve druhého a ve finále naštve všechny.

Old Post 08.03.2006 v 19:42
piposek je offline   Click Here to See the Profile for piposek   Find more posts by piposek   Click here to Send piposek a Private Message   Click Here to Email piposek   Visit piposek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dejvyd
Newbie

Registrován: 03.06.2003
Příspěvků: 54

Hm... Příspěvek č. 29 

Vida vida, clovek chvili nesleduje forum, protoze se diskuze moc nehybala, a pak se dozvi veci. Co se da delat, jsem holt hnusny monopolista a veskery traffic v Hrabuvce si poustim doma pres obyvak. Nastesti to Budik uvedl na pravou miru.
Trochu z jineho soudku - Piposku, nikdy jsi me s tim problemem nekontaktoval. To, co zminujes jako platby stealthovi (ty budouci), jsou platby za pripojeni do site sdruzeni Ovjih (Budik,Kreo,Dejvyd,Stealth). Ano,driv to slo na Stealthuv ucet, prislo mi to rozumne, protoze on se staral o vetsinu klientu a mi daval kvartalne prachy za elektrinu routeru a nakupoval HW (ovsem stale Piposku patram po tom, co je TOBE do toho, jak jsem byl s Lukasem dohodnuty na hospodareni a na ktery ucet se platilo)
Pak jsme se 4 AP spojili a udelali vlastni trasu do optiky. Nestalo to pet korun a i kdyz jsme to dali z vlastniho dobrovolne, budeme chtit, at se nam to vrati. Podminky jsou stejne pro vsechny, kteri jsou k nam pripojeni.
Vidim to tak, ze tohle uz neni na forum, ale na spolecne posezeni U Zlate rybky. Pripadne tak nekde... Co ostatni zucastneni?

Old Post 09.03.2006 v 21:00
Dejvyd je offline   Click Here to See the Profile for Dejvyd   Find more posts by Dejvyd   Click here to Send Dejvyd a Private Message   Click Here to Email Dejvyd     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
budik01
Newbie

Registrován: 21.04.2004
Příspěvků: 57

Příspěvek č. 30 

U me dobry

__________________

--crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr--

Old Post 09.03.2006 v 21:07
budik01 je offline   Click Here to See the Profile for budik01   Find more posts by budik01   Click here to Send budik01 a Private Message   Click Here to Email budik01     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bandolik
Newbie

Registrován: 19.02.2004
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 31 

No pánové trochu jsem se začetl a opravdu nevím co k tomu dodat než to že se hádáte (někteří) naprsto zbytečne, pokud jde o trafic mám s tím své skušenosti a musím říci že to muže být za určitých okolností problém ale vše se dá rozumně domluvit aby to bylo unosné pro spoj a VPN běželo (slušně řečeno ) dobře, na svém AP pocítím když vypadne nějaký spoj začne být velký PL ale to to řešíme zkvalitněním páteřních spojů a né obvinováním ano stojí to peníze a jak bylo výše zmíněno platíme o ze svého a samozřejmně pak očekáváme navratnost této investice. Pokud de o budování nových AP pokud někdo nedoporučil budování nového AP určitě to bylo k vůli zarušení a né aby víc vydělával o tom přece CZFRee není nebo mi snad něco uniklo? doporučuji aby se zůčastnění sešli a vyříkali si co je trápi z očí do očí pak předpokládám dojdou k rozumnému řešení ale řešit to na veřejném foru mi přijde přinejmenším neslušné vždyt když se mně někdo zeptá kde se něco doví o CZFRee a ja ho odkažu na stranky kde najde forum kde na sebe lidi štěkají jako babky na pavlači co si takový člověk o CZFRee pomyslí. Zamyslete se nad tím

Old Post 21.03.2006 v 08:18
bandolik je offline   Click Here to See the Profile for bandolik   Find more posts by bandolik   Click here to Send bandolik a Private Message   Click Here to Email bandolik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bandolik
Newbie

Registrován: 19.02.2004
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 32 

Old Post 21.03.2006 v 08:29
bandolik je offline   Click Here to See the Profile for bandolik   Find more posts by bandolik   Click here to Send bandolik a Private Message   Click Here to Email bandolik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:27.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz