Uz sem chodim skoro pul roku a jeste jsem se od nikoho odpovedneho nedovedel konkretni seriozni stanoveni cen za pripojeni pres Czfree. Slysim tady same "kontaktuj deu, dohodni se apod. ...". Myslim, ze uz by bylo na case to prestat tajit a zcela otevrene sem napsat, kolik jaka lajna budes stat, tj. kolik za 64-ku, 128-ku a vice ... Snad to neni takove tajemstvi, aby to web nesnesl.
.... Je ale pravda, ze sdilenych 32kbps je opravdu jen symbolicke gesto.
To uz bych videl realnejsi spocitat celkove naklady na konektivitu, rozdelit poctem aktivnich clenu majicich zajem o pripojeni a na kazdy AP pridelit +- stejny objem konektivity dle poctu lidi, kteri se pres nej pripojuji a jimz by se dynamicky pridelil jejich podil na konektivite pridelene prislusnemu AP. Sdilela by se tak cela konektivita v Czfree a vsichni by z toho meli priblizne stejny uzitek za stejne penize. Zadarmo neni nic a to ze je neco "free" je jen reklamni tah pro ty, kteri se nechaji nalakat na to, ze budou browsit rychlosti 0.5 kB/s a nemaji z toho pojem. Nikdo si nebude kupovat pomerne drahy hw (natoz porizovat AP), aby to meli vicemene jen na stahovani e-mailu. Nevim, ze kolik prodava Transgas konektivitu DEUovi (btw. neskodilo by sem napsat detaily smlouvy, kterou nikdo zatim nevidel), ale realny poplatek na 1 clena za rozumnou rychlost by nemusel presahnout castku 500-600 korun za mesic. Pokud ovsem vlastnici jednotlivych bodu (cerpajicich konektivitu od deu/Transgasu) nebudou nejak financne zvyhodneni
a budou od koncovych uzivatelu vyzadovat jeste poplatky navic, tak z toho bude pekne drahy spas a zmizi zde jakykoliv rozdil mezi Czfree a normalnimi providery.
Vážení, s tím UPC to jsou pěkný bludy. Samo UPC na svých stránkách radí, jak nakonfigurovat WinRoute a když zavoláte na telefonickou podporu, tak Vám ještě pomůžou s konfigurací routeru
Žádný pokuty nedávají ani dopisy nerozesílají. Máme od nich Mistral Speed (320/96 kbps a ne 380kbps, jak zde bylo mylně uvedeno), hned za modemem router a wifi AP. Signal chytame všude možně, jede přes to 2 - 5 počítačů a UPC je to upřímně jedno, protože jim platíš a oni ví, že těch 5 lidí by si to zvláš? nemohlo dovolit.
Krom toho na monitoring těhle dat by museli zaměstnávat tisíce lidí, které by nedělali nic jiného, než hledali lidi se směrovačema, což by jim šlo mimochodem pořádně špatně, protože není v lidských silách poznat, zda tam mám píchnutý počítač nebo NAT směrovač. Vra?te se do reality, je to možné a běžně se to dělá.