Dle meho nazoru pojem "stanice kratkeho dosahu"
neni totez co RLAN
Takze v soucasne dobe neni legalni 5GHz pasmo pouzivat pro WiFi technologie.
Nekamenujte mne sam bych si pral stejne jak vsichni zde
aby tomu tak nebylo.
Proto apeluji na vsechny cleny kterym zalezi na rozvoji
FREE siti
PODPORTE DLE SVYCH MOZNOSTI VYVOJ OPTICKYCH POJITEK.
WiFi technologie neni vhodna pro budovani spolehlive rozsahle sitove infrastruktury. Obzvlaste ne ve velkych mestech. Z duvodu koexistence mnoha subjektu provozujicich tyto site je zde velke ruseni.
radio je super na posledni spoj ke koncakum, ale jako primarni technologie na pater (ktera je z definice p2p) se nehodi - je half-duplex, packet loss, jednotlive spoje se rusi +- 2 kanaly, dlouhy RTT, faktor CTU, ...
Vyhoda je snad jedina - funguji za kazdeho pocasi, takze vyuziti bych perspektivne videl jako zalohu patere pro pripad huste mlhy, dymu, vanice ...
Ronji jsou FD, zadny casovy multiplex a "boj o pasmo/zrno" takze prodleva minimani, RTT okolo 0.3 ms (jestli se dobre pamatuji, Ronju zatim neprovozuji ... bohuzel nemam cas ji bastlit, ale pracuje se na tom jestli to chces presne, radsi se zeptej Clocka, nebo si projed prislusna fora), coz je srovnatelne jako ma normalni switch (0.2 - 0.3 ms)
Takze jsem se ptal na CTU a pasmo 5 GHz lze pouzit za predpokladu dodrzeni GL 30/2000. Hlavne je potreba dat pozor na pasmo, lze vyuzit 5 725 - 5825 MHz, na vyzareny vykon ktery je bohuzel jen 25 mW a na to aby zarizeni bylo homologovane a splnovalo normy CSN EN 300 220-1 nebo 300 330 nebo 300 340. Takze pokud nekdo o necem takovem vite, tak by to bylo dobre. Podle mych informaci pasmo splnuji zatim dve karty a to Dlink a Orinoco, otazka je, zda jsou homologovane a zda splnuji dane normy. Co se tyce Orinoca, tak se zkusim zeptat u dovozce.
Nevite jak je to vyreseno s vyladenim anten(i tech integrovanych pendreku) pro produkty ktere podporuji 2,4G i 5G pasmo? Napr. Dlink AirPro Dualband Wireless AP 22 (2,4GHz) 54 (5Ghz).