Vážení, kloním se před vašimi znalostmi, já kloužu jen po povrchu. Ale o lidech něco vím. Peníze nejsou všechno. Klidně bych časem vydal peníz na další "příčky". Ale, nevím jak to routovat, neumím Linux atd, atd.
Prostě mi v CzFree chybí jednoznačný balík softweru s grafickým či webovým managementem a kuchařkou, jak nastavit reálné situace. A nejlépe s detekcí hardweru. Já vím, že pro každou situaci se hodí do balíku něco jiného, ale těch pár MB ve FlashDisku či RAM mě nezabije. Nechce to někdo nad Linux napsat? Možná by to CzFree prospělo. (Viz DemarcTech.com a jeho win-manager)
A teď jeden dotaz. Pokud běžný hostap vyhodnotí určitým způsobem provoz na vlastních rozhraních a bude ho balancovat na aktuálně méně zatížené, je tím zajištěn nejefektivnější provoz v síti třeba "plástvové" topologie? Připadlo by mě, že vlastní trafic by neměl mít centrum, ale řízení ano.
Druhá věc je, že i při maximální prioritě , by odezva řízení toku z centra byla příliš pomalá.
Dík Nickáč
No nevim, nerad bych nekomu kazil sny, ale myslim, ze jeste hodne dlouho nebude CZF nejakym vyraznejsim partnerem pro velke ISP pro uzavirani peeringu. Dnes je CZF predevsim banda horlivcu pro levny net. Vim, ze prave ted kazdy zastance myslenky CZF zuri, ale kdyby tahle motivace nebyla, bylo by CZF nekde uplne jinde a ne jako ted, u pretizenych linek na Transgas. Nevim, jestli je v nasich silach posilit infrastrukturu natolik, aby se jednalo o alespon castecne spolehlive medium (momentalne mam na Transgas packetloss 30%). Nemyslim, ze bude v kratke dobe realne uvazovat o vstupu do NIX a peeringu, kdyz je treba dnes prosit linku, aby propustila par paketu na vnejsi sit. Mozna by bylo vhodnejsi sletnout zpet na pevnou zem. Ale proc bychom zili beze snu, zeano? :-)
Rozhodne bych si nedovolil snizovat zasluhy lidi, co pro CZF udelali hodne nebo alespon neco malo. Ale myslim, ze vyse uvedene predstavy budou predstavami jeste opravdu hodne dlouho.
Xchaosi, gratuluji ti, až tohle bude fungovat, dej mi prosím včas vědět, protože pak zahodím krimplovací kleště, počítač a jdu si sehnat vidle a házet hnůj. Tohle prostě můj mozek nebere. Jak napsal Oook je to ideální stav, který není možné v reálném svět uskutečnit, už jenom prostě z ekonomických důvodů. nemluvě o tom, že to naráží na další problémy jak z hlediska administrace, tak z hlediska routování, tak z hlediska spotřeb ip adres (co hrana to ipčko), energetické náročnosti, nemluvě o tom, že bych chtěl poznat osobně ten mozek, který bude schopen tohle realizovat. Protože ten musí mít mozkovou kapacitu několika sálů CERNU. To ještě navíc z hlediska této topologie opomíjím fakt klasické nabídky/poptávky informací. Kruhová topologie je super, ale pouze pro páteře a opět pouze v rámci určité lokality. Mimo jiné i kruhová sí? bude opět přepínaná a bude tak podle mě vždycky, protože si neumím představit systém a logistiku systému který by řešil předávání packetů, informací jinak než přepínáním (tříděním).
Opět u mě výtězí poměr cena/výkon/efektivnost
Myslím, že obdobným tématem nebo problematikou se zabývají neuronové sítě. Další věcí je to, že ty sice máš třeba 2Mbps připojení do okolní sítě, ale máš jí roztříštěnou na 4 segmenty.
Jen tak v rámci srandy jsem spočítal tu spotřebu ip adres: (bez toho aniž bych k tomu přidal ipčko sítě a broadcast adresy)
pokud bychom takhle chtěli spojit například všechny lidi v ČR, kterých je (zaokrouhleno) 10 milionů, tak spotřebuješ (opět zaokrouhleno) 50 bilionů ipček. no při 1000 lidech je to jenom půl milonu ipček. Obávám se, že z hlediska světa to je neproveditelné, protože v tu chvíli budeme muset vymyslet IPv7.
__________________
----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------