milank
Newbie
Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 59
|
To VasekD |
Příspěvek č. 17 |
To, co popisujes, je prave proxy ARP, tj. (1). Prinutit iptables, aby Ti smerovaly ARP pakety pres netlink do userspace programu neni uplne easy, protoze pravidla v iptables jsou zalozena na IP hlavickach a ARP pakety tedy kalsifikovat neumi. Jedine, co by asi pres iptables slo, by bylo do toho userspace programu dostat vsechny pakety mimo IP paketu... Asi by bylo jednodussi upravit kod proxy ARP v jadre, jak jsem to popsal v (1).
(4) Jeste mne napadnul jeden HACK: pridat dalsi hodnotu do ap_bridge_packets:
0 - vsechny pakety se posilaji primo do jadra (to uz existuje)
1 - pakety s cilovou MAC shodnou s wifikartou se posilaji do jadra, pakety s jinou MAC se preposilaji zpatky do vzduchu, broadcast pakety se duplikuji do jadra a do eteru (to uz existuje)
2 - unicast pakety se posilaji pouze do jadra bez ohledu na MAC adresu, broadcast pakety se duplikuji do jadra i do vzduchu
Vsechno je to dano typem media, kterym je vzduch pri pouziti AP. Je to "zvlastni" medium, protoze vlastne umi boradcasty pouze od AP ke klientum, obracene ne, ostatni vlastnosti ma jako ethernet (tj. je sdilene, vysilat muze pouze jedna stanice). Toto medium s jednim AP a N klienty se chova podobne jako linux router s N interfacema, na nichz je spusten spolecny bridge. Mozna, ze by se podpora dala napsat do casti jadra resici bridge.
Jinak je to vlastne cele vyborny napad. Osobne si myslim, ze QoS neni zrovna ten nejlepsi duvod pro implementaci takove veci, protoze komunikace mezi klinety nema zadnou definovanou kapacitu (celkova propustnost klesa s poctem aktivnich stanic), takze se to QoS neda nastavit rozumne. Ale jina, velmi pekna aplikace teto techniky, je napr. firewalling konkretnich klientu. Pokud by se to resilo obecne (tj. jadro by nejak umelo ovladat i ty broadcasty, ne dalsi hodnotou ap_bridge_packets), tak bys mohl na AP vyrobit klientovi firewall, ktery by jej odstinil podle prani od zbytku site...
|