CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Zelený pruh (AP ZPNet)
« 26272829303132333435363738 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
cupy
Newbie

Registrován: 18.11.2002
Příspěvků: 43

Re: Re: Re: Re: Re: Z-Com XI-325 (PCMCIA) + Windoze98SE + NetStumbler Příspěvek č. 497 

Naposledy upravil cupy 28.04.2003 v 14:24

Old Post 26.04.2003 v 10:24
cupy je offline   Click Here to See the Profile for cupy   Find more posts by cupy   Click here to Send cupy a Private Message   Click Here to Email cupy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drakula
Junior Member

Registrován: 09.06.2002
Příspěvků: 124

Příspěvek č. 498 

Rozbehal jsem u nas TeamSpeak verze RC2
klient pro tuto verzi ke stazeni u nas na webu + dalsi podrobnosti tamtez....

Drakula

__________________

Jdu problemu po krku - Drakula

Old Post 28.04.2003 v 12:46
Drakula je offline   Click Here to See the Profile for Drakula   Find more posts by Drakula   Click here to Send Drakula a Private Message   Click Here to Email Drakula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VasekD
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 71

informování Příspěvek č. 499 

Chtěl bych všechny, kterých se to týká, požádat o následující věc: když je nějaký problém, probírejte ho tady, ve veřejném fóru. Snad to není nic tajného.

Jak jsem zjistil, ZPNet je teď odstřižen od CZFree, protože karta, původně použitá ke spojení na Dvorce, je teď přesměrovaná na Mikronu. Díky tomu máme opět spojení na naši IGW, ale zato nemáme CZFree a tudíž ani CF. Ostatně, od začátku tvrdím, že Connected Fórum je blbost, nechápu, proč bylo založeno jako paralela k již existujícímu fóru, jenže nepřístupná z Inetu. <sarkasmus>Obzváště vhodné je k řešení problémů s propojením v CZFree, když je dostupné právě jen přes CZFree.</sarkasmus> Ale o tom jsem mluvit nechtěl, to se jen projevuje má grafomanie.

Stay d mi potvrdil domněnku, že karta, která byla předtím namířena na Mikronu, odešla a je nyní reklamována. Reklamace bude patrně trvat měsíc, protože jinou nemají a další dodávku čekají právě až za ten měsíc. Díky tomu máme opět spojení na Mikronu, což je fajn - jediné, co mi na tom vadí, je to, že nikdo nic neřek. Jinak samozřejmě je poněkud hloupé kritizovat někoho, kdo - na rozdíl ode mně - investoval svůj čas do vyřešení toho problému, takže tak to samozřejmě nemyslím - naopak, dotyčným děkuji. Jen prosím, příště informovat.

Mezitím nastal jiný problém. Někdo - nevím kdo a ani netrvám na veřejném označení, ale je to někdo, kdo má roota - pustil na APčku Seti@Home. Co je horší, pustil ho bez nastavení a s výstupem do logu. Seti se zacyklilo a furt se ptalo na nastavení. Nejenže to silně vytěžovalo procesor, ale po nějakém čase ten log zaplnil disk, nebo? nabyl velikosti asi 1,2GB.

Když dovolíte, byla to ukázka extrémního diletantismu. Zaprvé to vůbec nemělo být spuštěno bez souhlasu ostatních - ten poč je nás všech. Zadruhé to nemělo být puštěno pod rootem (teď musím přiznat, že si vlastně nejsem úplně 100%ně jist, že to opravdu běželo jako root, ale asi ano). A za třetí, když už to ten někdo spustil, tak se aspoň mohl vzápětí mrknout, jestli to dělá, co má.

Jak jsem řekl, netrvám na veřejném označení viníka, a dokonce mám značné pochopení pro mnohé boty, sám jsem jich pár udělal. Ale přinejmenším bychom měli vyloučit možnost, že se nám tam naboural někdo zvenčí, takže by bylo potřeba čistě z tohoto praktického důvodu, aby se původce přihlásil.

Old Post 30.04.2003 v 01:43
VasekD je offline   Click Here to See the Profile for VasekD   Find more posts by VasekD   Click here to Send VasekD a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Proč ? Příspěvek č. 500 

Já jen chci dodat, že pokud to není hacker, kdo nám to tam to Seti podsunul a je to někdo s rootů tak doufám, že si uvědomuje, že na to něměl právo bez vědomí a souhlasu všech ostatních a že se podobné věci nebudou opakovat.

Old Post 30.04.2003 v 02:04
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luha
Newbie

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 501 

Jestli nekdo chcete pomoci hledat jine civilizace pripadne UFO, klidne to delejte ale proboha VYHRADNE ze sveho DOMACIHO pocitace. Pevne doufam ze to opravdu byl "jen" hacker.
A k otazce informovani. Navrhuji na AP dat dokument "Change Log" kde by rooti psali co udelali. Slouzilo by to ke komunikaci zmen a DOKUMENTOVANI stavu. Pak by se nestalo ze jeden root nevi co dela druhy a mi "ubozi" bez prava root bychom alespon vedeli co se deje. Nam v praci se to VELMI osvedcilo. Je to sice trocha tukani navic ale verte mi vyplati se.

Ludek

Naposledy upravil luha 30.04.2003 v 06:35

Old Post 30.04.2003 v 06:28
luha je offline   Click Here to See the Profile for luha   Find more posts by luha   Click here to Send luha a Private Message   Click Here to Email luha     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drakula
Junior Member

Registrován: 09.06.2002
Příspěvků: 124

SETI Příspěvek č. 502 

hack to nebyl byl jsem to ja :(
sypu si popel na hlavu ...

Drakula

__________________

Jdu problemu po krku - Drakula

Old Post 30.04.2003 v 10:11
Drakula je offline   Click Here to See the Profile for Drakula   Find more posts by Drakula   Click here to Send Drakula a Private Message   Click Here to Email Drakula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Deníček Příspěvek č. 503 

Old Post 30.04.2003 v 13:27
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mamash
Newbie

Registrován: 29.06.2002
Příspěvků: 47

kvalita linku na mikronu Příspěvek č. 504 

V soucasne dobe je dost bidna kvalita linku na Mikronu. Signal se pohybuje kolem 8-9, bitrate kolisa mezi 2 a 5.5 Mbity. Pri teto kvalite se da udelat tak maximalne 30 KB/s (oproti 200 KB/s a vice, kdyz se Mikrona poprve spustila). Co me zaujalo: spoj ted jede na 1. kanalu (to je podle Drakuly v poradku). Otevrel jsem si zaznamy NetStumbleru z breznoveho mereni a podle nich byl 1. kanal jiz obsazen, zatimco tech uzasnych vysledku (signal az -30 dB) bylo dosazeno na 3. a 8. kanalu.
Tak jak to s tim je? Vim, ze se menila polarita anten a pribyla kabelaz + bleskojistky, ale takovy propad... Meli bychom se na to po svatcich podivat - nabizim svou pomoc.

Old Post 01.05.2003 v 15:19
mamash je offline   Click Here to See the Profile for mamash   Find more posts by mamash   Click here to Send mamash a Private Message     Visit mamash's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kodan
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 90

Info Příspěvek č. 505 

Poslední výpadek (cca St 18:00 - Čt 15:00) byl způsoben obavou před bouřkou - odpojením antén, která by mohla nadělat pěknou paseku. (Ještě nebyly přizeměny na ZPNetu bleskojistky)
Bouřka se nakonec nekonala. Berte mě tedy trochu s rezervou ( StayD a Drakula), ale asi je to již prof. deformace, zničených PC a PBX jsem již viděl dost a antény na Bontonu jsou jak na ráně a přímo si o to koledují.

add kvalita linku ZPNet-Mikrona začíná být aktuální, proto

1) zkusíme vrátit polarizaci antény na H a znovu provedeme měření na kvalitu signálu. Buď existuje nějaké řušení nebo může být přece jenom navlhlé spojky na kabelu nebo nesedí anténě úplně zářič.

2) jestliže to nepomůže, budeme muset zakoupit lepší antény.
Pokud má MMDS cca 16dB zisk, tak by to chtělo alespoň ISM 24dB I4 ji má za 2600,- - o ty současné již někdo projevil zájem.
(Drákulo zbyly nám ještě nějaké finance ? A co ty dva další zájemci ? Vstupné á 4500,- by se nyní hodilo)

Naposledy upravil kodan 02.05.2003 v 21:05

Old Post 02.05.2003 v 20:46
kodan je offline   Click Here to See the Profile for kodan   Find more posts by kodan   Click here to Send kodan a Private Message   Click Here to Email kodan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drakula
Junior Member

Registrován: 09.06.2002
Příspěvků: 124

Re: Info Příspěvek č. 506 

__________________

Jdu problemu po krku - Drakula

Naposledy upravil Drakula 03.05.2003 v 17:10

Old Post 03.05.2003 v 08:49
Drakula je offline   Click Here to See the Profile for Drakula   Find more posts by Drakula   Click here to Send Drakula a Private Message   Click Here to Email Drakula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kodan
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 90

Re: Re: Info Příspěvek č. 507 

Naposledy upravil kodan 03.05.2003 v 22:18

Old Post 03.05.2003 v 21:11
kodan je offline   Click Here to See the Profile for kodan   Find more posts by kodan   Click here to Send kodan a Private Message   Click Here to Email kodan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wanthalf
Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 316

Příspěvek č. 508 

Old Post 04.05.2003 v 12:36
wanthalf je offline   Click Here to See the Profile for wanthalf   Find more posts by wanthalf   Click here to Send wanthalf a Private Message     Visit wanthalf's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kodan
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 90

Příspěvek č. 509 

Naposledy upravil kodan 04.05.2003 v 17:42

Old Post 04.05.2003 v 15:18
kodan je offline   Click Here to See the Profile for kodan   Find more posts by kodan   Click here to Send kodan a Private Message   Click Here to Email kodan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sranda
Newbie

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 81

kontrola dratu Příspěvek č. 510 

Ahoj,
dneska bych moch po 5. Muze mi nekdo prijit pomoc?
Kdyz uz tam budu, tak bych primontoval i ty zemnici kabely. Kodane, muzes mi je sem nejak dorucit?
Nechce se mi na strechu furt list, protoze uz zacinaj prudit, co tam furt delame. Ze mimo nas nikdo problemy nema.

__________________

sranda

Old Post 05.05.2003 v 08:37
sranda je offline   Click Here to See the Profile for sranda   Find more posts by sranda   Click here to Send sranda a Private Message   Click Here to Email sranda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mamash
Newbie

Registrován: 29.06.2002
Příspěvků: 47

Re: kontrola dratu Příspěvek č. 511 

Old Post 05.05.2003 v 08:45
mamash je offline   Click Here to See the Profile for mamash   Find more posts by mamash   Click here to Send mamash a Private Message     Visit mamash's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drakula
Junior Member

Registrován: 09.06.2002
Příspěvků: 124

Re: Re: kontrola dratu Příspěvek č. 512 

__________________

Jdu problemu po krku - Drakula

Old Post 05.05.2003 v 10:38
Drakula je offline   Click Here to See the Profile for Drakula   Find more posts by Drakula   Click here to Send Drakula a Private Message   Click Here to Email Drakula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:39.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 26272829303132333435363738 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz