CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > leaf.sourceforge.net (MINI DISTRIBUCE PRO CZFREE?)
« 27282930313233343536373839 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
tamas
Newbie

Registrován: 10.06.2003
Příspěvků: 35

re:wds Příspěvek č. 513 

Asi to zkusim jinak, jeste uvidim.

Chtel bych se zeptat jestli demona "routed" nahrazuje "zebra", protoze jsem ho ve WISPu nenasel, nebo se musi doinstalovat?

A jeste me zarazilo: dva pocitace 2m od sebe, na kazdym WISP (tusim 2624) dal jsem do prvniho XI-626ku, mod master - bit rate 2M do druhyho compu - stejnej postup, mod manged - bit rate 11M. Potom se neco stalo a musel jsem ze zalohy obnovit baliky "root.*" po rozbehnuti bit rate 2M

Nejsem z toho moc moudrej

Diky tamas

Old Post 15.12.2003 v 09:41
tamas je offline   Click Here to See the Profile for tamas   Find more posts by tamas   Click here to Send tamas a Private Message   Click Here to Email tamas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Looser
Team Leader

Registrován: 04.01.2003
Příspěvků: 316

Team Member: MOD

dhcpd Příspěvek č. 514 

Doporucte mi pls nejakybalicek na dhcpd,vsechny co jsem doposud zkousel prestaly fungovat ihned jak sem se snazil ulozit configuraci pomoci polozky menu Save all packages.
Hazi hlasku Cowradly resufing ....an empty archive

pls. help

Old Post 15.12.2003 v 12:15
Looser je offline   Click Here to See the Profile for Looser   Find more posts by Looser   Click here to Send Looser a Private Message   Click Here to Email Looser   Visit Looser's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TimeMaster
Newbie

Registrován: 05.04.2003
Příspěvků: 92

php Příspěvek č. 515 

tak jsem tady zas
nekdo se tady uz kdysi ptal na php server pod wispem, ja jsem ted prisel na to ze by nebyl tak spatnej ale bohuzel jsem nenesel zadnej odpovidajici balik. Mozna jen spatne hledam ale mohl by mi nekdo sdelit jestli vubec neco takoveho je?
nepotrebuju to nutne ale kdyby nekdo neco o php serveru pod wispem vedel tak budu rad )
predem dik

Old Post 16.12.2003 v 19:30
TimeMaster je offline   Click Here to See the Profile for TimeMaster   Find more posts by TimeMaster   Click here to Send TimeMaster a Private Message   Click Here to Email TimeMaster     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hanysek
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 61

zabranit pristup k netu Příspěvek č. 516 

Cauec tak sem tu po dlouhe dobe....resim pro zmenu takovej probleme....

Chci aby se mohl nekdo pripojit k siti ale nechci aby mohl pristupovat k netu.... jak na to ? Co ? BTW: kdyz mi bude chtit neco poradit zkuste to radeji polopatickym postupem diky moc

Jo a jeste je nejakej nekde soubor kde jsou udany veci a prikazy co se spousti po startu ?

__________________

______________
:.:> HaNySeK <:.:

Old Post 19.12.2003 v 19:20
hanysek je offline   Click Here to See the Profile for hanysek   Find more posts by hanysek   Click here to Send hanysek a Private Message   Click Here to Email hanysek   Visit hanysek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukic
Junior Member

Registrován: 27.04.2003
Příspěvků: 105

Příspěvek č. 517 

spustatelne subory (s priznakom exe, nastavis to cez chmod 755 /etc/rc.boot/* ) po boote su v adresari /etc/rc.boot
Tam ti bude treba vlozit aj filter pomocou prikazu:
iptables -I FORWARD -s ipadresakohochcesfiltrovat -d ! 10.0.0.0/8 -j REJECT

__________________

Lukic

Old Post 20.12.2003 v 08:26
lukic je offline   Click Here to See the Profile for lukic   Find more posts by lukic   Click here to Send lukic a Private Message     Visit lukic's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hanysek
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 61

rc.boot Příspěvek č. 518 

2lukic
diky za help

jinak v tom etc/rc.boot nic nemam zadne soubory ..... moc to nechapu tak sory...

__________________

______________
:.:> HaNySeK <:.:

Old Post 20.12.2003 v 08:56
hanysek je offline   Click Here to See the Profile for hanysek   Find more posts by hanysek   Click here to Send hanysek a Private Message   Click Here to Email hanysek   Visit hanysek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TimeMaster
Newbie

Registrován: 05.04.2003
Příspěvků: 92

htb Příspěvek č. 519 

Mam problem s HTB pod wispem, po nakonfigurovani (napsani scriptu) a jeho naslednem spusteni to halsi. RNETLINK invalid arguments nebo tak nejak, nevim co s tim, predpokladam ze ta konfigurace je v poradku.

Old Post 20.12.2003 v 09:50
TimeMaster je offline   Click Here to See the Profile for TimeMaster   Find more posts by TimeMaster   Click here to Send TimeMaster a Private Message   Click Here to Email TimeMaster     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vic
Junior Member

Registrován: 29.04.2003
Příspěvků: 123

Příspěvek č. 520 

2 hanysek: misto pro nastaveni iptables je v /etc/network/ifup.local. Dopis si tam svoje pravidla.

2 TomeMaster: pokud to hlasi takoveto chyby, je to nastaveno spatne. Mas nastavene root qdiscy na obou rozhranich? Konfigurujes to pomoci sablony v ifup.local?

Old Post 20.12.2003 v 11:11
Vic je offline   Click Here to See the Profile for Vic   Find more posts by Vic   Click here to Send Vic a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TimeMaster
Newbie

Registrován: 05.04.2003
Příspěvků: 92

Příspěvek č. 521 

2 vic:
root qdisc nastavuji timhle: tc qdisc del dev eth0 root
tc qdisc add dev eth0 root handle 1:0 htb default 14

nedelam to podle ty sablony, kouknu na ni hnedka.
a posledni vec, myslel jsem ze neni treba pridavat root qdisc i na netsc0 kdyz potrebuju omezovat pouze eth0 ale budiz

diky za info, zkontroluju to podle ty sablony a pripadne napisu

txh

Old Post 20.12.2003 v 11:52
TimeMaster je offline   Click Here to See the Profile for TimeMaster   Find more posts by TimeMaster   Click here to Send TimeMaster a Private Message   Click Here to Email TimeMaster     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukic
Junior Member

Registrován: 27.04.2003
Příspěvků: 105

2hanysek Příspěvek č. 522 

mozes si tie pravidla daj aj to toho ifup.local alebo si v /etc/rc.boot vytvor subor aky len chces.. napr.
edit /etc/rc.boot/iptables

a poukladaj si tam pravidla.
subor musi zacinat:
#!/bin/sh

potom nezabudni zmenit atribut na spustatelny:
chmod 755 /etc/rc.boot/*

__________________

Lukic

Old Post 20.12.2003 v 18:28
lukic je offline   Click Here to See the Profile for lukic   Find more posts by lukic   Click here to Send lukic a Private Message     Visit lukic's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mikael2
Newbie

Registrován: 30.06.2003
Příspěvků: 69

Re: balicek s kismet Příspěvek č. 523 

Old Post 21.12.2003 v 19:09
mikael2 je offline   Click Here to See the Profile for mikael2   Find more posts by mikael2   Click here to Send mikael2 a Private Message   Click Here to Email mikael2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KUBA
Junior Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 164

Příspěvek č. 524 

Mám dotázek. Pro WISP mám 50MB partition FAT16. Ale je to na 1.2GB disku, takže bych chtěl zbytek nějak smysluplně využít. Asi bych měl na zbytku udělat partition (taky FAT16?) a přimountovat to do WISPovskyho kořenovýho adresáře. Můžete mi napsat jak na to a případně jak to uložit, aby se to mountlo při každym bootu? dík

__________________

Old Post 21.12.2003 v 20:54
KUBA je offline   Click Here to See the Profile for KUBA   Find more posts by KUBA   Click here to Send KUBA a Private Message   Click Here to Email KUBA     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mikael2
Newbie

Registrován: 30.06.2003
Příspěvků: 69

Příspěvek č. 525 

Old Post 21.12.2003 v 21:56
mikael2 je offline   Click Here to See the Profile for mikael2   Find more posts by mikael2   Click here to Send mikael2 a Private Message   Click Here to Email mikael2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KUBA
Junior Member

Registrován: 13.06.2002
Příspěvků: 164

Příspěvek č. 526 

Ještě k tomu skriptu:

může mít libovolnej název *.sh nebo tak nějak? Musí začínat nějakym specifickym řádkem (volání bashe?) - jak to má bejt?
Moc dík.




2mikael2: no snad to v lednu už tady rozjedem, ale teď jak je zima, tak to je mizerný. Tady je tohle dost OT, tak kdyžtak na mail nebo ICQ..

__________________

Old Post 21.12.2003 v 23:55
KUBA je offline   Click Here to See the Profile for KUBA   Find more posts by KUBA   Click here to Send KUBA a Private Message   Click Here to Email KUBA     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hanysek
Newbie

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 61

dhcp Příspěvek č. 527 

__________________

______________
:.:> HaNySeK <:.:

Old Post 26.12.2003 v 17:40
hanysek je offline   Click Here to See the Profile for hanysek   Find more posts by hanysek   Click here to Send hanysek a Private Message   Click Here to Email hanysek   Visit hanysek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laxxman
Junior Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 276

Unhappy Tuhnuti Wisp(u) Příspěvek č. 528 

Zdravim,

Nevim jestli jste se s tim nekdo setkal.Mam tento problem.

Mam klasickou instalaci Wispu (wisp-dist_2624) obohacenou jen o DHCP pro vnitrni sit.
Vse bezi OK jen pokud je na routeru provoz, kdyz neni zadny provoz tak zatuhne.

Zkousel jsem menit pameti,disky a stale stejne.

Konfigurace:
Bezi to na DELLu 166mhz 32Mb RAM
WIFI PCMCIA Avaya Gold v ISA redukci s chipem Vadem469
Sitovka PCI Realtek 8139 10/100

A jeste to stale pise hlasku :

INIT: Id "T1" respawning too fast: disabled for 5 minutes
a protoze nejsem zadny linuxar tak opravdu nevim co to je.

Pokud budete mit nekdo nejaky napad tak sem s nim.

Diky Laxx

Old Post 28.12.2003 v 22:43
Laxxman je offline   Click Here to See the Profile for Laxxman   Find more posts by Laxxman   Click here to Send Laxxman a Private Message   Click Here to Email Laxxman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:22.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 27282930313233343536373839 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz