Cau, pouzivam trochu jinou metodu nastaveni vykonu.
V rukou jsem mel asi desitku techto karet a zjistil jsem, ze cislo registru 62 (iwpriv wlan0 readmif 62) kolisa u ruznych karet velmi znacne. Ja zaznamenal rozah 150-210. Take se meni s ruznymi kanaly. Neni tedy IMHO mozne presne nastavit jednotlive karty bez zmereni kazdeho kusu spektralnim analyzatorem.
Postupuji takto:
Vychazim z predpokladu, ze po zapnuti pocitace je vykon XI-626 na 15dbm. Prikazem
Koukam se na ty cisla, co doporucuje Deu a nevidim vztah mezi db a registrem 62. Tak jsem si rekl, nic snazsiho, kouknu se do datasheetu toho chipu. Tam je sice registr 62, ale zda se ze je o necem jinem. Tak zkousim vyhledat "62" ve zdrojacich hostap. Zase jsem na spatne adrese.
Muze me nekdo z Vas nasmerovat - jak to je? kde se to doctu?
Dik za odpoved.
__________________
Správce AP zvahov, AS64525 a domény pjih.czf
Óm guru díp namahá.
Souhlasim se Ctiradem, ze mereni a detailni vyhodnocovani je hezke, ale v praxi se to neda uplatnovat. Ja bych doplnil, ze je to ale dulezite pro to, aby mohla byt ta prektická doporuceni vubec sestavena.
Mam takovyhle prakticky navrh:
Vy kteri jste venovali tolik usili mereni karet, muzete zverejnit vysledky mereni pro kazdy typ karty ve forme maximalni vystupni vykon - min / max / stredni hodnota / stredni kvadraticka odchylka? Jeste lepsi by bylo, kdyby jste vsechny soubory mereni sjednotili do jednoho.
Nastaveni:
1. ten komu staci vysilat pod limitem CTU, necht tak vysila, tak budou spokojeni vsichni.
2. ten kdo "honi decibely", necht pouzije zakladni vypocet podle Deu a jako vystupni vykon sve karty predpoklada ten minimalni ze zmerenych vzorku. Nebo, chce-li byt opatrnejsi, tak ten stredni minus stredni kvadraticka odchylka.
Dusledkem bude prijatelny kompromis. Nebude skodit ostatnim v etheru (o to nam prece jde predevsim), optimalizuje svuj pomer vykon/naklady. Na namitku, ze takhle pojaty navrh je proti CTU rikam: ano, je, ale tak malo, ze to
a) CTU nezjisti
b) CTU bude tolerovat
c) zjisti a bude pozadovat napravu, ale jsem presvedcen, ze za to pokutu neda.
Pokud by doslo k bodu c) CTU vam de-fakto poskytne velmi cenny udaj o Vasem zarizeni, ktery budete jinak tezko zjistovat. (Jen malokdo ma moznost takoveho pristrojoveho vybaveni).
Napiste sve mineni o tomto navrhu.
__________________
Správce AP zvahov, AS64525 a domény pjih.czf
Óm guru díp namahá.
V tomto thredu jsem se pidil po tom, jak spolu souvisi ty zdanlive nesmyslna cisla pri nastavovani registru. Ponekud jsem se "procetl zivotem" a tak se mohu s temi, koho to zajima, podelit o vysvetleni.
HW: Jedna se o chip HFA3863.
VF výkon se nastavuje pomoci registru jehoz jmeno je "CR31" a jeho adresa je 62 dekadicky (3E hexa).
Register je rozdelen na 2 casti:
bit O - v soucasne versi nema vyuziti a je treba jej nastavovat na "0".
bit 1-7 - cele cislo se znamenkem (6bitu a znamenko) v dvojkovem doplnku, ktere urcuje vystupni vykon v priblizne logaritmické stupnici, tedy linearne v dbm. Hodnota -64 odpovida maximalnimu vykonu (typicky +20 dbm), hodnota 63 odpovida minimalnimu vykonu (typicky -43 dbm).
SW:
Skutecny vykon se nastavuje programem iwpriv tak, ze nastavujeme cely registr (vcetne toho nevyuziteho bitu 0) a to pomoci kladneho dekadickeho cisla. Proto pozadovanou hodnotu (z rozsahu -64 az +63) musime nejdrive prevest na cele kladne cislo, ktere ma stejny bitovy tvar. Potom jeste nasobit 2 (to je pridani toho bitu 0). Takze v celem rozsahu to vypada takto:
-64 .... -1, 0 .... 63 - CR31 bit 7-1
128 .... 254, 0 .... 126 - hodnota CR31 jako cele kladne cislo (bit 0=0)
+20dbm ............... -43dbm - typicka hodnota vykonu (ne skutecna!)
9,5dbm/1MHz ....... -22,5dbm/1MHz - hodnoty, ktere zmeril Deu pro XI-626
9,5dbm/1MHz ......... -15dbm/1MHz - hodnoty, ktere zmeril Deu pro P24-PCI
Vyhodnoceni:
To co pise Deu je spravne az na 2 nepodstatne detaily:
1. V tabulkach nejsou vsechny extremy nastaveni.
2. Registr je treba nastavovat VZDY na sude cislo. V soucasne versi HW je to jedno, v budoucnosti by to mohlo mit vyznam.
__________________
Správce AP zvahov, AS64525 a domény pjih.czf
Óm guru díp namahá.