CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Optické Pojítko > Opticke pojitko Ronja 10M Metropolis
« 42434445464748495051525354 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

Příspěvek č. 753 

Old Post 19.06.2003 v 14:07
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 754 

Tak odkaz na průběhy v mém postu o něco výše už funguje (doufám).

P.S.: Já jsem spíš raketový ostrostřelec (raketky.ebox.cz), i když nějakou legální údernou (více)hlavňovou výzbrojí taky disponuju. (Důležité upozornění pro případné oponety ;-) .)

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 19.06.2003 v 14:35
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

RE: Příspěvek č. 755 

Old Post 19.06.2003 v 16:50
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

by Mnaga Příspěvek č. 756 

Tak jsem se koukl na ty stranky o raketach.
Pekne...

Doma jsem mel takovou do ktere se strc ten ruzovej valecek
za 10Kc.

A tata ma uz 30 let balza raketove letadlo na S3.
Se zapali a hori asi 15s.
Ale uz jsme s tim 15 let nevylezli ven.
Jsem se dival do suplete, jeste jsou tam 2 krabicky (20 tablet).
Mam tuseni , ze na krabici je napsane slozeni.
Udelam foto a poslu ti to.

Martin

Old Post 19.06.2003 v 17:09
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 757 

Ten proudovej zdroj je určen k tomu, aby to mohlo být provozováno s laserem,..

Když namířim laser na tu PIN diodu, tak se stejnosměrně zahltí,....

Ten proudovej zdoj reaguje jen na pomalý změny a ty kompenzuje,...
Proto je v něm ten kond 100n.

Na rychlej příchozí signál nemá šanci reagovat.. Ten nechá bejt...
možná by bylo vhodný dát k tomu 820k odporu do serie ještě tlumivku. Případně oddělit tlumivkou celej ten proudovej zdroj.

RYSi takhle jak to máš namalovaný to být nemá,...

katoda PIN diody jde rovnou na Vcc přes nějakej filtr.
Anoda jde na proudovej zdroj.
kond 47pF se připojí taky na anodu pin diody.


mnaga: jen připomínka. Spoučástky C116, R123, D102 doporučuju vyhodit,... Je to totiž prvotní příčina všech problémů s rušením a chaosením,...

Když se na to podíváš, tak je to obvod, kterej vždy v jedné půlvlně zkratuje výstup toho NE592 na zem..

Doporučuju připojit na vývod 7 toho NE592 odpor 820 Ohm proti zemi.
Pak připojit BAT48 anodou na vývod 7 a katodou na 10n kond. Druhej vývod kondu na zem.

paralelně ke kondu dát 150k odpor.

Z uzlu mezi kondem a katodou diody odebírat RXlevel.

Old Post 19.06.2003 v 17:36
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

schema Příspěvek č. 758 

Old Post 19.06.2003 v 17:52
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Příspěvek č. 759 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Old Post 19.06.2003 v 18:03
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 760 

To RYS: s S2 už jsem dolítal, jednak jsem rozsekal všechna letadélka, ale hlavně došla těsnění... a tak jsem začal dělat větší "hračky".
To Highlander: S tím proudovým zdrojem mě to bylo hned divný... myslím, že místo R101 tam byla pěkně dlouhá cívka, jestli to bylo vono.
Jinak jsem to samozřejmě provozoval s nožičkou č. 7 nezapojenou, to mě došlo jako první věc, hned jak jsem to začal měřit.
Jinak se mě nechtělo předělávat plošnák a tak jsem akorát R123 zvětšil na 820R, pak to jelo bez problémů. V příští verzi tam udělám trochu sofistikovanější usměrňovač a asi tam přidám PLL na 1MHz.
Jinak pokud se trochu oželí dosah, tak by se nechala ta zatracená dvojice tranzistorů nahradit převodníkem RS422, třeba švábem 75176. Pak je výstup rovnou v TTL a nechalo by se to snáze navázat na tu tvoji taškařici s UTP.

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 19.06.2003 v 18:04
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

10MB laser RX Příspěvek č. 761 

Old Post 19.06.2003 v 18:43
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 762 

Tam jak máš šipku P101 tak tam přijde ještě kondík 100n proti zemi,...

Tu cívku u proudovýho zdoje jsem říkal v serii s odporem,... Ty jsi jí dal paralelně,..

Zbytek je dobře,...

Jo a odpory R107, R105, R108 a R114 by bylo vhodné nahradit tlumivkama 330uH.

Jo a je jasný, že když tim jak se ta dioda dala nad 47pF kond tak se obrátila fáze signálu, takže je potřeba pro zprávnou fázi prohodit vývody 8 a 7 u NE592.

Old Post 19.06.2003 v 19:00
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inzenyr
Senior Member

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 620

Příspěvek č. 763 

__________________

32kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

Old Post 19.06.2003 v 22:06
inzenyr je offline   Click Here to See the Profile for inzenyr   Find more posts by inzenyr   Click here to Send inzenyr a Private Message     Visit inzenyr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

Oprava schematu Příspěvek č. 764 

Old Post 20.06.2003 v 10:08
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 765 

Jo takhle jsem to myslel...

Old Post 20.06.2003 v 18:23
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 766 

Pane jo, už to začíná vypadat jako krystalka...
S tím usměrňovačem si takhle asi nepomůžete, akorát je tam obráceně dioda. Ten 820R bych dal sériově s diodou.
Jinak už jsem na web hodil fotky nového přímače, ještě to není ono, ale dosah je podstatně lepší.

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 22.06.2003 v 14:06
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
-=RYS=-
Senior Member

Registrován: 24.01.2003
Příspěvků: 2424

Laser 20mW Příspěvek č. 767 

Cau lidi
davejte bacha na laserovky od GME. Testnete je nejdrive
na svorkach.
Me ted prisla 20mW za tech 1000Kc.
Samozrejme vyrobni zmetek.
Piny obracene (plus za minus) a trojka je katoda.
Navic i takto zapojene do dava tak 3mW vykonu.
Zkousim to ted vyreklamovat, jenze uz jsem to letoval.

Tak si davejte bacha a vyvarujte se toho hned na to neco
letovat, nejdrive vyzkouset a pak eventuelne reklamovat.

smutnej -=RYS=-

Old Post 23.06.2003 v 13:00
-=RYS=- je offline   Click Here to See the Profile for -=RYS=-   Find more posts by -=RYS=-   Click here to Send -=RYS=- a Private Message     Visit -=RYS=-'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 768 

__________________

http://laser.webpark.cz

Naposledy upravil mnaga 23.06.2003 v 14:43

Old Post 23.06.2003 v 14:38
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:15.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 42434445464748495051525354 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz