CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > Konektivita do internetu
12345678
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
dubina.net
Newbie

Registrován: 03.03.2003
Příspěvků: 10

sorry ;-) Příspěvek č. 65 

hmmmm, koukam, ze je to stejny jako v jinych pripadech, kdy si par lidi fanaticky haji "svuj" projekt a nekouka ani vpravo ani vlevo. a kdyz ma nekdo jiny nazor, pripominky ci jenom "nejde s proudem", je zle... tak to prrr.

nechtel jsem psat dlouhy prispevek, mel jsem na srdci nekolik pripominek (a vlastne mnohem vic nez jsem napsal) k ruznym vecem, o kterych jsem se docetl v tomhle foru a chtel jsem poukazat na par problemu, ktere je treba resit... asi jsem zvolil ponekud nestastny zpusob, ale bohuzel nejsem politik a neumim zabalit problem do hromady blabolu, ktere jsou pro vsechny stravitelne, takze se omlouvam pokud jsem se nekoho dotkl.

pokud jde o pomoc, tu jsem nabizel. pokud to nebylo dostatecne jasne, nabizim ji znovu. zvladam hw, sw (linux, win), nejake to programovani, sitovani (tcp/ip), firewally... zatim se nikdo s nicim konkretnim neozval. ja se samozrejme nehodlam nikomu vnucovat, sam mam prace nad hlavu a kdyz uz mam zrovna volno, klidne si najdu dalsi...

projekt czfree.net se mi libi, protoze je slucitelny s mou filozofii free a open sveta, ale nejsem zadny studentik, ktery je nadsenim bez sebe, kdyz slysi o WiFi. je mi neco pres tricet a myslim, ze mam za sebou dostatek zkusenosti v oboru, abych davno nebyl naivni. pokud se nekomu nelibi, ze s vyvalenyma ocima nezeru system typu hlava-nehlava-honem-postavim-apecko-a-pak-se-uvidi, at si trhne nohou.

takze pokud se nekomu moje znalosti hodi a bude chtit mou pomoc, jsem k dispozici. pokud mam do neceho jit, vidim nekde nejaky problem a chci ho resit, ale ostatni zaviraji oci a nadavaji mi, tak do toho se mi moc nechce - smrdi to pruserem.

ps1: nehodlam nikoho poucovat, klidne muzeme diskutovat - pokud mate zajem. pokud je nekdo ignorant a neni ochoten prijmout radu (zdarma ), mne je to docela dost fuk...

ps2: nedelam u zadneho providera ani niceho podobneho a jakykoliv projekt typu freenet me rozhodne o praci nepripravi (blba trefa, draculo )

ps3: ja rozhodne nechci nikoho prudit - proc ta podrazdena reakce?????

TomCat

Old Post 06.03.2003 v 11:59
dubina.net je offline   Click Here to See the Profile for dubina.net   Find more posts by dubina.net   Click here to Send dubina.net a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

Re: sorry ;o) Příspěvek č. 66 

Myslim, ze to je tim ze se neumis (pisemne) vyjadrovat. A nevazis slova! Nejsem zadny fanatik! Jiste prijmu konkretni informaci a nalozim s ni dle libosti...nejsem zadny zabednenec (viz ps1). A vazim si prave tech lidi co nejdou s proudem....co vynikaji v tech oblastech, ktere jsou chvalyhodne!
Pokud neco nabizis, tak to nabizej tak aby to ten druhy mohl prijmout bez obav a ostychu - hlavne aby se to alespon tvarilo jako nabidka!J inak pokud jsi chtel rici: Ahoj lidi, ja jsem borec co do toho dela a rozumi tomu - a nabizim Vam sve schopnosti v ramci svych moznosti...., tak OK! Takhle to chapu....,ale jak na me vyrukujes s vyctem technickych parametru a jak to je vsechno vlastne slozite a ze to neni jen tak...atp.....tak to nepovazuju nabidku pomoci.
Jinak se opet vyjadrujes velice obecne a i kdyz jsi rikal ze nejsi zadny politik, tak nevim zda ti mam verit nebot reagujes presne jak oni...jen to co se ti hodi....napriklad jsi vubec nereagoval na mou otazku...jak se mam zamyslet! Nebo jak jsi to myslel s temi financemi....A o HW...a sluzbach ktere maji na HW a siti.....jsi se taky nezminil...proc??
Je to snad proto, ze Mipal.cz potvrdil, ze neni treba high-tech, aby to fungovalo??

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 06.03.2003 v 12:27
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Přestřelka Příspěvek č. 67 

nechcete se tady "sežrat" ??

No ale, když to tak čtu, nemůžu si odpostut: dubina net: zase je to dlouhý :-)

Pokud bychom to měli dělat na PROFI úrovni, tak to můžem zabalit - nikdo to nezaplatí, a? si každý postaví ruuter na čem chce, myslím, že do začátku bohatě tačí nějaké to dvoukilo a nebude problém.

Sí? (by měla) používat principy dynamického routováni - ZEBRA - takže pokud něco (jeden bod) klekne - a sí? bude již trochu hustější, tak se to přeroutuje - bude to třeba pomalejší, ale pojede to. Do začátku nelze počítat s více gatewayemi - no možná dají něco lidé, co už nějak připojeni jsou, ale taková oficiální asi bude jedna - a tu ještě ne HNED. Časem se určitě najde nejeden nadšenec který postaví gateway - však v tom nikomu nic nebrání.
dubina.net: - nechceš provozovat gateway :-)

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 06.03.2003 v 12:28
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dubina.net
Newbie

Registrován: 03.03.2003
Příspěvků: 10

jeste jedna drobnost Příspěvek č. 68 

hlavne jsem chtel poukazat na to, ze se jedna o amaterskou sit (ve smyslu "svepomocna zabava nadsencu a pro nadsence", neni v tom nic hanliveho jako "vy jste jenom amateri a ja jsem profesional") a podle toho by se k ni melo pristupovat a tak by mela byt taky prezentovana. par lidi, se kteryma jsem o tom mluvil, projevilo jenom reakce typu "internet zadarmo, hura. jee, to se bude neco platit? a proc?". ani jedinou reakci typu "parada. to me zajima, co mohu pro tento projekt udelat?" jsem nezaznamenal. podotykam, ze se jednalo o ruzne zname - bezne obcany majici doma nejake to PC, nikoliv "pocitacove silence"...

jeste poznamka ke smlouvam. je to hezke, ale sebelepe sepsana smlouva je jenom car papiru, ktery ti zadnou platbu nezajisti, drakulo. v nasem pravnim systemu je to v podstate nevymahatelne. a uz te vidim jak litas po soudech kvuli par stovkam. to jsou zase treba moje prakticke zkusenosti. mam mezi lidma par desitek tisic, ktere jsou v podstate nedobytne - kazdy se ti vysmeje. bud se lidi domluvi, protoze maji nejaky spolecny zajem nebo se musis pripravit na to, ze se muze objevit nejaky vychcanek a riziko vzdycky ponese ten, na koho je sepsana smlouva s providerem. ani platby predem te rizika nezbavi. to je byznys a ne nejaky cajovy dychanek. vitej v realite

TomCat

Old Post 06.03.2003 v 12:46
dubina.net je offline   Click Here to See the Profile for dubina.net   Find more posts by dubina.net   Click here to Send dubina.net a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dubina.net
Newbie

Registrován: 03.03.2003
Příspěvků: 10

na foru je to asi na dlouhe lokte... Příspěvek č. 69 

nez jsem neco sepsal, uz jsou dve reakce...

nevyhybam se zadnym otazkam, jenom je toho trochu moc, furt mi zvoni telefony, z druhe strany na me pinda kolega, takze nez dopisu dve vety, zapomenu na co jsem chtel reagovat. nebo zase vyrobim zbytecne dlouhy pokec....

to zamysleni jsem miril na to jak DOPREDU resit nektere problemy, o kterych jsem se zminil (a nejen ty) - ne se s nimi zabyvat az kdyz se objevi (rika se tomu prevence?)

HW? ted nejak nevim co tim myslis? zkus to upresnit please...

Old Post 06.03.2003 v 12:52
dubina.net je offline   Click Here to See the Profile for dubina.net   Find more posts by dubina.net   Click here to Send dubina.net a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dubina.net
Newbie

Registrován: 03.03.2003
Příspěvků: 10

gateway Příspěvek č. 70 

provozovat gateway? proc ne? jenom nevim k cemu by byla gw na dubine manikum z poruby... momentalne mam ale jenom pevnou lajnu 28.8kbps a u nas vbaraku bych to videl dost blede s montovanim cehokoliv kamkoliv - totalne nevstricni lide... to jen tak na okraj

bude v rozumne dobe v provozu ten chat nebo tak neco (rsaf)?
resit konkretni technicke otazky offline na foru je asi na dlouhe lokte ne?

co vy na to?

Old Post 06.03.2003 v 13:00
dubina.net je offline   Click Here to See the Profile for dubina.net   Find more posts by dubina.net   Click here to Send dubina.net a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 71 

Nevim, co je na tom nepochopitelneho. Dubina.net nemluvi o tom, ze je spatne delat router na starsim HW - o tom tam nepadlo ani slovo.
Cele to je o tom, ze proste nikdo nikomu nemuze garantovat nejakou sirku pasma, protoze tohle zavisi na kazdem jednotlivci, co bude vlastnit APecko.

Old Post 06.03.2003 v 13:03
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Chat Příspěvek č. 72 

Chat je podle me trochu na nic - nikdy nebudou najednou online vsichni ti, co budou resit nejaky ten konkretni technicky problem a stane se z toho stejne jenom dalsi offline "forum".

Old Post 06.03.2003 v 13:07
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Albert.Einstein
Junior Member

Registrován: 24.06.2002
Příspěvků: 160

Re: Chat Příspěvek č. 73 

__________________

AE e=m*c^2

Old Post 06.03.2003 v 14:32
Albert.Einstein je offline   Click Here to See the Profile for Albert.Einstein   Find more posts by Albert.Einstein   Click here to Send Albert.Einstein a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VojBarZ
Newbie

Registrován: 25.02.2003
Příspěvků: 90

GTS Příspěvek č. 74 

No, GTS se teda moc nepredvedlo. Nabidlo 1mbps za 19.500 Kc/mesic a instalacni poplatek 7.900 Kc (utp kablik na VSB).

Pri uzavreni smlouvy na odber po dobu 1 roku jsou schopni jit s cenou nize, ale nelze cekat zazraky.

Jeste jsem tomu obchodnikovi poslal ze nam Trasgasnet nabidl 1mbps za 10.000 Kc/mesic, tak by mne zajimalo jak se k tomu postavi

Vse je ale zatim otevrene, do konce pristiho tydne mi ma poslat navrh smlouvy a ceny, takze uvidime, mozna budeme mile prekvapeni, mozna to bude zase jeden poskytovatel pripojeni do poctu.

vbZ:P

PS: Jinak jsem rekl, ze by se zacinalo na 512kbps

Naposledy upravil VojBarZ 08.03.2003 v 13:18

Old Post 06.03.2003 v 14:51
VojBarZ je offline   Click Here to See the Profile for VojBarZ   Find more posts by VojBarZ   Click here to Send VojBarZ a Private Message   Click Here to Email VojBarZ   Visit VojBarZ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VojBarZ
Newbie

Registrován: 25.02.2003
Příspěvků: 90

Mlynar se pripojil pres CZFree.Net Příspěvek č. 75 

Old Post 07.03.2003 v 08:32
VojBarZ je offline   Click Here to See the Profile for VojBarZ   Find more posts by VojBarZ   Click here to Send VojBarZ a Private Message   Click Here to Email VojBarZ   Visit VojBarZ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

Thumbs up re: mlynar Příspěvek č. 76 

Chvalime.... , ale nic si od toho neslibuji

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 07.03.2003 v 08:37
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mgolem
Junior Member

Registrován: 09.02.2003
Příspěvků: 219

konekt do Inetu mame Příspěvek č. 77 

rikal jsem to vicekrat, rikam to i ted. Dubina ma ve vsem co rekl pravdu, JEN TEN TON, - i JA JSEM MNEL TAKY TAKOVY PRISPEVEK. Nema to cenu vytvaret zde flame, pokud reknes svuj nazor, a ostatni jsou jen "studenti" (coz jsme vsici :-) ) a nevi o cem mluvis, je lepsi to s nimi prodiskutovat :
a) po castech, ale dobre volit slova,
b) v hospode - kratsi doba reakce
c) pomoci mu postavit nod, a POTOM mu na jeho vlastnich zkusenostech ukazat jak se veci maji.
Nedodrzeni techto tri pravidel (nebo ctyr) ma za nasledek zpomaleni rustu site, nasranost lidi, na kterych jsme vsichni zavisli ( u takoveho projektu jsou vsichni zavisli na vsech )

Old Post 08.03.2003 v 06:59
mgolem je offline   Click Here to See the Profile for mgolem   Find more posts by mgolem   Click here to Send mgolem a Private Message   Click Here to Email mgolem     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dubina.net
Newbie

Registrován: 03.03.2003
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 78 

OK boyz.

mgolem ma uplnou pravdu - jsem drzka a casto si nevidim do huby. rikam veci naplno a nedochazi mi, ze se to nekoho muze dotknout. takze se opravdu omlouvam za zpusob meho sdeleni, nicmene obsah jsem myslel vazne.
proti online pokecu vubec nic nemam, zminoval jsem to uz driv, jenom me ted konecne skacela chripka, takze nejsem v provozu.

ps: natuknul jsem sve osobni kontakty u dvou provideru, tak uvidim, jestli neco zajimaveho vymysli

Old Post 08.03.2003 v 13:55
dubina.net je offline   Click Here to See the Profile for dubina.net   Find more posts by dubina.net   Click here to Send dubina.net a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 79 

Tak jsem rad, ze jste si tu nedali do drzky ..
Post o nabidce od transgasnetu jsem presunul do noveho threadu .. tenhle necham pro vseobecne diskuze o pripojeni.

Old Post 08.03.2003 v 22:47
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

mimochodem Příspěvek č. 80 

budu se sice opakovat (rekl to uz mgolem), ale nejprve by mely byt
vybudovany zaklady site a pak teprve uvazovat o pripojeni ke komercnimu
ISP...IMHO asi se nebude dat vyhnout zalozenim nejakeho sdruzeni a taky
clenskym poplatkum, protoze mit jen "surove" pripojeni do Inetu to asi
nebude to prave, e-mail budou chtit vyuzivat urcite vsichni...na to bude
potreba mit registrovanou domenu tim padem vydaje za registraci a udrzbu
...pokud bude domena a mail, bude potreba mit na siti DNS a mailserver...
to vse za predpokladu pokud bude jeden ISP....pokud by bylo ISP vice
(asi ne vsichni clenove se navzajem primo propoji) bude se muset u
jednotlivych ISP vyskemrat tuneling pokud budou chtit jednotlivi
clenove na sebe "videt", taktez smerovani posty a ostatni....
bude muset existovat nekdo, kdo se o mail a DNS bude starat a vubec o
cely centralni server, to bude muset byt clovek, ktery o tom neco vi a vi
co dela...neni to jen hup na kravu a je z toho tele.
APeckari jsou uz jen smerovaci...ale taky budou muset o tom neco vedet,
jinak se ty IP ramce budou mezi sebou liskat....dale musi byt urcita
koordinace ohledne IP, v neposledni rade take bezpecnost site, zvlast
pokud se bude moci pripojit kdokoliv, takze i vsichni APeckari, kteri na
svoje masiny pusti kohokoliv z ulice, si budou muset patricne "pohrat"
s konfiguraci a byt uvedomeli, ze je potreba chranit sit taktez i
bezpecnost mezi cleny, kazda byt privatni sit je malym modelem Internetu,
kde kazdy clen/uzivatel ma "unikatni" postaveni v siti, vsichni na sebe
"vidi" coz je vyuzitelne a taky zneuzitelne
Samozrejme nechci tim nikoho od toho odrazovat, ja jen, ze tuto
konfererenci sleduju uz nejaky ten tyden a zatim se nikdo o tuto
problematiku (bezpecnosti, pohled ze strany verejneho i vnitrniho
Internetu) nezajimal. Je treba se na to divat i z tohohle pohledu. Neni to
jen prijit za providerem a rict, "chci Internet a konektivitu co
nejrychlejsi a za co nejmin penez"

Old Post 09.03.2003 v 13:31
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:51.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz