CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Prosek
« 65666768697071727374757677 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
amiandrew
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 73

Ad FC3/FF/Mozilla atd. Příspěvek č. 1121 

__________________

Ondrej "AndreW" Zima

Old Post 17.02.2005 v 16:26
amiandrew je offline   Click Here to See the Profile for amiandrew   Find more posts by amiandrew   Click here to Send amiandrew a Private Message   Click Here to Email amiandrew   Visit amiandrew's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 1122 

__________________

Old Post 18.02.2005 v 00:53
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

ISP Příspěvek č. 1123 

__________________

Old Post 18.02.2005 v 09:35
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medlin
Newbie

Registrován: 09.03.2003
Příspěvků: 6

Yenik je neviditelny Příspěvek č. 1124 

Zdravím
tak dlouho jsem laboroval s anténou, až jsem se připojil k někomu, kdo se jmenuje Marconia. Operují na Praze 8 a signál mám velmi slabý. Nicméně mi to nepadá. Dokonce se dostanu na Inet(60 kbps ). Yenika už vůbec nemůžu najít. Myslel jsem si, že najdu sntop nebo ztop, ale vždy jen na chvili a pak to spadne. Protože mi to nyní vůbec nepadá, musí být chyba někde na cestě k Yenikovi nebo v Yenikovi. Hledal jsem jiný přípojný bod, ale nenašel. Bydlím v ulici Malkovského v 8. patře s výhledem na Tesco, Prosek, stare Ďablice ...atd.
Kdyby vas neco napadlo, napiste mi. Diky.

Old Post 18.02.2005 v 20:37
medlin je offline   Click Here to See the Profile for medlin   Find more posts by medlin   Click here to Send medlin a Private Message   Click Here to Email medlin     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Microlan Příspěvek č. 1125 

Své příspěvky jsem upravil do jednoho.
Co se týká připojení k ISP které dohodil Petr mám k tomu tento názor že, mne to nepřijde dobré.
Důvod:
Rozmělní se tak koncoví klienti mezi mnoho ISP a když pak bude potřeba vybudovat třeba link nebo něco tak zjistíme že, na to nemáme. Takže je sice fajn že, tu budeme mít možnosti se připojit k více ISP ale, má to třeba právě toto ale. Z čeho pak udržovat sítě budovat nová připojení atd.
Nechci tu dělat nebo zakládat monopoly ale, myslím že, i mnoho demokracie může být na škodu.
Zdravím Karel

__________________

Naposledy upravil kabelnet 20.02.2005 v 23:38

Old Post 18.02.2005 v 21:40
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medlin
Newbie

Registrován: 09.03.2003
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 1126 

Nechtěl jsem se nikam nabourat, jen jsem si chtěl oveřit, kde je chyba. Jestli má smysl vyměnit kartu nebo anténu. Přeci jen mi to fungovalo půl roku bez problémů. Teď si myslím, že na Yenika asi nemám šanci, možná mě někdo ruší příjem. Na stejném kanálu chytám ještě jednu anténu (nemá SSID), která má docela silný signál.

Old Post 19.02.2005 v 00:28
medlin je offline   Click Here to See the Profile for medlin   Find more posts by medlin   Click here to Send medlin a Private Message   Click Here to Email medlin     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 1127 

Medline pokud máš od té silně vysílající AP MAC adresu tak sem s ní mám totiž dost velké tušení o co go. A jestli se pletu tak se podle MAC adresy najde o koho jde.
Karel

__________________

Old Post 19.02.2005 v 01:02
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TBS
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 2

Thumbs down Neviditelný Yenik Příspěvek č. 1128 

Ahoj,
omlouvám se, že to píšu sem, ale do connected/Yenik mi to nejde. Minimálně od včerejška od 15. hodiny nelze naskenovat Yenika, podle wifimonu k němu v tu dobu byli připojeni na wlan1 jen 4 klienti, teď už jen jeden. Prosím někoho z rychlé roty, zda by se na to nemrknul. Díky Šluk

Old Post 19.02.2005 v 07:28
TBS je offline   Click Here to See the Profile for TBS   Find more posts by TBS   Click here to Send TBS a Private Message   Click Here to Email TBS     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 1129 

Ad Yenik. Napadla mne jednoduchá vec není náhodou umřetá karta? Z-COM 626 to rádi po čase udělají. případně podobný problém jsme řešili s 626 v Kyjích pomohloa úplná blbost nechápu jak by to fungovalo ale, karta zlobila vyndali jsme jí a nosil jsem ji cca 24 hodin v náprsní kapse ležela doma na stole atd. po cca 48 hodinách mne zavolal Gookin at ji dovezu zpet nandali jsme ji zpet do routru a ejhle mtrs místo původních 28 má 100 signálu.
Ještě mne napadla další vec AP se odstehovalo o cca 6-9 metrů výš nad původní místo je docela možné že, pro některé pálí tak vysoko že, je nepoužitelný?
nebo při přemístování došlo k chybě na kabelech?
Jen pár nápadů zdravím Karel

__________________

Old Post 19.02.2005 v 10:17
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medlin
Newbie

Registrován: 09.03.2003
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 1130 

To Karel Filip : ta MAC adresa je 00-02-2D-06-4D-53, má pro mě stejně silný signál jako Yenik a vysílá na kanálu 1 (jako Yenik). Pravě jsem se připojil k node Looser. Doufám, že jsem tím nic nepokazil. Spojeni mam stabilni, bez výpadků. Síla signálu nic moc.

Old Post 19.02.2005 v 12:31
medlin je offline   Click Here to See the Profile for medlin   Find more posts by medlin   Click here to Send medlin a Private Message   Click Here to Email medlin     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

Příspěvek č. 1131 

je to blbé ale, ted jsem otočil byt vzhůru nohama a papír se scanem který byl cca 14 dní stzarý je fuč.
Osobně si myslím že, nejblíže je Casablanca dále I-Net bohemia a pak je ještě nové AP na Poliklinice.
Zkusím to přemeřit a uvidíme.
Karel

__________________

Old Post 20.02.2005 v 02:04
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Re: Neviditelný Yenik Příspěvek č. 1132 

__________________

Old Post 20.02.2005 v 14:45
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kuba.konas
Newbie

Registrován: 17.12.2002
Příspěvků: 39

Prodlevy na jablonecké versus resety Příspěvek č. 1133 

Ahojky,
nejsem v Praze, takže nevím, jak se vyvinula situace za posledních pár dnů.
Minulý týden jsem prováděl téměř celý den měření kvality spojení pro klienty na jablonecke.sv , jelikož pingy často dosahovaly na 5000ms, což při spoji klient-AP je přespříliš. Jak fungují ostatní služby asi netřeba se rozšiřovat.

K čemu jsem došel?
1) Přibližně každé 2-3 minuty ping vzroste z cca 10ms na cca 4000ms.
2) Klient je periodicky odpojován (ne vzdy) a dle vseho to vypadalo, že frekvence odpojovani odpovida frekvenci resetovani karty na jablonecke z cronu.
3) Ping do Inetu v době resetu, kdy dochazelo k odpojení, také navýšen do řádu vteřin (k odpojení klienta nedochází při každém resetu, na práci se sítí je to ale znát), navázaná spojení většinou vydrží.

Navrhoval bych proto alespoň snížit frekvenci resetů karty. Nejlepší by pochopitelně byl inteligentní reset, na který asi bohužel zatím skripty nejsou, nebo? stav zablokování karty se kolikrát špatně zjiš?uje, zejména když se karta tváří, že je OK, odmítá ale asociovat nové klienty (již jsem řešil na jablonecké, teď se asi opakovalo na yenikovi).

Old Post 20.02.2005 v 15:08
kuba.konas je offline   Click Here to See the Profile for kuba.konas   Find more posts by kuba.konas   Click here to Send kuba.konas a Private Message   Click Here to Email kuba.konas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

nový cloud 10.43.0.0/16 Příspěvek č. 1134 

__________________

Old Post 21.02.2005 v 16:48
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Virnik
Senior Member

Registrován: 13.01.2004
Příspěvků: 604

Příspěvek č. 1135 

huh.
cca 8.3. by to mohlo byt...teoreticky
huh.
velky tresk...
huh
nebo do konce brezna
huh :-)
uz aby to bylo
huh

__________________

V.I.R.N.I.K: Vigiliant Individual Responsible for Nocturnal Infiltration and Killing
Resistance is, and always has been futile...

Old Post 21.02.2005 v 18:20
Virnik je offline   Click Here to See the Profile for Virnik   Find more posts by Virnik   Click here to Send Virnik a Private Message   Click Here to Email Virnik   Visit Virnik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 1136 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 21.02.2005 v 18:35
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:11.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 65666768697071727374757677 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz