CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Ovislink WL-5460AP
« 72737475767778798081828384 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
aTan
Newbie

Registrován: 15.12.2007
Příspěvků: 18

Příspěvek č. 1233 

Tak parkrat se mi web rozhrani zobrazilo, a pak zase nic. ping nefunguje. No nic, uz musim jit spat, snad se to do rana probere. Dik za rady, kdyz tak se zitra ozvu.

Old Post 24.02.2008 v 23:27
aTan je offline   Click Here to See the Profile for aTan   Find more posts by aTan   Click here to Send aTan a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mkarpala
Newbie

Registrován: 22.02.2008
Příspěvků: 26

Příspěvek č. 1234 

Ok dej vědět, jak to dopadlo mě pomohlo vymazáni paměti stránek jinak jsem to konfiguroval přez Internet Explorer Firefox nějak odmítal nevím proč a jakou jsi tam dal verzi tu EU nebo SA? Já jsem s tou SA v pohodě EU jsem nezkoušel.

Old Post 24.02.2008 v 23:31
mkarpala je offline   Click Here to See the Profile for mkarpala   Find more posts by mkarpala   Click here to Send mkarpala a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 1235 

atan,mkarpala: si delate legraci s tou odbronou diskuzi tady ne?
mkarpala: ano SA verze umi 23db vykonu. A vis co znamena to SA? South america. To proto ze provozovat to s takovym vykonem neni v EU legalni. Nehlede na to ze je celkem pravdepodobny ze zvyseni vystupniho vykonu snizi zivotnost radia(aspon jsem mel takovou zkusenost u 1120 s appro a power na MAX, coz bylo nejakych 18db misto 16 a s 2dbi pendrekem tesne v limitu)

__________________

Old Post 24.02.2008 v 23:32
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mkarpala
Newbie

Registrován: 22.02.2008
Příspěvků: 26

Smile Příspěvek č. 1236 

No životnost rádia neřeším AP mě stálo 500,- skoro nový je jasný že se u nás má používat EU verze a jinak mám zatím tu standartní anténku a výkon mám nastavený na 18dB tu ložnici zatím neřeším ale když jsem dal max výkon tak to šlapalo dobře mám okna s nějakou trojitou izolací a signál šířím v panelovém bytě když to proskenuji přez Ap co na mě míří z venku a je tam ApPro Lite tak síla signálu je 16/65 takže to ven moc neleze. Jinak verze SA umí 26dB a ne 23dB No jinak na tom venkovním spoji už dva roky běhají WL-5460 z toho rok a půl s ApPro Lite a výkon 22dB anténa je panelovka a zatím nic neumřelo.
P.S. South america znamená Jižní amerika já jenom kdybych nemohl používa zkratku SA tak abych si to pamatoval.

Naposledy upravil mkarpala 25.02.2008 v 00:41

Old Post 24.02.2008 v 23:46
mkarpala je offline   Click Here to See the Profile for mkarpala   Find more posts by mkarpala   Click here to Send mkarpala a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aTan
Newbie

Registrován: 15.12.2007
Příspěvků: 18

Příspěvek č. 1237 

superweb: Prislo mi zbytecny kvuli tomu zakladat novy tema. Jen se zeptam na posledni vec.
mkarpala: Poslal bys mi prosim ten software, ktery to AP muze najit? Jinak porad nic. Net funguje, webui ani ping ne. /

Old Post 25.02.2008 v 09:03
aTan je offline   Click Here to See the Profile for aTan   Find more posts by aTan   Click here to Send aTan a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 1238 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 25.02.2008 v 09:50
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 1239 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 25.02.2008 v 09:51
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mkarpala
Newbie

Registrován: 22.02.2008
Příspěvků: 26

Příspěvek č. 1240 

No vzhledem k tomu, že používáme 14-tý kanál a že 13-tý je volný a nejbližší obsazený je je 12-tý tak mi to jako prasečina nepřipadá to snad nikoho neruší.
P.S. Tento týden vyjde nová verze ApPro Lite pro WL-5460 už poslední tak uvidíme, co umí.

Naposledy upravil mkarpala 25.02.2008 v 10:35

Old Post 25.02.2008 v 10:31
mkarpala je offline   Click Here to See the Profile for mkarpala   Find more posts by mkarpala   Click here to Send mkarpala a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 1241 

__________________

Naposledy upravil superweb 25.02.2008 v 11:11

Old Post 25.02.2008 v 11:07
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mkarpala
Newbie

Registrován: 22.02.2008
Příspěvků: 26

Příspěvek č. 1242 

Ne já nejsem z Prahy bydlím na vesnici a moc tu toho není taky si myslím, že to nikoho neruším by mě dali kluci vědět, že je nějaký rpoblém bo se tu všichni známe ve městě je to asi trochu něco jiného. Ten spoj s ApPro je na 3 km a při nižším výkonu to padá asi budeme muset místo těch panelovek použít spíše směrové antény ne? Zkusil jsem tam tedy hodit 18dB a zatím to drží horší to je, když sněží a nebo prší no uvidíme a to domácí AP jsem nahodil na 16dB ale co mám dělat s tou ložnicí nějaý silnější prut by pomohl?

Naposledy upravil mkarpala 25.02.2008 v 13:36

Old Post 25.02.2008 v 13:27
mkarpala je offline   Click Here to See the Profile for mkarpala   Find more posts by mkarpala   Click here to Send mkarpala a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 1243 

do loznice si natahni kabel a jestli trvas na bezdratu, rozsvit si ho tam(nejlepe uprostred bytu, pochybuju ze mas tak velkej byt aby ti to ovislink se standartnim 16db a 2db vsesmerovkou vykonem nepokryl).
Obecne k max vykonu: ten je pro zjednoduseni 20db. Sklada se z vyzareneho vykonu apcka a zisku anteny. Rekneme ze mas 14db panelovou antenu, 3m pigtail se ztratou 0,5db/m a nejaky apcko. zisk antenni soustavy je:
14-(3x0,5)=12,5db (neco se ztrati na konektorech tak rekneme 12db). Abyses vesel do limitu, musis vykon apcka zregulovat na 20-12=8db.
Zjednodusene receno, cim ziskovejsi antena, tim nizsi vykon ap, ale tim lepsich vysledku vetsinou dosahnes. Ovsem predpoklada to, ze si poridis nejaky inteligentni zarizeni odpovidajici vzdalenosti na kterou se chces pripojovat. 5460 imho na 8db ani nezregulujes a jeho pouziti na 3km linku je maximalni prasarna.
Ono vokourit to co to da, dat za 24dbi sito, 30cm pigtail a smazit je celkem jednoduchy, levny a funkcni reseni(alespon do ty doby nez te navstivi kluci z CTU, ti obvykle vyrazi az kdyz te nekdo praskne, pak uz to neni ani jednoduchy, ani funkcni a vubec ne levny). Umeni je sit postavit tak, aby fungovala v ramci evropskych norem. bohuzel nejsme v americe(at uz jizni ci severni) kde si muzes vicemene smazit jak chces(lepe receno limity jsou vyrazne inteligentneji postavene a maximalni vyzareny vykon roste se ziskovosti anteny)

__________________

Old Post 25.02.2008 v 15:00
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JohnSK
Newbie

Registrován: 30.11.2004
Příspěvků: 44

Příspěvek č. 1244 

Old Post 27.02.2008 v 11:11
JohnSK je offline   Click Here to See the Profile for JohnSK   Find more posts by JohnSK   Click here to Send JohnSK a Private Message   Click Here to Email JohnSK     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mkarpala
Newbie

Registrován: 22.02.2008
Příspěvků: 26

Příspěvek č. 1245 

Old Post 27.02.2008 v 19:18
mkarpala je offline   Click Here to See the Profile for mkarpala   Find more posts by mkarpala   Click here to Send mkarpala a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kamca
Newbie

Registrován: 29.02.2008
Příspěvků: 6

Firmware e11 Příspěvek č. 1246 

Old Post 29.02.2008 v 10:27
Kamca je offline   Click Here to See the Profile for Kamca   Find more posts by Kamca         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JohnSK
Newbie

Registrován: 30.11.2004
Příspěvků: 44

Příspěvek č. 1247 

E11 je z AirLive Clubu ci tak nejak.. je aj verzia s 400mW vykonom a tiez verzia s QoS.
Problem s citlivostou mozem potvrdit

Old Post 29.02.2008 v 10:43
JohnSK je offline   Click Here to See the Profile for JohnSK   Find more posts by JohnSK   Click here to Send JohnSK a Private Message   Click Here to Email JohnSK     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mkarpala
Newbie

Registrován: 22.02.2008
Příspěvků: 26

Příspěvek č. 1248 

Naposledy upravil mkarpala 29.02.2008 v 11:25

Old Post 29.02.2008 v 10:54
mkarpala je offline   Click Here to See the Profile for mkarpala   Find more posts by mkarpala   Click here to Send mkarpala a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:12.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 72737475767778798081828384 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz