Zobrazení Jediného Příspěvku
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 1 

Reakce na dřívější zmoderované příspěvky:

Jasně, takže tady je vlastně offtopic všechno, jak se zdá. Nemohla by se nová iniciativa už laskavě přesunout na nějaké vlastní webové stránky a dát tady pokoj s moderováním ? Slibuju, že tam za váma fakt nepolezu. PJ Azzie a já fakt na jednom fóru evidentně diskutovat nemůžeme.

Odkdy svoboda není slučitelná s poskytováním nějaké služby, tak to teda fakt nevím. Zdá se, že se zvolna vracíme před rok 1989, a že jediným vhodným rámcem pro provoz sousedských sítí bude nadále nějaký ten Svazarm, nebo tak něco....

Fungování ISP mě přijde perfektně slučitelné se svobodou - co mě přijde neslučitelné ze svobodou jsou nabubřelí pseudoadmini, neschopní spolupráce s jinými živými bytostmi, neschopni kolektivní administrace routerů a serverů, neschopní dokumentovat co vlastně kde dělají, provádějící experimenty v produkčním, nikoliv ve vývojovém prostředí, blokující zcela svévolně a netransparentně cokoliv, co uznají za (ne)vhodné, a obecně nekomunikující s jim podřízenou verbeží - s uživateli. Přeberte si to jak chcete - nemám tím na mysli nutně někoho konkrétního v dnešním CZFree. Mám tím na mysli svojí dlouholetou zkušenost s obecnou tendencí počítačových sítí a víceuživatelských prostředí vytvářet osobnostní typ "nabubřelý pseudoadmin", případně mírnější variantu kterou bych nazval "beze mě to fungovat nebude".

Každopádně zpět k tématu: to co předvádí PJ Azzie je svého druhu frakce, politická strana, či "něco" v CZFree - a měl by se podle toho zařídit, měl by tomu udělat vlastní webové stránky, zvolit si pro to nějaký název, a vést ty diskuze tam. Komerce v CZFree tohle už dávno udělala, už někdy před dvěma lety - jsme tady na tomhle webu vykázáni do samostatného fóra, a tam jsou stejně spíše jen odkazy na naše separátní prezentace, oddělené od CZFree tématiky - takže je načase, aby to samé udělala i radikální nekomerce, a nešířila tady na fóru bludy (typu komu jde v první řadě o co, apod.)

__________________

Naposledy upravil xchaos 24.09.2005 v 11:09

Old Post 24.09.2005 v 10:28
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[zavřít toto okno]