Zobrazení Jediného Příspěvku
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 1 

Popravdě jsem asi klidnější, že má moje data Simandl (autor programu Sedlo, který hezky vyjadřuje původního ducha CZF - jakkoliv v řadě míst v síti se už záležitosti vyvinuly jinak), než kdyby je měla jen parta kolem Dannyho a NFX :-)

Nejlepší podle mě je, když se více šedých eminencí zneutralizuje navzájem :-) Heslo si nezměním... schválně jestli ho zneužije někdo z nových adminů a bude to pak svalovat na Simandla :-)

(Problém autorizace je vůbec zajímavý... pokud nechceme věci jako RUS, OpenID apod. s jedním centrálním repository, tak na to komunita určitě časem narazí taky).

Já osobně bych uvítal, kdyby se nějaké fórum typu CZF například pro daného uživatele vždy ptalo na ověření jeho loginu nějaký server uchovávající identitu daného uživatele: tedy v podstatě externí login, když se někam loguju, tak by se fórum zeptalo nějakého serveru odpovědného za autorizaci daného uživatele (případně si náhodně vybralo z nějakého většího clusteru serverů) a to by bylo vše: věci jako změna hesla by se rovnou řešili mimo fórum.

(Ideálně by to mohlo vypadat podobně, jako dnes login uživatelů Seznam.cz na Stream.cz: tzn. při přihlášení vás to přesměruje na externí stránku, ovšem v našem případě by externí stránka byla pro různé loginy různá), tam proběhne login zcela mimo servery Streamu - a pak Seznam nastaví cookie a přesměruje uživatele zpět)

Centrální repository loginů a hesel není nikdy nic dobrého... bez ohledu na to, jestli je ten centrální správce volený a neziskový orgán, nebo jestli funguje jinak. Pokud by vůbec něco v tomhle ohledu mělo smysl, tak je to podporovat různá decentralizovaná schémata, kdy prostě všechna data uložená na fóru mohou být zcela open source, veřejně vyzálohovatelná každému - a ke spouštění funkční kopie bude potřeba domluvit se právě z X provozovateli autentikačních serverů, provozovaných jednotlivými komunitami.

__________________

Old Post 17.12.2008 v 12:41
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[zavřít toto okno]