CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Ovislink 1120AP - jde nastavením AP nějak ovlivnit PING?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
@re
Newbie

Registrován: 30.09.2004
Příspěvků: 4

Question Ovislink 1120AP - jde nastavením AP nějak ovlivnit PING? Příspěvek č. 1 

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda-li se dá v nastavení AP nějak ovlivnit doba odezvy... Stává se mi, že (ve hře counter strike) mám ping kolem 15-30ms a najednou šíleně vyletí až na 300ms. Dělá to nepravidelně a i v noci, kdy by sí? neměla být tak silně využita jako ve dne. V AP mám fw 3.00F. AP mám v režimu client a vše default. Ztrátovost paketů je shruba 5 z 50-ti. Síla signálu by měla být v pořádku.

Nejsou mi jasné tyto údaje:
Beacon Interval
DTIM Period
Preamble Type
můžete mi prosím poradit kdy jaké nastavení použít a co dané hodnoty ovlivňují?

Moc děkuji...

Old Post 30.09.2004 v 18:51
@re je offline   Click Here to See the Profile for @re   Find more posts by @re   Click here to Send @re a Private Message   Click Here to Email @re     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
2WY
Junior Member

Registrován: 01.04.2004
Příspěvků: 182

Příspěvek č. 2 

ztrata 5 paketu z 50 znamena 10% packetloss, IMHO linka pouzitelna se skripenim zubu. Takove ulety v delce odezvy na ping bych pricital patrne nejakemu ruseni, v tomto pripade nastavenim ovisa patrne nic nevyresis.
Na sdilenem pasmu nelze ocekavat zazraky.

Old Post 30.09.2004 v 19:16
2WY je offline   Click Here to See the Profile for 2WY   Find more posts by 2WY   Click here to Send 2WY a Private Message   Click Here to Email 2WY     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
@re
Newbie

Registrován: 30.09.2004
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 3 

no asi nelze očekávat zázraky... Pravda je, že spoj je na délce 2.5km antena je 18dbi směrová... Když dám v nastavení AP site survey, tak mi ve většině případů napíše 1-20... občas to ale vyskočí i na 80... Četl jsem, že tento AP zjiš?uje sílu signálu nějakým záhadným způsobem a nelze tomu věřit... Tak nevím.. Jinak net jede bez problému, jen ten ping...

Old Post 30.09.2004 v 19:22
@re je offline   Click Here to See the Profile for @re   Find more posts by @re   Click here to Send @re a Private Message   Click Here to Email @re     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

Příspěvek č. 4 

Old Post 09.10.2004 v 20:49
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
@re
Newbie

Registrován: 30.09.2004
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 5 

hmm, limity..... vim, ze trosicku ty limity prekracuji mam ale 8 metrů nejhoršího koaxu (utlum kolem 6dbi a planuji jeste bleskojistku) takze se dostanu na nejakych 22-24mW a to si myslim jde... nebo se pletu?

Old Post 10.10.2004 v 12:00
@re je offline   Click Here to See the Profile for @re   Find more posts by @re   Click here to Send @re a Private Message   Click Here to Email @re     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

Příspěvek č. 6 

Old Post 10.10.2004 v 12:07
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
@re
Newbie

Registrován: 30.09.2004
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 7 

no, tak to vyřeším takhle... díky za radu!

Old Post 10.10.2004 v 16:16
@re je offline   Click Here to See the Profile for @re   Find more posts by @re   Click here to Send @re a Private Message   Click Here to Email @re     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 8 

Old Post 10.10.2004 v 18:08
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:43.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz