CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > vypinani disku
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
JiMo
Newbie

Registrován: 09.04.2003
Příspěvků: 83

vypinani disku Příspěvek č. 1 

Ahoj, chtel jsem se zeptat, jestli nekdo nema zkusenost s vypinanim disku v routeru. Nechci zadne rady typu "router na disketu", protoze router funguje i jako fileserver, webserver a dela dalsi sikovne vecicky. AKORAT ZE JEN OBCAS.
Takze idea byla najit neco, co by vypulo disk, zapisovalo zmeny jen do pameti a pri preplneni pameti (nebo po urcite dobe, rekneme 1 den) by to zapsalo zmeny na disk. Je mi jasne, ze muzu prijit o logy apod., ale to je riziko, ktere jsem ochotny podstoupit.
Ramdisk se neosvedcil, neprisel jsem na to, co vsechno na nej nacpat, porad mi neco disk budilo. Druhy disk (datovy) vypinam uspesne pomoci hdparm, s tim prvnim (2Gb system a zbytek data) si nevim rady.
Mimo ramdisk jsem zkousel noflushd, ovsem ten zrejme take nedela, co potrebuju, i kdyz prvotni popis tak vypadal.
Nekdo mi rikal, ze na sourceforge na to je nejaky projekt, ale hledal jsem a nenasel.

I kdybych mel koupit vic pameti (ted tam je 64Mb), udelam to radsi, nez to resit ruznymi flash pametmi ci podobne.

Dik za rady, ahoj

__________________

JiMo
JiMo@sandbox.cz
http://jimo.hyperlink.cz

Old Post 10.11.2004 v 21:15
JiMo je offline   Click Here to See the Profile for JiMo   Find more posts by JiMo   Click here to Send JiMo a Private Message   Click Here to Email JiMo   Visit JiMo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JiMo
Newbie

Registrován: 09.04.2003
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 2 

Jo, abych jeste upresnil system hw i sw:
P90, 64Mb RAM, 2xHDD (40 a 120Gb),
debian @ kernelu 2.4.26.

__________________

JiMo
JiMo@sandbox.cz
http://jimo.hyperlink.cz

Old Post 10.11.2004 v 21:17
JiMo je offline   Click Here to See the Profile for JiMo   Find more posts by JiMo   Click here to Send JiMo a Private Message   Click Here to Email JiMo   Visit JiMo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kero
Newbie

Registrován: 18.10.2002
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 3 

V noflushd se nevyznam, ale neni to spis tim, ze neustale potrebujes neco z disku cist? Treba je to proto, ten demon by mel zabranovat jen zapisu.

__________________

Symptoms of bonding with alien borg may include nauesia, dizziness and losing your humanity

Old Post 10.11.2004 v 23:37
Kero je offline   Click Here to See the Profile for Kero   Find more posts by Kero   Click here to Send Kero a Private Message   Click Here to Email Kero     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JiMo
Newbie

Registrován: 09.04.2003
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 4 

Mno, touhle myslenkou jsem se uz taky zaobiral. Napr. cron kontroluje kazdou minutu, jestli nema novou verzi crontabu. Jenze nekdo mi rikal, ze tohle si linux bez rikani nacachuje a tak by to nemelo delat problemy. Jestli to je pravda je druha vec.
Nakonec to dopadne tak, ze koupim pul giga ramky, nacpu tam kopii celyho root fs a bude vymalovano.

Nicmene mam pocit, ze to musi jit i elegantneji.

__________________

JiMo
JiMo@sandbox.cz
http://jimo.hyperlink.cz

Old Post 11.11.2004 v 00:04
JiMo je offline   Click Here to See the Profile for JiMo   Find more posts by JiMo   Click here to Send JiMo a Private Message   Click Here to Email JiMo   Visit JiMo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kero
Newbie

Registrován: 18.10.2002
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 5 

No, ja mam compact flasku 128MB, ta nehluci vubec, presneji slysim vibrace monitoru, ale kvuli omezene prepisovatelnosti delam synchronizaci veci v ramdisku/CF jen kazdou hodinu, ta kopie root fs v ramdisku je mozna lepsi. Pokud hodlas kupovat pul giga ramky, tak se koukni na manual k desce. Napriklad ta moje (pro pentium do 200MHz) muze mit maximalne 256mega.

__________________

Symptoms of bonding with alien borg may include nauesia, dizziness and losing your humanity

Old Post 11.11.2004 v 00:29
Kero je offline   Click Here to See the Profile for Kero   Find more posts by Kero   Click here to Send Kero a Private Message   Click Here to Email Kero     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JiMo
Newbie

Registrován: 09.04.2003
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 6 

To byl spis vtip. Aspon doufam, ze to pujde resit lip.
USB/CF disk jsem prave nechtel kvuli nesrovnatelne nizsi prepisovatelnosti. Byl to prvni napad, ale dost rychle me presel, kdyz jsem zjistil, ze to vydrzi radove tisice prepsani. Tj. pri prepisu kazdou hodinu to mas tak na rok. :/

__________________

JiMo
JiMo@sandbox.cz
http://jimo.hyperlink.cz

Old Post 11.11.2004 v 00:36
JiMo je offline   Click Here to See the Profile for JiMo   Find more posts by JiMo   Click here to Send JiMo a Private Message   Click Here to Email JiMo   Visit JiMo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kero
Newbie

Registrován: 18.10.2002
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 7 

Bohuzel ti tedy s tim problemem nepomuzu. Ohledne CF myslim, ze ma neco kolem 100000 prepsani, ale i tak nicemu neublizi, kdyz zmenim v cronu backup z hodiny na den ^^'

__________________

Symptoms of bonding with alien borg may include nauesia, dizziness and losing your humanity

Old Post 11.11.2004 v 01:15
Kero je offline   Click Here to See the Profile for Kero   Find more posts by Kero   Click here to Send Kero a Private Message   Click Here to Email Kero     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wondra
Junior Member

Registrován: 22.12.2002
Příspěvků: 227

Příspěvek č. 8 

No, tenhle problem resim (pasivne) taky. Server je dosti podobneho razeni jako tvuj, ale jeste na nem nebezi vsechno, takze se nezabyvam optimalizaci.
Muje posledni napady k tematu byly:
Linux ma na casto menena data adresar /var - co ho vrazit nekam*?
Pokud by to nepomohlo, pohrat si s programy fuser, mount -o remount,ro / a killall a zjistit, ktery proces ma soubory otevrene pro zapis a kde.
Protoze IMHO casto ctene soubory zustanou v cachi.
* v mem pripade vyrazeny disk s kapacitou v radu ?00MB, protoze na serveru bude i squid, ktery porad hrabe na disk.

__________________

Be smart, use TROSCs!
T.R.O.S.C. ... The Really Old yet Sufficient Computer

Old Post 11.11.2004 v 20:11
wondra je offline   Click Here to See the Profile for wondra   Find more posts by wondra   Click here to Send wondra a Private Message   Click Here to Email wondra   Visit wondra's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JiMo
Newbie

Registrován: 09.04.2003
Příspěvků: 83

Příspěvek č. 9 

Ahoj, prehodit /var na ramdisk jsem uz zkousel, ale ted mi nekdo poradil jeste to read-only na /, ze pry to jinak nepojede. Takze to jdu zkusit a pripadne budu informovat o uspechu/neuspechu.

__________________

JiMo
JiMo@sandbox.cz
http://jimo.hyperlink.cz

Old Post 12.11.2004 v 12:09
JiMo je offline   Click Here to See the Profile for JiMo   Find more posts by JiMo   Click here to Send JiMo a Private Message   Click Here to Email JiMo   Visit JiMo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:22.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz