CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Kvalita signálu
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Hantronix
Newbie

Registrován: 13.04.2005
Příspěvků: 4

Exclamation Kvalita signálu Příspěvek č. 1 

Zdravím.
Potřeboval bych poradit, jaký software mám použít na zjištění kvality signálu Wi-Fi připojení k internetu.
Pracovník, který mi AP zapojoval, tvrdil, že mám doma signál dobrý, tak že nepotřebuju externí anténu. Mám jen malou (cca 10 cm) anténku přímo na AP, který leží na stole na PC. Podle mě ale kvalita dost kolísá, protože mi to občas vypadne úplně. A když dám ping na bránu, tak ze 4 paketů se 2 vrátí pod 10 ms a 2 vůbec, někdy všechny, někdy žádný.
Doufám, že mi ostřílení odborníci nevynadají, že už se to tu opakovalo 10x. Jsem v této problematice nový a i když jsem si prošel fórum, tak jsem to nenašel.
Díky moc.

Hantronix

Old Post 13.04.2005 v 07:54
Hantronix je offline   Click Here to See the Profile for Hantronix   Find more posts by Hantronix   Click here to Send Hantronix a Private Message   Click Here to Email Hantronix   Visit Hantronix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Monitoring Příspěvek č. 2 

pro Windowsy se hodí Netstumbler a při měření se anténa dá na takové místo. kdy bude zelené pole grafu co nejvyšší , nejlépe zarovnané. Netstubmblera lze provázat na zvukovou kartu (midi) a podle tónů snadno indikovat signál a podle výšky sílu.

Old Post 13.04.2005 v 16:10
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Re: Monitoring Příspěvek č. 3 

__________________

Old Post 13.04.2005 v 18:47
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 4 

No on byl popis problemu ponekud viceznacny. Upresnit.

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 13.04.2005 v 21:41
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hantronix
Newbie

Registrován: 13.04.2005
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 5 

Upřesnit?
No, mám nějaký neznačkový externí AP. Je to černá krabička cca 12x7 cm. Je na ní napsaný jen 802.11b Wireless Access Point. Jinak nic, žádná značka, žádný výrobce. Jen na zadní straně štítek Made in China a S/N a MAC adresa. To je vše. Ten AP jsem nekupoval. Dostal jsem ho od providera v ceně zřízovacího poplatku.
Vzhledem k tomu, že mi kolísá signál (občas i vypadne), tak bych potřeboval nějaký SW, kterým bych si ho mohl změřit a popřípadě vhodně umístit AP s anténkou.
Netstumbler jsem zkusil nainstalovat, ale nefunguje mi. Píše mi: No wireless adapter found. Mám sí?ovou kartu VIA Rhine II fast ethernet adapter integrovanou na boardu a u ní je v Netstumbleru Unknown device (Unsupported).

Hantronix

Old Post 15.04.2005 v 17:36
Hantronix je offline   Click Here to See the Profile for Hantronix   Find more posts by Hantronix   Click here to Send Hantronix a Private Message   Click Here to Email Hantronix   Visit Hantronix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

upřesnění Příspěvek č. 6 

Netstumbler pracuje pouze s některými PCI kartami Wifi.
Pokud je třeba zjiš?ovat kvalitu signálu, tak naprosto nejlépe notebookem a PC kartou. AP v režimu klient patří k nejhorší variantě , vyžaduje lepší signál než Wifi karta.
Kontrolka Link nesmí blikat - důležité u AP v režimu klient.

Old Post 15.04.2005 v 17:41
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hantronix
Newbie

Registrován: 13.04.2005
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 7 

No jo. A já mám právě externí AP v režimu klient.
LED linky mi bliká a někdy jen tak trochu poblikává. A proto bych potřeboval zjistit, jaký mám signál.
Pomohlo by třeba našroubovat na AP delší anténku?
A ještě bych chtěl za AP připojit nějaký router. Budu na něm mít 2 PC a občas notebook a ještě IP telefon. Měl by mít firewall a NAT. Ale aby nebyl moc drahý. Co mi doporučíte?

Hantronix

Old Post 15.04.2005 v 18:40
Hantronix je offline   Click Here to See the Profile for Hantronix   Find more posts by Hantronix   Click here to Send Hantronix a Private Message   Click Here to Email Hantronix   Visit Hantronix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Příspěvek č. 8 

__________________

Old Post 15.04.2005 v 18:51
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 9 

tak lepší anténou a výběrem místa. Lze se orientovat i podle blikání Linku. Hledejte polohu antény, kdy bude blikání v delším intervalu a krátké. Zkuste připojit (tedy pokud AP má) obě antény (diversity).

Old Post 15.04.2005 v 20:02
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 10 

Nic nedelej, tohle je vec tveho ISP, prece si od nej kupujes sluzbu a nebudes za nej nic resit.

A opet polozim znamou otazku: Co ma tohle vlakno spolecneho s CZFree.Net? (opet tu komunita svobodne site resi problemy za nekoho kdo za to dostava placeno)

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 16.04.2005 v 07:27
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hantronix
Newbie

Registrován: 13.04.2005
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 11 

Aha. Tak sorry, že jsem se zeptal. Já jsem chtěl jen poradit, jestli jde nějak zjiš?ovat kvalita signálu u WiFi softwarově.
Já za nikoho nic neřeším a ani za to nedostávám zaplaceno.
Chtěl jsem to jen kvůli sobě, abych věděl, kam nejlíp umístit anténku, když ji mám v bytě a ne venku.

Hantronix

Old Post 22.04.2005 v 10:00
Hantronix je offline   Click Here to See the Profile for Hantronix   Find more posts by Hantronix   Click here to Send Hantronix a Private Message   Click Here to Email Hantronix   Visit Hantronix's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 12 

__________________

float like a butterfly, sting like a bee

Old Post 22.04.2005 v 12:52
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:51.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz