CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Problém tuhnouciho spoje. Poradí někdo, prosím?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Angry Problém tuhnouciho spoje. Poradí někdo, prosím? Příspěvek č. 1 

Ahoj lidicky.
Mam takovy zajimavy problem. Sit tvorena tremi hlavnimy body, propojena pomoci rezimu bridge, pomoci dalsich ap. Prostredni bod (AP pro klienty a 2xAP pro bridge) nejak v posledni dobe tuhne. Proste sit jede vsechno v poradku a pak z niceho nic se nedostanu ani nedopingnu na tyto APcka. Je ale zajimave ze na routr, kery je pripojeny do jednoho portu z techto AP mi jede, na nej se dopingnu, dostanu a vlastne jede i net. Vypada to, jako by se dana AP uplne zpomalila a byl pres ne pruchozi pouze ten inet (nevim, jak jinak to popsat). Jedna se o APcka od USRobotics. Je zajimave, ze problem se deje i pri vymene za nove AP. Tak me napadly problemy s antenou, ze by tam mohla byt nekde vlhkost, popr. v kabelu, ale v posledni dobe neprselo a taky je mi divne, ze tento bod treba jede xx hodin dobre a pak se na cca 1-2 hodinu jakoby zacal flakat a nechtel jet, jak ma. Co bych mel prokontrolovat? Tento bod neni u me, je u znameho s kterym se nejak domluvit na oprave apod. je tezke. Napadl me problem s elktrikou, protoze ji tam delal, sam rikal ze mu tam nejak blbla, ale je divne ze ten routr jede. Je to PC, ktere ma daleko vetsi odber nez APcka. Co si myslite Vy. Cim by to mohlo byt. Nevim co vic popsat, tenhle bod je nejaky divny. Treba pres zimu to jelo v poradku, zacalo to delat az tak pred mesicem a pul. Ono se to vzdy pak jakoby vytratilo a byl treba tyden dva klid. Co zkontrolovat? Verim, ze se nekdo najde, kdo by mohl neco poradit. Dekuji Vam. Pripadne dalsi informace doplnim.

Old Post 05.07.2005 v 08:58
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Re: Problém tuhnouciho spoje. Poradí někdo, prosím? Příspěvek č. 2 

Na tento bod je pripojeno cca 12 klientu. Napadl me problem s poctem, ale to se mi nezda, kdyz to dkaze jet treba ty dva tydny dobre a taky kdyz to driv nedelalo. Pak se nabizeji viry, ale jak se proti nim branit? Na AP je firewall, ale ten je podle me jen mezi rozhranim WAN a LAN. Zkousel jsem skenovat na siti jake porty maji uzivatele povolene - byly to 135,138,80,445,139. Viry jsem ale zavrhl, protoze to by muselo blbnout porad i treba v te dobe, kdy to jede nadherne. Uz fakt netusim, ceho se chytit. Dekuji moc za rady.

Old Post 05.07.2005 v 09:02
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Re: Re: Problém tuhnouciho spoje. Poradí někdo, prosím? Příspěvek č. 3 

Jeste popisu dalsi poznatek. Ja jsem pripojeny na AP kde problem neni, jsem dalsim AP spojeny pres bridge s problemovym mistem. Vypada to asi takhle z me strany.

Já-AP0--AP1 bridge------Bridge AP2-AP3

Nevim proc, ale ted zrovna se dostanu na AP3 ale na AP2 nikoliv, jak pingem tak vzdalenou zpravou. Predce abych se mohl dostat na AP3 musi to projit pres AP2. Vypada to na vadu APcka? To asi ne. Uz jsem bezradny, clovek, ktery mi dokaze nejak poradit ude pro me asi zlatý. Díky.

Old Post 05.07.2005 v 09:13
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
POWERuser
Member

Registrován: 27.12.2003
Příspěvků: 300

jj normálka Příspěvek č. 4 

Možné problémy jsou...slabý signál kvůli prostředí-např. rušení, stromy atd., tedy nekompletně přenesená tabulka MAC. Druhý možný problém jsou samotné zařízení. Po přenesení určitého počtu dat(cca 1,6mil packetů) mají USR problémy obecně...tedy pomáhá jedině autorestart(mimoch. autoRST se znovu posílá MAC tabulka a tím se problém buď spraví nebo ještě víc zhorší, záleží na místních poměrech)

__________________

O2 and ADSL SuX, Wi-Fi RuleZ ;-)

Old Post 05.07.2005 v 16:06
POWERuser je offline   Click Here to See the Profile for POWERuser   Find more posts by POWERuser   Click here to Send POWERuser a Private Message   Click Here to Email POWERuser     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Re: jj normálka Příspěvek č. 5 

ANo z me strany na tento bod by mohl byt ve stromech problem, ale moc bych na to nevsazel. Z druhe strany to taky blbne na dany bod a tam je prima cista viditelnost bez problemu. Ano po restartu to uz nedela problemy, je pravda ze v tom zimnim obdobi se asi tak neprenaseli data jako ted a restart vzdy pomuze. Asi tam budu muset dat nejake relatko at vypne vzdy jednou ci 2x za den privod el. energie. To asi pomuze. Zkusim pak napisu.

Old Post 05.07.2005 v 18:22
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
POWERuser
Member

Registrován: 27.12.2003
Příspěvků: 300

Thumbs up Příspěvek č. 6 

Zkus si prostě u sebe dát ARP -a a uvidíš které zařízení jsou pro tebe "viditelná".....defakto wifi má jeden zásadní problém a to je rušení(a je jedno jestli máš viditelnost), navíc zařízení nemaj autoRST. Aspoň ne USR. Například takový Edimax má(což sem se divil). Prostě když je rušení tak se posílaj špatný packety znovu a tím se snižuje doba, kdy zařízení nepotřebuje restart.........dále je také zásadní trafik na síti. Držím palce a pak pisni jak si dopad

__________________

O2 and ADSL SuX, Wi-Fi RuleZ ;-)

Old Post 05.07.2005 v 18:26
POWERuser je offline   Click Here to See the Profile for POWERuser   Find more posts by POWERuser   Click here to Send POWERuser a Private Message   Click Here to Email POWERuser     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 7 

může to souviset i s přehříváním komponent, uvedená doba by tomu nasvědčovala.

Old Post 05.07.2005 v 21:05
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
POWERuser
Member

Registrován: 27.12.2003
Příspěvků: 300

Příspěvek č. 8 

Standartně instalované USR zařízení nemají problém s přehříváním.

__________________

O2 and ADSL SuX, Wi-Fi RuleZ ;-)

Old Post 06.07.2005 v 14:38
POWERuser je offline   Click Here to See the Profile for POWERuser   Find more posts by POWERuser   Click here to Send POWERuser a Private Message   Click Here to Email POWERuser     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radoko
Newbie

Registrován: 10.01.2005
Příspěvků: 47

no jo Příspěvek č. 9 

tento isty problem som mal aj ja ...
u man to bolo jednoznacne nie slaby ale zaruseny signal !!!!

mohol som robit co som chcel, prepetove ochrany, UPS zalozny zdroj, 4 nove Ap od 4 vyrobcov ... stale to iste !!! az nakoniec som si na natenu napojil Netstumbler a zistil ze sice signal mam krasny rozdiel niekedy aj 30-35dB od sumu ale sem tam mi vyskocil sum az na -80dB co je sakra hodne, a raz za dva tyzdne to proste zatuhlo, niekedy za mesiac, niekedy za 2 dni ... salel som prichadzal do zufalstva, az som natocil antenu na ine AP a islo to pekne aj pri ovela slabsom signale..

inac nakoniec som zistil dolezitu vec, moju trasu krizovala ina konkurencna firma, ktora mala klientsku antenu od mojej na vedlajsej stene cca 10 metrov, ale rozdiel v kanaly len o jeden .. takze mi bolo vsetko jasne

skus ist tymto smerom ... ci ta niekto nekrizuje na tvojom kanaly

R,

Old Post 18.07.2005 v 17:29
radoko je offline   Click Here to See the Profile for radoko   Find more posts by radoko   Click here to Send radoko a Private Message     Visit radoko's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Re: no jo Příspěvek č. 10 

Old Post 19.07.2005 v 06:49
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Leeonek
Newbie

Registrován: 03.03.2004
Příspěvků: 72

Re: Re: no jo Příspěvek č. 11 

Old Post 19.07.2005 v 14:09
Leeonek je offline   Click Here to See the Profile for Leeonek   Find more posts by Leeonek   Click here to Send Leeonek a Private Message   Click Here to Email Leeonek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pepulis
Junior Member

Registrován: 28.11.2003
Příspěvků: 162

Re: Re: Re: no jo Příspěvek č. 12 

Old Post 19.07.2005 v 14:20
pepulis je offline   Click Here to See the Profile for pepulis   Find more posts by pepulis   Click here to Send pepulis a Private Message   Click Here to Email pepulis     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Leeonek
Newbie

Registrován: 03.03.2004
Příspěvků: 72

Re: Re: Re: Re: no jo Příspěvek č. 13 

Aha, já myslel že jste někde blízko sebe, pokud je to 1,5km tak to by mělo fungovat, já to mám podobně, vysílám všesměrovkou na 5 kanále a na stejném vysílá taky všesměrovkou nějaký poskytovatel ze sousední vesnice. Vzdálenost je tak 2,5km a nezaznamenal sem zatím žádný problém.

Old Post 19.07.2005 v 14:29
Leeonek je offline   Click Here to See the Profile for Leeonek   Find more posts by Leeonek   Click here to Send Leeonek a Private Message   Click Here to Email Leeonek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz