CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 6 > Octárna
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Wendor
Newbie

Registrován: 21.04.2006
Příspěvků: 1

Octárna Příspěvek č. 1 

Pozdrav pánbůh ve spolek ;-),
měl bych na vás prosbičku. Jsem v dosahu AP octárny (kanál 8). Signál nic moc, ale to by se dalo časem vylepšit externí anténou. Chtěl jsem ale vyzkoušet jestli bude nutná či nikoliv, než do něčeho začnu investovat a pořídím si pořádný spojení. Na Arachne mi poradili jen tolik, že mi na vzkoušení stačí připojení přes automatické nastavení (je tam nějaká minimální rychlost zdarma), bohužel ale neběží DHCP (nevím jestli jen mě, nebo vůbec). Další podpora nebo rada nepřišla, prý se poskytuje jen platícím zákazníkům :-/, úplně chápu. Můžete mi tedy někdo prosím napsat, jestli existuje nějaká zkušební/volná IP? Případně jaké nastavení budu muset nastavit? (maska sítě, brána, DNS apod.) Na netu jsem našel nastavení všech možných jiných AP, ale octárnu nikde...

Druhá prosba se týká hardware, jelikož jste všichni v tomhle směru sběhlejší a máte s tím své zkušenosti... Dá se za nějaký rozumný peníz koupit switch, který funguje zároveň jako AP i jako klient? (pro případ, že bych chtěl pořídit wifi připojení a zároveň ho distribuovat po baráku...).
Pokud je výhodnější jiná varianta, třeba venkovní anténa a pak už jen domáci wifi switch, tak co k tomu budu potřebovat a jak se to propojí.

Uvažoval jsem i o klasickém kabelovém propojení (kvůli spolehlivosti a kvalitě), ale nevím jakou vzdálenost si můžu dovolit a kolik obyvatel mezi mnou a AP by bylo vůbec ochotno vést kabel po jejich pozemku... :-(

Díky za jakékoliv návrhy, rady a připomínky W.

Old Post 21.04.2006 v 10:31
Wendor je offline   Click Here to See the Profile for Wendor   Find more posts by Wendor   Click here to Send Wendor a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
critter
Nic mne nenapada...

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 1136

Team Member: MOD

Re: Octárna Příspěvek č. 2 

nazdarek, napis mi na icq, treba taky cislo domu a ulici abych ti moh rict jestli by teoreticky sel ten kabel nebo jakou budes potrebovat ext. antenu.... to dhcepko bezi, ale to ze nekdy cloveku pres nej nenaskoci adresa, obzvlast kdyz ma wokna, to se muze stat...

tak zkus ipecko 10.11.33.100-103, masku 255.255.255.0, gateway 10.11.33.1 a nameservery 10.11.1.101/10.11.1.1

Poskytujeme rady jen platicim zakaznikum je fakt spatnej pristup, za to sorry, nevim s kym od nas si mluvil ale to je stejne fuk udaje pro pripojeni tu mash

__________________

critter

Naposledy upravil critter 22.04.2006 v 03:19

Old Post 22.04.2006 v 03:14
critter je offline   Click Here to See the Profile for critter   Find more posts by critter   Click here to Send critter a Private Message   Click Here to Email critter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
$chaafa
Newbie

Registrován: 21.04.2006
Příspěvků: 1

Re: Re: Octárna Příspěvek č. 3 

Old Post 28.04.2006 v 13:22
$chaafa je offline   Click Here to See the Profile for $chaafa   Find more posts by $chaafa   Click here to Send $chaafa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
critter
Nic mne nenapada...

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 1136

Team Member: MOD

Re: Re: Re: Octárna Příspěvek č. 4 

__________________

critter

Old Post 03.05.2006 v 14:52
critter je offline   Click Here to See the Profile for critter   Find more posts by critter   Click here to Send critter a Private Message   Click Here to Email critter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Myslbek5
Newbie

Registrován: 08.05.2006
Příspěvků: 2

Jsem tady nový Příspěvek č. 5 

Ahoj, jsem tady nový, pořídil jsem si nějaký USB sí?ový adaptér a jede to....signál ukazuje velmi špatný, rychlost je někdy 10-56/kb/s jednou jsem zaznamenal dokonce 512 kb/s . Potřebuju přidělit IP adresu? Zaregistroval jsem se do fóra...co mám ještě udělat?

Díky moc za pochopení, vůbec wifi nerozumím

Old Post 08.05.2006 v 22:59
Myslbek5 je offline   Click Here to See the Profile for Myslbek5   Find more posts by Myslbek5   Click here to Send Myslbek5 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
critter
Nic mne nenapada...

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 1136

Team Member: MOD

Re: Jsem tady nový Příspěvek č. 6 

__________________

critter

Old Post 09.05.2006 v 16:49
critter je offline   Click Here to See the Profile for critter   Find more posts by critter   Click here to Send critter a Private Message   Click Here to Email critter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Myslbek5
Newbie

Registrován: 08.05.2006
Příspěvků: 2

czfree.net.guru-sever Příspěvek č. 7 

jsem připojený k czfree.net.guru-sever nerad bych svou nevědomostí porušoval pravidla

Old Post 09.05.2006 v 19:22
Myslbek5 je offline   Click Here to See the Profile for Myslbek5   Find more posts by Myslbek5   Click here to Send Myslbek5 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
solny
Team Leader
zastupce cloudu 10.11


Registrován: 19.10.2003
Příspěvků: 273

Re: Octárna Příspěvek č. 8 

__________________

http://gandalf.brevnov.czf
http://search.brevnov.czf

Old Post 16.05.2006 v 00:49
solny je offline   Click Here to See the Profile for solny   Find more posts by solny   Click here to Send solny a Private Message   Click Here to Email solny     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
critter
Nic mne nenapada...

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 1136

Team Member: MOD

Re: czfree.net.guru-sever Příspěvek č. 9 

__________________

critter

Old Post 18.05.2006 v 14:57
critter je offline   Click Here to See the Profile for critter   Find more posts by critter   Click here to Send critter a Private Message   Click Here to Email critter     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:04.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz