CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Ovislink WL-5460AP jako klient/repeater
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jakubdanielka
Newbie

Registrován: 21.05.2009
Příspěvků: 1

Ovislink WL-5460AP jako klient/repeater Příspěvek č. 1 

Zdravím,

mám menší problém s připojením 5460AP coby klienta/repeateru.

Za rohem mám AP (taky nějaký Ovislink), který má u mě už poměrně mizerný signál a anténa v MSI Wind už se na to moc nechytá. Válí se mi tady každopádně přebytečný 5460AP, tak jsem si řekl, že ho dám za okno, kde je signál přeci jen lepší a do notebooku si signál přitáhnu kabelem nebo vzduchem z 5460.

Wifi je šifrovaná WEP, heslo znám a ta potvora se mi odmítá připojit, i když mi usilovně hlásí Connected.

Máte někdo zkušenosti s nastavení 5460AP jako klienta nebo repeatera k wifi s WEP?

Díky,
J.

Old Post 21.05.2009 v 15:48
jakubdanielka je offline   Click Here to See the Profile for jakubdanielka   Find more posts by jakubdanielka   Click here to Send jakubdanielka a Private Message     Visit jakubdanielka's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jay-J
Newbie

Registrován: 27.08.2009
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 2 

Zdravim, resim ten samy problem. Mam internet od o2, normalne adsl a k tomu jejich router vysilajici wifinu. Ted chci ale na net pripojit stolni pocitac bez wifiny v hornim patre, tak jsem si zakoupil router Ovislink 5460 a chci se s nim pripojit na tu wifinu a lankou se pripojit k internetu skrze stolni pocitac. Jaky mod mam zvolit? Protoze v client modu mi to nefunguje, sice to pise u site connected, ale pocitac se na internet nepripoji.

Muze nekdo poradit?

Old Post 27.08.2009 v 22:26
Jay-J je offline   Click Here to See the Profile for Jay-J   Find more posts by Jay-J   Click here to Send Jay-J a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janskyt
Junior Member

Registrován: 14.06.2007
Příspěvků: 117

Re: Ovislink WL-5460AP jako klient/repeater Příspěvek č. 3 

__________________

spravce PilsFree, mapper Plzen-sever

Old Post 27.08.2009 v 22:30
janskyt je offline   Click Here to See the Profile for janskyt   Find more posts by janskyt   Click here to Send janskyt a Private Message     Visit janskyt's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janskyt
Junior Member

Registrován: 14.06.2007
Příspěvků: 117

Příspěvek č. 4 

__________________

spravce PilsFree, mapper Plzen-sever

Old Post 27.08.2009 v 22:32
janskyt je offline   Click Here to See the Profile for janskyt   Find more posts by janskyt   Click here to Send janskyt a Private Message     Visit janskyt's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jay-J
Newbie

Registrován: 27.08.2009
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 5 

Tak nevim, ktere dalsi parametry bys potreboval vedet. Jde o normalni ap zasifrovane WEPem. No, tak to je divne, pres ten client to zkousim porad, ale internet nechce fungovat. Heslo, vsechno by melo byt spravne. A nezalezi, zda nastavim u tcp/ip dhcp nebo ne? Protoze me uz nic nenapada.

Old Post 27.08.2009 v 22:49
Jay-J je offline   Click Here to See the Profile for Jay-J   Find more posts by Jay-J   Click here to Send Jay-J a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janskyt
Junior Member

Registrován: 14.06.2007
Příspěvků: 117

Příspěvek č. 6 

Docela důležitý poznatek s tím DHCP. Na ovislinku by měl být DHCP server určitě vypnutý, zapnutý je předpokládám na tom routeru. Další co jsi zkontroluj je, zda ti opravdu WEP klíč sedí (64/128bit a ASCII/HEX) a nastavení ověření na Open/Shared key (stejné na obou zařízeních).

__________________

spravce PilsFree, mapper Plzen-sever

Old Post 28.08.2009 v 06:46
janskyt je offline   Click Here to See the Profile for janskyt   Find more posts by janskyt   Click here to Send janskyt a Private Message     Visit janskyt's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mnaga
Senior Member

Registrován: 19.03.2003
Příspěvků: 1214

Příspěvek č. 7 

Ovislink by mel mit v modu klient nastavenou IP adresu ve stejnem rozsahu jako AP na ktere se pripojuje a v polozce DHCP je potreba vybrat DHCP relay a vyplnit adresu ADSL routeru.

__________________

http://laser.webpark.cz

Old Post 28.08.2009 v 07:02
mnaga je offline   Click Here to See the Profile for mnaga   Find more posts by mnaga   Click here to Send mnaga a Private Message   Click Here to Email mnaga   Visit mnaga's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jay-J
Newbie

Registrován: 27.08.2009
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 8 

Tak diky. Uz mi to funguje.

Old Post 02.09.2009 v 15:58
Jay-J je offline   Click Here to See the Profile for Jay-J   Find more posts by Jay-J   Click here to Send Jay-J a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
amsterdam
Newbie

Registrován: 11.09.2009
Příspěvků: 4

Re: Ovislink WL-5460AP jako klient/repeater Příspěvek č. 9 

Old Post 13.09.2009 v 10:20
amsterdam je offline   Click Here to See the Profile for amsterdam   Find more posts by amsterdam   Click here to Send amsterdam a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:05.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz