CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Webkamera s podporou linuxu i windows
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
pihhan
Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 493

Webkamera s podporou linuxu i windows Příspěvek č. 1 

Ahoj, koukám po nějaké webkameře za pár peněz, ale mám na nic pár požadavků, které není jednoduché vyčíst v oficiálních dokukemntech k výrobku (jsou-li vůbec nějaké).

Hledám něco za pár peněz, nejde mi vůbec o design. Když už ale budu kupovat, chci aby to umělo USB 2.0 a bylo schopné to využít (čili rozlišení 640x480 při 30fps). To není problém zjistit.

Druhý problém je, chci aby to fungovalo pomocí standardu UVC, tedy videorozhraní na USB. Aby mě to fungovalo jak ve windows vista, tak windows 7, navíc i v Linuxu. Snažím se vyhnout nějakým obskurním ovladačům na speciální čip, které sice můžou běhat na obou platformách, ale lepší je nějaká univerzální podpora.

Navíc, nebylo by to špatné s mikrofonem, kde mikrofon by to chtělo opět s podporou v obou systémech, pravděpodobně pomocí USB Audio jako externí zvukovku.

Protože při pohledu do eshopů tyhle informace zrovna nevidím, chci se zeptat na případné zkušenosti s podobnými zařízeními, případně pokud znáte nějakou vyhovující kamerku, která se v současné době dá někde koupit. Nepotřebuju nějakou vysokou kvalitu, hledám tak kolem 400, pár set by se dalo přidat, ale do tisícovky.

Na notesu má kameru s USB 2.0, která sice má jakože podporu UVC, ale jenom po nahrátí firmwaru a nedodržuje správně standard, takže nefunguje úplně správně. To by mě nevadilo, ale občas bych chtěl použít kamerku i u stolního počítače, a vyšroubovávat se mě to opravdu nechce :-) Mám tu starou genius kameru, jejíž kvalita je oproti té notebookové opravdu děsná. Což by nevadilo, kdyby to v nových windows vůbec bylo schopné fungovat aspoň nějak. Což není.

Nejsem si jistý, zda tady je to správné místo zrovna pro hledání uživatelů webkamer, ale pokud chci zkušenosti i pod linuxem, neznám lepší místo, tak se ptám zde.

__________________

tisnov.czf

Old Post 29.03.2010 v 11:10
pihhan je offline   Click Here to See the Profile for pihhan   Find more posts by pihhan   Click here to Send pihhan a Private Message   Click Here to Email pihhan   Visit pihhan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pihhan
Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 493

Příspěvek č. 2 

Tak jsem koupil logitech C200, funguje bezproblémově, zatím ve všech systémech (XP jsem zatím nezkoušel), obraz i zvuk dostatečný. I když podle reakcí tohle nikdo neřeší, ale kdyby někdo hledal inspiraci :-)

__________________

tisnov.czf

Old Post 01.04.2010 v 20:46
pihhan je offline   Click Here to See the Profile for pihhan   Find more posts by pihhan   Click here to Send pihhan a Private Message   Click Here to Email pihhan   Visit pihhan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ValXdater
Senior Member

Registrován: 14.12.2003
Příspěvků: 657

Příspěvek č. 3 

primarne bych vybiral podle toho, co umi linux, protoze na widlich to pojede asi vzdycky...

__________________

Neděkuj, poděkuj, až ti to pojede...

Old Post 03.04.2010 v 01:20
ValXdater je offline   Click Here to See the Profile for ValXdater   Find more posts by ValXdater   Click here to Send ValXdater a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pihhan
Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 493

Příspěvek č. 4 

Jistě, jenže na linux se vybírá docela obtížně, protože celá řada značek prodávaných tady se pod takovým jménem neprodává, ani se nedočteš, jaký že čip to v sobě vlastně má, nebo nějaké USB ID je taky záhadou. Ten logitech mě nezklamal, má to všechny vstupy podle odpovídajících USB standartů, takže není problém v žádném ze zkoušených systémů, ani není potřeba nainstalovat nějaké utility či ovladače na to, aby to fungovalo. V linuxu, vistě, windows 7 i XP naprosto s přehledem.

Bohužel takovou informaci se nedočtu na krabici toho zařízení, a proto asi ani na shopu, kde jsem to vybíral. Prostě vybrat nějaký hardware pro linux není triviální operace, pokud si ho předem nemůžu osahat a zjistit alespoň základní údaje o té věci. Možná to jenom neumím, ale najít informace o kousku, který nikdo známý nemá a neměl, bývá relativně komplikované, skoro nemožné u (skoro) no-name výrobků. Nemluvě o pochybné kvalitě vygooglených údajů, kdy jeden tvrdí, že to nefunguje vůbec, druhý, že to funguje naprosto bezproblémově... Rozhodně je lepší dostat tip na ozkoušené zařízení, než si koupit krám, který rovnou můžu zahodit. I když tohle je zrovna blbost za pár set, kde vynaložená snaha je asi trochu mimo.

__________________

tisnov.czf

Old Post 03.04.2010 v 10:16
pihhan je offline   Click Here to See the Profile for pihhan   Find more posts by pihhan   Click here to Send pihhan a Private Message   Click Here to Email pihhan   Visit pihhan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DON Denny
Newbie

Registrován: 13.08.2010
Příspěvků: 1

. Příspěvek č. 5 

používám webkameru pomocí notebooku myslíte že je to vyhovující?

__________________

Old Post 14.08.2010 v 21:47
DON Denny je offline   Click Here to See the Profile for DON Denny   Find more posts by DON Denny   Click here to Send DON Denny a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
camila96
Newbie

Registrován: 27.10.2014
Příspěvků: 1

Příspěvek č. 6 

jj přesně tak to je teď i u nás. Nás se taky ptali při síťování paneláku jestli jsme pojištění, tak jsem řekl že ne, ale že se pojistíme
Prostě budeme mít papír a na něm pojištění odpovědnosti za škodu do pěti mega a až někdo z nás upustí anténu nebo něco provrtá tak uvidíme.

__________________

Old Post 27.10.2014 v 12:38
camila96 je offline   Click Here to See the Profile for camila96   Find more posts by camila96   Click here to Send camila96 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wty123
Newbie

Registrován: 21.09.2017
Příspěvků: 31

Příspěvek č. 7 

Old Post 21.09.2017 v 04:44
wty123 je offline   Click Here to See the Profile for wty123   Find more posts by wty123   Click here to Send wty123 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
valentino11
Newbie

Registrován: 26.11.2017
Příspěvků: 18

http://www.uggoutlet.us.org Příspěvek č. 8 

__________________

ugg outlet

Old Post 27.11.2017 v 06:04
valentino11 je offline   Click Here to See the Profile for valentino11   Find more posts by valentino11   Click here to Send valentino11 a Private Message     Visit valentino11's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:26.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz