CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > 802.1q Tp-link Tl-sl5428e :(
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

802.1Q Tp-link Tl-sl5428e :( Příspěvek č. 1 

Ahoj,
používáte někdo tento switch? Můžete mi poradit jak správně nakonfigurovat jeden tagovaný uplink a pak co port to vlana, do které vstupuje z připojeného zařízení netagovaný provoz? Zkouším a nedaří se. :(

Takže mám router, je to FreeBSD, s nastavením

### Interfaces ###
cloned_interfaces="vlan2 vlan3 vlan4 ..."

# VLAN parent interface, default segment 10.0.Y/24
ifconfig_ste1="inet 10.0.Y.1/24"
# VLAN link AP2
ifconfig_vlan2="inet 10.X.X.1/29 vlan 2 vlandev ste1"
# VLAN link AP3
ifconfig_vlan3="inet 10.X.X.17/29 vlan 3 vlandev ste1"
# VLAN link AP4
ifconfig_vlan4="inet 10.X.X.33/29 vlan 4 vlandev ste1"
...

To jen pro úplnost. Tady by snad chyba být neměla, když to s jiným Linksys switchem pár let běhalo.
Z toho routru rozhraní ste1 mam fyzický propoj do TPLinku (TL-SL5428E), port.25 (gigabit).

následně na tom switchi mam
port č.24 - link AP2
port č.23 - link AP3
port č.22 - link AP4
...

Switch jsem nastavil takto:
port 1-19 default vlan1
port 24 vlan 2 (access, pvid 2)
port 23 vlan 3 (access, pvid 3)
port 22 vlan 4 (access, pvid 4)
...
port č.25 jsem nastavil na TRUNK

V podstatě nevím, co víc s tím zkusit. U některých SW se občas ten trunk musí nastavit pro každou vlanu (některé AT), to jsem tady nezaregistroval, tak předpokládám, že stačí prostě 1x říct, že port.25 je TRUNK.

Do těch portů 24-22 jsou zapojená hloupá zařízení (zatím hw AP ne mikrotik), která jedou čistou komunikací bez vlan (proto pvid na switchi). Prostě jen ta spojovačka mezi routrem a switchem je "tagged".

Milan

__________________

Naposledy upravil milanc 07.11.2010 v 23:10

Old Post 07.11.2010 v 22:57
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:59.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz