CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > BOMBA: HW AP s regulaci vystupniho vykonub za 5,350
12345
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
PavelK
Newbie

Registrován: 19.09.2002
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 65 

fyzik: jenže o tom to je. Já si nechci hodit kamkoli další PC s libovolným OS kolem kterého budu muset tancovat jako šaman kolem ohně.
Ne, že bych to odborně neuměl, ale nemám čas ani náladu to konfigurovat a už vůbec nemám ani čas ani náladu zkoumat, kdo kdy a kde objevil nějaký geniální způsob jak to oloupat a nainstalovat si na můj router nějakého IRCbota.
Pokud jsi (a já předpokládám, že jsi) natolik obeznámen s fungováním CZFree, tak mi doporuč vhodnou konfiguraci nějakého Cisco routeru a pokud bys mně chtěl skutečně udělat radost, pošli mi rovnou konfigurační soubor toho routeru (dělá se to pomocí příkazu "copy run tftp" a následným uložením konfigurace do souboru.

Pokud nejsi schopen tohle zajistit, tak mám obavu, že si nerozumíme a naše debata je víceméně mimoběžná.

Pokud se má nějaký systém prosadit, musí používat běžně dostupné a jednoduše použitelné prvky. FIDONET na to přišel v roce 1986, NASA to pochopila v roce 1993, ARPANET to pochopil kdysi dávno.

Old Post 20.02.2003 v 01:26
PavelK je offline   Click Here to See the Profile for PavelK   Find more posts by PavelK   Click here to Send PavelK a Private Message   Click Here to Email PavelK     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Petr_794
Newbie

Registrován: 03.01.2003
Příspěvků: 21

Re: RESENI Příspěvek č. 66 

Naposledy upravil Petr_794 09.03.2003 v 18:56

Old Post 09.03.2003 v 13:25
Petr_794 je offline   Click Here to See the Profile for Petr_794   Find more posts by Petr_794   Click here to Send Petr_794 a Private Message   Click Here to Email Petr_794   Visit Petr_794's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t
Newbie

Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 36

Příspěvek č. 67 

2 PavelK:
Původně jsem tady sice hledal spíše informace a zkušenosti s různými HW AP, ale na tohle musím reagovat i když to bude off-topic. Sorry.

Jak se zdá máme zhruba podobnou praxi v oboru, ale rozhodně bych dnes po těch letech nikomu nedoporučoval jako dynamický směrovací protokol RIP. Většina zařízení, která se alespoň alespoň trochu snaží tvářit jako router OSPF umí, a neznám žádný rozumný důvod proč před ním upřednostnit RIP.

V podmínkách CZF je dynamický routovací protokol nezbytností, statika je použitelná spíš tak ve striktně centralizovaném prostředí s relativně omezeným počtem routerů, kterým CZF rozhodně není. Počet routerů s tranzitním provozem v CZF poměrně rychle několikanásobně převýší (převýšil) počet obdobných routerů v běžných komerčních sítích. Neříkám že je to dobře - je to prostě dáno praktickým dosahem spojů (typicky max. 1-2km) a nutností pokrýt kvalitním signálem okolí pro user access.

OSPF určitě není "overkill" a i když jsem si to (stejně jako ty) chvíli myslel o plánovaném nasazení BGP, stále víc mám pocit že je to správná cesta. Jedině tak (s využitím územního principu příslušnosti k daným AS) se sí? dá rozdělit na více relativně nezávislých "správních domén", přičemž je zřejmé, že vůbec není nutné aby všechny routery v síti kvůli tomu uměly BGP. Mimochodem se díky tomu taky zlepší doba konvergence interního routovacího protokolu.

Až si zkusíš zebru, možná si všimneš, že konfigurace se až nápadně podobá té, která je použita v systému, kterému jeho výrobce dal název IOS To že se v CZF používají PC based routery taky nevidím jako úplně super, ale pokud si uvědomíš kolik stojí nějaké starší PC v porovnání s HW CISCO routerem, tak bys to měl přijmout jako ospravedlnitelnou nutnost.

Pokud máš skutečně 13 let praxe v oboru, tak ti fyzik snad nemusí doporučovat vhodnou konfiguraci CISCO routeru pro CZF, takovou maličkost bys měl hravě zvládnout včetně konfigurace OSPF/BGP, i když ji jako netranzitní uzel nebudeš potřebovat.

Old Post 09.03.2003 v 21:05
p3t je offline   Click Here to See the Profile for p3t   Find more posts by p3t   Click here to Send p3t a Private Message   Click Here to Email p3t     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hrobocop
Newbie

Registrován: 27.08.2002
Příspěvků: 20

Re: HW AP s regulaci vystupniho vykonu za 5,350 Příspěvek č. 68 

Old Post 02.04.2003 v 16:15
Hrobocop je offline   Click Here to See the Profile for Hrobocop   Find more posts by Hrobocop   Click here to Send Hrobocop a Private Message   Click Here to Email Hrobocop   Visit Hrobocop's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Re: RESENI Příspěvek č. 69 

__________________

Old Post 02.04.2003 v 17:46
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Libor Pětroš
Newbie

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 60

Re: Re: RESENI Příspěvek č. 70 

__________________

Pluralitas non est ponenda sine neccesitate

Old Post 03.04.2003 v 02:01
Libor Pětroš je offline   Click Here to See the Profile for Libor Pětroš   Find more posts by Libor Pětroš   Click here to Send Libor Pětroš a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:03.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz