CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Jaky Hw použít
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kofein
Newbie

Registrován: 27.02.2003
Příspěvků: 1

Jaky Hw použít Příspěvek č. 1 

Jsem v teto tématice zatím začátečník. Chtěl bych u nás v baráku vytvořit sí? později s možností přístupu na internet na bázi wifi. Po přečtení pár článků jsem došel k závěru že budu muset mít přípojný bod AP nebo HW. Nevím jaké řešení je lepší. Počítač bych měl stejně pořád puštěnej takže v tom by problém nebyl. Taky by mě zajímalo jestli by to běhalo pod win. S linuxem neumím a proto ho nechci. Větší naročnost win na hardware taky neni problém. Takže by mě zajímalo jestli je třeba reálna tato varianta. 1PC s wifi PCI kartou s externí všesměrovou anténou na balkoně. Dále v PC sí?ovou kartu která by vedla do roteru na ktery by byly připojeny další dvě PC. Internet by do 1PC byl zapojen buď přes usb nebo přes druhou sí?ovku (Záleželo by na druhu připojení). Byla by tedy tato varianta funkční abych mohl na takovéto konfiguraci rozjet normální sí? se sdílením dokumentů na protokolu TCP-IP s možností hraní her atd.... a se sdíleným připojením na internet. Taky by mě zajímalo jestli přistup k internetu by šel nastavit jenom na konkrétní uživatele se kterýma se domluvim ale přístup k síti (sdílení dokumentů atd..) zůstal přístupný pro každého. Ještě jednou uvádím že nejsem zatím v této problematice moc znalý takže na mě musite jednodušeji. Díky za odpovědi.

Old Post 01.03.2003 v 15:43
kofein je offline   Click Here to See the Profile for kofein   Find more posts by kofein   Click here to Send kofein a Private Message   Click Here to Email kofein     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wearit
Member

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 305

Příspěvek č. 2 

Myslim ze HostAP ovladac neni pod windows... ale to nevadi pokud bys signa lnepreposkitoval dal... pokud ano pak potrebujes budto linux s HostAP ovladacem nebo HW AP nebo to muzes skusit pod windows v AdHoc modu...

Old Post 01.03.2003 v 15:49
wearit je offline   Click Here to See the Profile for wearit   Find more posts by wearit   Click here to Send wearit a Private Message   Click Here to Email wearit   Visit wearit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 3 

tve reseni vyzaduje docela fundovanej navrh. je to na dlouhe vysvetlovani, spise si precti nejaka fora a budes chytrejsi.

__________________

Michal Klečka

Old Post 01.03.2003 v 22:40
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

HDD? Příspěvek č. 4 

Trochu jednodussi otazka: kolik MB na disku mi staci na linuxovem routeru? bude stacit 250MB?

Old Post 03.03.2003 v 16:21
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:08.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz