CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > homemade omni antena
123
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Gookin
Senior Member

Registrován: 18.01.2003
Příspěvků: 517

Omni Příspěvek č. 33 

Cus!

Taky pridam do kotle:

Minuli tyden jsem dostavel svoji 1 antenu - byla to omni presne delana podle odkazu z prvniho prizpevku. Porovnali jsme ji s profi 10 dBi antenou za 10k na profi zarizeni za nemale prachy a parametry skoro schodne.

Nejlepsi na tom je ze nevim z jakeho kabelu jsem to delal (mam silne tuseni za to byla H1000) s pesnosti clanku -+5% - jejich tam
9, zalite (vrsek a spodek) tavnym lepidlem ve vodovodni trubce - vypada nedherne - ...

gookin

Old Post 15.04.2003 v 07:08
Gookin je offline   Click Here to See the Profile for Gookin   Find more posts by Gookin   Click here to Send Gookin a Private Message     Visit Gookin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
moti
Newbie

Registrován: 14.02.2003
Příspěvků: 57

Re: Trocha teorie Příspěvek č. 34 

Old Post 15.04.2003 v 07:26
moti je offline   Click Here to See the Profile for moti   Find more posts by moti   Click here to Send moti a Private Message   Click Here to Email moti     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Re: Omni Příspěvek č. 35 

Old Post 15.04.2003 v 07:37
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skeptik
HF Assistant

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 586

Re: Re: Trocha teorie Příspěvek č. 36 

__________________


- Skeptik

Old Post 15.04.2003 v 07:48
skeptik je offline   Click Here to See the Profile for skeptik   Find more posts by skeptik   Click here to Send skeptik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gookin
Senior Member

Registrován: 18.01.2003
Příspěvků: 517

Re: Re: Omni Příspěvek č. 37 

Old Post 15.04.2003 v 08:07
Gookin je offline   Click Here to See the Profile for Gookin   Find more posts by Gookin   Click here to Send Gookin a Private Message     Visit Gookin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
moti
Newbie

Registrován: 14.02.2003
Příspěvků: 57

Re: Re: Re: Trocha teorie Příspěvek č. 38 

Old Post 15.04.2003 v 09:29
moti je offline   Click Here to See the Profile for moti   Find more posts by moti   Click here to Send moti a Private Message   Click Here to Email moti     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nickac
Newbie

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 37

Příspěvek č. 39 

Vyrobeno, vyzkoušeno.
Vyrobil jsem dle Šimandla. Má tam ale trochu jiné mezery mezi prvky, než v anglickém návodu. Jinak laděno na určitý kanál. Je fakt, že s příjmem 10-15 stupňů pod rovinu antény na 100m je to fakt slabý. Na delší vzdálenost a v rovině jsem ještě netestoval, ale moc toho neočekávám.
Na druhou stranu úzký vertikální diagram je problém všech všesměrovek s trochu ziskem.

Ještě k Šimandlovi, jsem mu velmi vděčný, za českej článek. Ale nevím, proč má někdy odlišné rozměry. Třeba, jestli se nemílím, tak do plechovky dával zářič 26mm, když jr přitom čtvrtvlna 31mm? Navíc se nazabývá průměrem zářiče, což ovlivňuje impedanci.

A dotaz. Mají skutečně "plechovky" mimořádně silné sideloby, někdo mě to tvrdil. Ale to by asi nedávaly tak pěkný zisk. Při porovnání s 16 dB profi parabolkou to odhaduju u povedené plechovky na 12-13 dB.

Old Post 16.04.2003 v 01:56
nickac je offline   Click Here to See the Profile for nickac   Find more posts by nickac   Click here to Send nickac a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaha2x
Junior Member

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 246

Příspěvek č. 40 

Old Post 16.04.2003 v 07:11
jaha2x je offline   Click Here to See the Profile for jaha2x   Find more posts by jaha2x   Click here to Send jaha2x a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ahoj
Junior Member

Registrován: 17.01.2003
Příspěvků: 238

User is Mapper

SWR Příspěvek č. 41 

Old Post 19.05.2003 v 20:54
ahoj je offline   Click Here to See the Profile for ahoj   Find more posts by ahoj   Click here to Send ahoj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ahoj
Junior Member

Registrován: 17.01.2003
Příspěvků: 238

User is Mapper

seštelování Příspěvek č. 42 

Když jsem začínal na CB tak jsem mel spatnou antenu a po kratkém čase jsem byl slišet na více kanálech na jednou.
Od lidi kteří jsou již připojení vim že zcela běžně je slišet druhá karta +-kanál.Neni možné že neseřízenim odrazu antény ku kartě nemůže dojít časem k rozlazení a timpádem i rušení na dalších kanálech. Nebo jsou ty kanali opravdu tak úzké.

Old Post 19.05.2003 v 21:02
ahoj je offline   Click Here to See the Profile for ahoj   Find more posts by ahoj   Click here to Send ahoj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:49.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz