CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > DSL - a satelit
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jantar.czHQ
Member

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 377

DSL - a satelit Příspěvek č. 1 

via Satellit

* zřizovací poplatek 990 Kč
* měsíčně 890 Kč
* 500 MB dat v ceně
* každý další MB 1,50 Kč



* zřizovací poplatek 990 Kč
* měsíčně 1890 Kč
* neomezené množství stažených dat


nebo Sky DSL od 666,-
rychlost 128- 4000

Má s tim někdo nějakou skušenost ???????

__________________

M.M.M.
alias suptrebe

Old Post 21.04.2003 v 19:57
jantar.czHQ je offline   Click Here to See the Profile for jantar.czHQ   Find more posts by jantar.czHQ   Click here to Send jantar.czHQ a Private Message   Click Here to Email jantar.czHQ   Visit jantar.czHQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
palatinus
Junior Member

Registrován: 10.03.2003
Příspěvků: 109

satelit od Contactelu Příspěvek č. 2 

Osobně mám dostatek zkušeností se satelitním připojení přes firmu Contactel.

Nepamatuji si přesně zřizovací poplatky, ale provoz 512/128 stojí asi 8000 mesíčně. Během roční praxe s touto linkou jsem dospěl k těmto závěrům:

a) velké pingy, neúnosné pro hráče nebo nadstandardní služby (voIP). Pingy se běžně pohybují kolem 600ms, když to jde dobře, sníží se na 400ms, ale také není těžké narazit na chvíli s pingy těžce přes 1s. Ovšem pro WWW nebo FTP to stačí (když už se naváže spojení, docela to frčí)

b) denní limit 640MB. Pro napojení na větší sí? dost nepříjemné omezení. Při překročení limitu dojde v dalším dni k drastickému snížení přenosové rychlosti.

c) nestabilita. Konkrétně v posledních asi třech měsících je spojení VELMI (ale VELMI) nestabilní... Tracerty a pingy - OK, ale navázané spojení je během 3 až 5ti minut zaručeně shozené. Jednali jsme s Contactelem, ten zapírá, že by byla chyba u nich. Byli u nás technici, vyměnili kompletně HW, vylepšili zaměření satelitu, zesílili signál, padaní se však stejně nespravilo. V těchto dnech se ukazuje, že je zřejmě chyba na některém routeru v satelitním sběrném středisku v Německu ("Houston").

Musíte uznat, že se tedy o moc stabilní připojení nejedná. Konkrétně informace o vysokých procentech prerušených spojení mám od více lidí se satelitem. A to už nemluvím o tom, že před třemi týdny spojení úplně vypadlo a nahodili to (v Německu) až po sedmi dnech.

Ale každý má možnost svobodné volby :-). Pro připojení do firmy, jejíž situaci jsem vám právě popsal, dost aktivně hledáme alternativní způsob konektivity...

Ale obecně: POZOR na agregaci. Pokud dostanete příliš výhodnou nabídku, nejdřív si zjistěte, čím to je :-). Obzvláš? čím technologicky nákladnější připojení a nižší cena, tím vyšší podezření na nějaký malý podrázek.

S pozdravem

Marek

Old Post 21.04.2003 v 21:28
palatinus je offline   Click Here to See the Profile for palatinus   Find more posts by palatinus   Click here to Send palatinus a Private Message   Click Here to Email palatinus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jantar.czHQ
Member

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 377

náhrada Příspěvek č. 3 

__________________

M.M.M.
alias suptrebe

Old Post 21.04.2003 v 21:32
jantar.czHQ je offline   Click Here to See the Profile for jantar.czHQ   Find more posts by jantar.czHQ   Click here to Send jantar.czHQ a Private Message   Click Here to Email jantar.czHQ   Visit jantar.czHQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
palatinus
Junior Member

Registrován: 10.03.2003
Příspěvků: 109

Příspěvek č. 4 

co je "normální linka"? Připojení skrz CZF?

Old Post 21.04.2003 v 21:33
palatinus je offline   Click Here to See the Profile for palatinus   Find more posts by palatinus   Click here to Send palatinus a Private Message   Click Here to Email palatinus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jantar.czHQ
Member

Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 377

Normální linka Příspěvek č. 5 

Linka přes ISP - breezenet
CZF si mohu nechat zdát (to ho někdo nejdřív musí udělat)
------ jsem cca 25 km od prahy

a breezenet mám už funkční ale kapacita 128 je málo
každej by chtěl hned 64 neomezenou a nesdílenou tak za 500,- - 1000,-

Nevim kdo co dělá ale pro práci mi bohatě stačí 300 MB měsíčně
dřív jen 200MB - to jsem byl připojen v praze přes Tele2

Takže hledám jak těm lidem případně nabídnout i možnost stahování filmů a mp3

__________________

M.M.M.
alias suptrebe

Old Post 22.04.2003 v 09:13
jantar.czHQ je offline   Click Here to See the Profile for jantar.czHQ   Find more posts by jantar.czHQ   Click here to Send jantar.czHQ a Private Message   Click Here to Email jantar.czHQ   Visit jantar.czHQ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:09.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz