CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Par otazek ohledne WiFi
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
SadlO
Newbie

Registrován: 12.05.2003
Příspěvků: 2

Par otazek ohledne WiFi Příspěvek č. 1 

Dobry den,
V nasi obci se par z nas rozhodlo vybudovat WiFi sit, ktera by nam umoznila sdilet mezi sebou data a jak doufame prinest i levne pevne pripojeni k siti internet. Pocitame s tak maximalne 10 cleny. Bohuzel jsem v okruhu WiFi siti a WiFi prvku silny zacatecnik. Proto se obracim na Vas s prosbou o pomoc, rady a linky s navody (pokudmozno v CZ ale i EN se da snest).

Jako router by jsme chteli pouzit PC na kterem by bezel prislusny SW (router, nejaky zpusob sdileni dat (zatim se mi nejvice libil opendchub), nejaky zpusob pokecu(ircd ??)). Z cehoz vypliva ma prvni otazka:
1) Mam P150 (bez MMX podpory) s 32 MiB RAM, dalo by se toto PC pouzit jako router? Pokud ne jaky "nejslabsi stroj by mohl tuto ulohu zvladnout? Jeste by jsme do nej chteli dat tak 15 GiB disk, na kterem by stale byli nejaka nasdilena data a probihala by pres nej vymena mezi cleny, kteri se nesejdou "online".
2) Jake be jste doporucili sitove karty do klientskych PC (OS Linux i Windows 9x, XP, ME)? A jakou by jste doporucili dat na router ? (Zatim mi jako velice vyhodna a docela kladne hodnocena pripada zComax XI-626 na vsechny PC) Ale nejsem si jist ze i na klientskych PC s Windows bude mozne plne limitovat vyzareny vykon (kvuli normam CTU).
2) a) Jeste jsem se chtel zeptat na sitove karty podporujici vetsi maximalni prenosovou rychost nez 11 mbps (22 az 54 mbps) jestli by se vyplatila vetsi investice (jestli je mozne zvisit prenosovou rychlost) a jestli jsou jiz dobre podporovany (vetsina je od firmy Dlink a ty co vim nemeli zrovna nejlepsi portaci ovladacu do linuxu)
3) Jake by jste doporucili anteny na klientske stanice a jakou na router ? (zjistil jsem ze bude stacit dokonce asi nejaka s uhlem pokryti kolem 180 stupnu)
4) Jak se da zjistit vyzareny vykon karet, aby jsme neporusovali vyhlasky CTU a pokudmozno sli na maximum?
5) Prosba o nejake konfiguracni soubory ktere pouzivate, nebo jste pouzivali. Pred chvili jsem z nejakych stranek stahnul primo cely OS jednoho NODU CZfree.net, ale chtel bych mit radsi vetsi mnozstvi dat.
6) Jake by jste doporucili WiFi karty do noteooku ?
7) Poradte mi prosim nejakeho dodavatele HW, ktery ma solidni ceny.

Doufam ze Vas tyto dotazy moc neotravuji a za Vase odpovedi predem dekuji.

Old Post 12.05.2003 v 17:48
SadlO je offline   Click Here to See the Profile for SadlO   Find more posts by SadlO   Click here to Send SadlO a Private Message   Click Here to Email SadlO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bohous
Newbie

Registrován: 16.03.2003
Příspěvků: 49

Příspěvek č. 2 

__________________

Bohous (".
Vsechno ma svuj smysl, at uz vice ci mene skryty.

Old Post 16.05.2003 v 15:46
bohous je offline   Click Here to See the Profile for bohous   Find more posts by bohous   Click here to Send bohous a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:10.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz