CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > nefunkcni dhclient v debianu
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

nefunkcni dhclient v debianu Příspěvek č. 1 

Nainstaloval jsem si woody debian podle navodu z linux workshopu. Jedine, co jsem udelal jinak, je nastaveni site uz pri instalaci na DHCP clienta. Vse krasne fungovalo. Potom jsem si zkompiloval jadro 2.4.21-rc8 s temer vsemi sitovymi moduly a s timto novym jadrem mi nejen prestalo fungovat automaticke prideleni vseho od dhcp pri startu, ale zaroven mi nefunguje dhclient. Na puvodni instalaci z linux workshopu dhclient normalne funguje, proste napisu dhclient a on prideli eth0 vsechno. U moji nove instalace mi nic nenapise, ale take nic neudela. Kdyz dam dhclient eth0 ,napise " SIOCSIFFLAGS: Protocol driver not attached", coz vubec nestiham. Do nastaveni dhclient.conf (je prazdny, zakomentovany) a dhclient-script jsem nijak nezasahoval. zvlastni je, ze kdyz spustim stare jadro bf24, dhclient sice stale nefunguje, ale sitovka se pri startu sama nastavi. Dalsi podivnost je prikaz route . Kdyz dam "route add default eth0 10.0.0.1 " napise mi " usage: inet_route " a pak spoustu nemyslu. Prikaz inet_route vsak muj linux nezna :-) .U obou instalaci jsem provedl apt-get dist-upgrade, ale to by na to asi mit vliv nemelo. Muze mi s tim prosim nekdo pomoci? Mam takove tuseni, ze ty startovaci skrypty vytvorene pri instalaci to nejak posraly...

Dalsi vec offtopic: Na AP Fci zacal padat stary hostAP, tak jsem tam provedl nasledujici:
apt-get install gcc (unstable gcc 3.3)
nahral opatchoval hostap-0.0.3 patchem od Jbohace
v adresari hostap:
makefile jsem nastavil CFLAGS= -03 -march=athlon
make clean
make pci
make install_pci

Po tomto zasahu (nic jineho jsem fakt neudelal) hostap po automatickem spusteni modprobe hostap_pci totalne schodil system nejakou hlaskou typu "no registred wavedevice" . Po HW resetu a vyndani karty jsme vyzkouseli o5 starsi a predtim fungujici verzi hostap, ale nic se nezmenilo, system vzdy zatuhl. Vtipny, ne? Zajimavy je, ze s upne stejnou verzi gcc na jinem kompu vse vesele jede.... a pak mi tvrdte, ze je linux deterministicky

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Naposledy upravil petrik 11.06.2003 v 14:00

Old Post 11.06.2003 v 13:51
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

dhcp & route Příspěvek č. 2 

na prvni dva problemy snad odpoved znam:

Pro DHCP je potrreba mit v kernelu zakompilovanejch par veci - popsany je to v /usr/share/doc/dhcp-client/README.gz, sekce 5.1.2:

CONFIG_PACKET=y
CONFIG_FILTER=y

Aspon myslim ze to bude tim.

U prikazu route ti chybi "gw", a eth0 je tam blbe:
route add default gw 10.0.0.1

S verzeme GCC sem si nikdy moc nehral. Pride mi divny kompilovat kernel jinym kompilatorem nez moduly ... ale nevim.

btw. to slovicko unstable v nazvu distribuce tam neni tak uplne nahodou

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 11.06.2003 v 15:35
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 3 

ad probelm c.1:
Diky za rady, ale uz jsem na to prisel s kamosem. bylo to skutecne kompilaci kernelu, nemel jsem tam socket filter, protoze podle helpu mi pripadal zbytecny. Taky jsem si stahnul posledni
verzi DHCP packu primo od autora.
ad problem c.2:
Tim gcc3.3 jsem samozrejmne kompiloval i jadro, to je roger, o5 s upravou makefilu -03 a -march=athlon ,prece nechci degradovat krasnej moderni superskalarni procesor 6. generace na nejakou 386ku :-))), ovsem fakt je, ze pouze u me doma na jinem kompu, kde vse krasne fungovalo. U toho kamose jsem kernel neprekladal gcc 3.3, mohlo by to byt tim? Dneska jsme nainstalovali debian znovu, vyresili problem s DHCP, ale ke kompilaci hostap jsme se uz bohuzel nedostali, snad jindy.

Mimochodem, kdyz jsem zkusil aplikovat tvuj patch na hostap-0.0.3 na posledni cvs verzi, hodilo mi to spoustu chyb, protoze en kod je samozrejmne predelany. co s tim?

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Naposledy upravil petrik 11.06.2003 v 21:32

Old Post 11.06.2003 v 21:27
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

Příspěvek č. 4 

__________________

let's meet on IRC!
#czfree.net/IRCNet (irc.felk.cvut.cz)
#czfree.net/irc.czf

Old Post 12.06.2003 v 01:17
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 5 

aha, ja to zkousel na nejakou starsi svc verzi, je super, ze to na aktualni funguje. Diky moc

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 12.06.2003 v 09:46
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:43.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz