CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha venkov & blízké okolí Prahy > Vrané nad vltavou
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
dogs
Newbie

Registrován: 03.09.2002
Příspěvků: 12

Příspěvek č. 1 

chci se zeptat jak to vše funguje a jestli Vám můžu být k něčemu dobrý. Bydlím na kopci nad Vraným, přesněji Ohrobec a chtěl bych se připojit.
Prosím bude někdo mít tu trpělivost a vysvětlí co a jak ?? dogs1@volny.cz

__________________

dogs

Old Post 03.09.2002 v 22:38
dogs je offline   Click Here to See the Profile for dogs   Find more posts by dogs   Click here to Send dogs a Private Message   Click Here to Email dogs     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simi
Junior Member

Registrován: 01.07.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 2 

__________________

muhehe humeme

Old Post 04.09.2002 v 06:51
simi je offline   Click Here to See the Profile for simi   Find more posts by simi   Click here to Send simi a Private Message   Click Here to Email simi   Visit simi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

Příspěvek č. 3 

Old Post 04.09.2002 v 11:20
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dogs
Newbie

Registrován: 03.09.2002
Příspěvků: 12

Talking přípojný bod Příspěvek č. 4 

Tak já to nějak zkusím vyfotit a podívám se kam z baráku vidím. Kam mám potom napsat adresu stránek a popis ??

__________________

dogs

Old Post 04.09.2002 v 14:36
dogs je offline   Click Here to See the Profile for dogs   Find more posts by dogs   Click here to Send dogs a Private Message   Click Here to Email dogs     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dogs
Newbie

Registrován: 03.09.2002
Příspěvků: 12

mapa Příspěvek č. 5 

__________________

dogs

Naposledy upravil ptak 04.07.2004 v 15:54

Old Post 04.09.2002 v 15:00
dogs je offline   Click Here to See the Profile for dogs   Find more posts by dogs   Click here to Send dogs a Private Message   Click Here to Email dogs     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bregalad
Newbie

Registrován: 04.09.2003
Příspěvků: 11

Jak do CZFREE ? :-))) Příspěvek č. 6 

Jsem taky z Ohrobce a taky mám úmysly dostat se do CZFree - nejlépe asi na tu Zbraslav - koukal jsem na tu 3D mapu - a kdyby člověk měl vysokej stožár - no možná i padesátižár by stačil :-) tak 15 metrů - tak by se snad dalo "dořvat" se na Zbraslav - Akorát - jak chodí vlastní připojování (resp. zaměřování) úzcesměrovou anténou (bude parabolka 53cm) - to na mne ten člověk ze Zbraslavi v noci blikne halogenem ??? :-)

Old Post 08.01.2004 v 17:19
bregalad je offline   Click Here to See the Profile for bregalad   Find more posts by bregalad   Click here to Send bregalad a Private Message   Click Here to Email bregalad   Visit bregalad's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bregalad
Newbie

Registrován: 04.09.2003
Příspěvků: 11

A vůbec... Příspěvek č. 7 

nenašel by se někdo, kdo by ve svém čase přijel s notebookem a anténou a vymyslel nějaké možné řešení -když už budu utrácet za zařízení - tak a? neutrácim za něco co nebudu potřebovat...

Old Post 08.01.2004 v 17:36
bregalad je offline   Click Here to See the Profile for bregalad   Find more posts by bregalad   Click here to Send bregalad a Private Message   Click Here to Email bregalad   Visit bregalad's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Re: Jak do CZFREE ? :-))) Příspěvek č. 8 

Old Post 08.01.2004 v 17:39
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bregalad
Newbie

Registrován: 04.09.2003
Příspěvků: 11

Větší anténa ? Příspěvek č. 9 

Větší anténa - to jako s větším ziskem ?

Ptal jsem se u pana Doležala (CZNET.cz) a říkal, že ta 53 parabola bohatě postačí na 12 a více kilometrů - no z Ohrobce to je na zbraslav dle mapy na CZFree cca 2873 m na ZAP 03 - takže by to snad mohlo být v pohodě.

Jinak pokud jde o to jak jsme psal o tý směrovosti - tvářili se u CZNETu, že při použití této antény nemusím regulovat výkon (respektive nemusím mít vůbec možnost regulovat výkon na HW), protože při takhle úzkém paprsku jako má tahle anténa nezaruším nikoho naproti mě.

Nicméně - jsem začátečník v této oblasti - takže se nechci tvářit, že jsem spolk šalamounovo hovno. Existuje nějaká více směrová anténa ? Kde ji mají ? Co za to ?

Old Post 08.01.2004 v 20:30
bregalad je offline   Click Here to See the Profile for bregalad   Find more posts by bregalad   Click here to Send bregalad a Private Message   Click Here to Email bregalad   Visit bregalad's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bregalad
Newbie

Registrován: 04.09.2003
Příspěvků: 11

Chci s tím něco dělat... Příspěvek č. 10 

... a tak mne napadlo řešení.

Na "http://konec.webzdarma.cz/czfree_karov.jpg" je mapa, kterou jsem udělal z ortofomapy na Atlasu...

Vysvětlivky:
K - Károv
O - Ohrobec
L - Lhota
Z - Zvole
VNV - Vrané n. Vlt.
ZBR - Zbraslav
DB - Dolní Břežany
T - Točná
CH - Cholupice
Pí - Písnice
To že nekterá hnízda jsou v mapě napsána celým názvem jest tím, že tam jsou na Atlasu...

červená linka v lese mezi T a L značí nepřestupný kopec Závist zvaný, jež se nad Zbraslaví vypíná.

Růžový flek na okraji Károva - je tzv.: "růžovou oblastí" - pokud tam bude někdo mít zájem - bude situace pro další lokality růžová. Odtamtud je vidět na Zbraslav stoprocentně a to tak že dolů - potom to chce dostat signál nahoru do Ohrobce mezi nový baráky (na straně údolí, tam co je pekárna Beruška) - šikovně umístěný přípojný bod poskytne internet i dole v jarovskym údolí - odtud se taky napojí Zvole a dole z Jarova - Vrané n Vlt.

Jakmile dostaneme signál nahoru na kopec tou růžovou oblastí začne se volně jako řeka rozlévat po kopci a bude vyhráno...

Vim, že teď nevíte kerá bije - že mne máte za velkého optimistu a cvoka, ale já tomu věřím a pokusím se proto něco udělat... Každopádně - chtělo by to hlavně abychom se my z Ohrobce a Zvole sešli a domluvili na dalším postupu - jestli ten signál ze Zbraslavi jen retlanslovat, nebo zda by tam měl někdo náladu na připojení.

Napište nějaký termín - zhruba za dva měsíce - a? se stihneme všichni podívat a zabooknout si ho ve svym programu...

Jo jinak zejtra tuhle svojí růžovou variantu projdu s fo?ákem a fotky dám k nahlédnutí...

Old Post 08.01.2004 v 21:32
bregalad je offline   Click Here to See the Profile for bregalad   Find more posts by bregalad   Click here to Send bregalad a Private Message   Click Here to Email bregalad   Visit bregalad's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Re: Větší anténa ? Příspěvek č. 11 

Old Post 13.01.2004 v 17:45
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sigi63
Newbie

Registrován: 21.04.2004
Příspěvků: 2

Vrané nad Vltavou Příspěvek č. 12 

Ahoj vsichni. Take bych se rad zeptal, jestli neplanujete i pokryti oblasti Vraneho nad Vltavou ( cca 10 km od Prahy 5 - Zbraslavi). Je zde pouze jediny poskytovatel, za nehoz jsem sice velmi vdecny, ale ma dosti vysoke ceny za pripojeni ( ja osobne platim 1100,- Kc za 100 kb/s linku :( ) Kdyby bylo neco kvalitnejsiho a rychlejsiho, byl bych velmi vdecen. Diky .

Old Post 21.04.2004 v 08:40
sigi63 je offline   Click Here to See the Profile for sigi63   Find more posts by sigi63   Click here to Send sigi63 a Private Message   Click Here to Email sigi63     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sigi63
Newbie

Registrován: 21.04.2004
Příspěvků: 2

Re: Chci s tím něco dělat... Příspěvek č. 13 

Old Post 21.04.2004 v 14:58
sigi63 je offline   Click Here to See the Profile for sigi63   Find more posts by sigi63   Click here to Send sigi63 a Private Message   Click Here to Email sigi63     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bregalad
Newbie

Registrován: 04.09.2003
Příspěvků: 11

Ohrobec... jak na věc? Příspěvek č. 14 

Old Post 03.07.2004 v 10:28
bregalad je offline   Click Here to See the Profile for bregalad   Find more posts by bregalad   Click here to Send bregalad a Private Message   Click Here to Email bregalad   Visit bregalad's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mcgywer
Newbie

Registrován: 04.03.2003
Příspěvků: 50

Lightbulb Proc vsichni cekate na AP? Příspěvek č. 15 

Ahojda Lidicky! Jak tak koukam do monitoru, tak je sice v Ohrobci a okoli modro, ale melo by tam byt uz spise oranzovo,zluto az zeleno. Procpak se domnivate, ze se stavbou vaseho funkcniho node popr.AP je treba cekat az do doby, kdy bude stat pobliz nejake AP s internetem? Nejdrive si postavte vase pripojne (pripojitelne) body a zasitujte se mezi sebou a vyzkousejte si co wifi dovede a umi a ten inet prijde mezitim sam.
Stavet AP v miste, kde ho nikdo nebude pouzivat, protoze nikdo nema hotove NODY a nikomu nefunguje sit ani na souseda prez ulici je mene lukrativni a proto zacnete od sebe. Par lidem z vas jsem jiz nabidl emailem pomoc se stavbou a trebaze se nemuzu roztrhat, tak rad pomuzu i dalsim. Takze samozrejme rokujte o moznostech pripojeni ve vasi oblasti dal, ale hlavne se snazte rozchodit si svoje WIFIny a Anteny...
A s tema vykonama si zase tolik hlavu lamat nemusite (koukam, ze strasak CTU strasi vsude ). Jen je dulezite vhodne volit kanaly, aby jste v kratke dobe nevycerpali tech 14ct co je k dispozici

Wifi zdar!!!

Old Post 12.07.2004 v 10:38
mcgywer je offline   Click Here to See the Profile for mcgywer   Find more posts by mcgywer   Click here to Send mcgywer a Private Message   Click Here to Email mcgywer     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bregalad
Old Post 26.09.2004 09:06
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] () Příspěvek č. 16 
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:46.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz