CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Je tento navrh Wi-Fi site spravny?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
wincore
Newbie

Registrován: 17.08.2003
Příspěvků: 11

Question Je tento navrh Wi-Fi site spravny? Příspěvek č. 1 

Old Post 17.08.2003 v 22:00
wincore je offline   Click Here to See the Profile for wincore   Find more posts by wincore   Click here to Send wincore a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Příspěvek č. 2 

Navrh normy nesplnuje. Jestli dobre pocitam, tak vyzareny vykon je +15 - 5,1 + 14 = 23,9dBm EIRP. Jedine ze by ti CTU uznal ten "utlum strycka Prihody" .

Myslim ze je tam taky chyba ve vypoctu utlumu trasy. Je to zrejme pocitane podle clanku na svethardware.cz. Porad jsem nemohl prijit na to, kde se tam vzala ta konstanta 0.625, nakonec mi doslo, ze autor clanku zrejme kdesi nasel vztah pro vzdalenost v milich a zapomnel vyhodit ten prepocet. Spravny utlum trasy 0.5km je na 2.4GHz asi 94dB.

Je mi lito ze jsem opet poslem spatnych zprav, ale bez regulace vykonu neni na vzdalenost 500m mozne dosahnout legalniho spojeni plnou rychlosti 802.11g, dokonce ani pri 20dBm EIRP celkem. Priklad:

+15 dBm vystupni vykon zarizeni
- 9 dB utlum kabelu atd.
+14 dB zisk anteny
------------------------------------------
= 20 dBm (celkovy vyzareny EIRP na hranici normy, pravdepodobne je prekrocen limit pro spektralni hustotu vykonu /1MHz)

-94 dB utlum trasy 500m

+14 dB zisk anteny
- 9 dB utlum kabelu atd.
------------------------------------------
= - 69 dBm na vstupu druheho zarizeni (luxusni signal pro 802.11b, ale nedostacuje pro 802.11g)

S jakymikoli jinymi antenami vyjde bez regulace a pri dodrzeni limitu stejny vysledek.

Naposledy upravil vlada-strizkov 18.08.2003 v 14:40

Old Post 18.08.2003 v 08:13
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz