CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Bazaar > TEW-310APB 11/22/44Mbps Wireless Access Point + Bridge - 2750Kč
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
h
Junior Member

Registrován: 07.06.2002
Příspěvků: 104

Příspěvek č. 17 

Poslední větu sem nepřehlédl, ale nedá mi to nezeptat se. Proč nemáš A v režimu AP a B,C v režimu AP klient? Pak by ti to chodilo uplne bez problemu.

__________________

Honza

Old Post 14.11.2003 v 08:32
h je offline   Click Here to See the Profile for h   Find more posts by h   Click here to Send h a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stejk
Newbie

Registrován: 29.07.2003
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 18 

Poslední větu sem nepřehlédl, ale nedá mi to nezeptat se. Proč nemáš A v režimu AP a B,C v režimu AP klient? Pak by ti to chodilo uplne bez problemu.

--------------------------------------------

Ahoj,
mel jsem AP TrendNet TEW-310APB režimu AP (A) a druhé v režimu APc (B). Tento spoj byl nestabilní (občas se to seklo a nekdy nekolik sekun, nekdy i minut to neslo). Navic pokud jsem na centralni bod který byl v režimu AP (A) napojil klasické dve karty tj. klienty(XY), tak komunikace mezi nimy byla taky divoká, a to i když v tu chvíli mezi APčkama byl spoj dobry. Když jsem AP v zežimu APC (B) odpojil komunikace mezi klienty (XY) byla naprosto bezproblému.

Aby si to overil tak jsem to zkusil i mezi A (AP) - C (APc). Pak B - A, a i C - A .

Musim napsat že tohle mi delá u firmwaru TEW_01.01.0f. (tj. FW který se dodává s AP, umí 22Mbit).

Když jsem nahral do APček vyšší firmware (TEW-310APBX 4X Firmware Upgrade version 3.5.0 5/30/2003), tak mi poklesl signal u klientů (XY) o třetinu až polovinu. To se mi nelíbilo tak jsem tam lupnul zpět 1.0.1f. Pozor: to s tim poklesem, budu to jeste zkouset porádne, pac tak nejak nebyl cas, jsem byl pod casovým tlakem, je pravdepodobne že pri testu jsem nekde udelal chybu.

Firmware z Dlinku jsem nezkousel.

Ale pokud mate nekdo podobnou zkusenost napiste, celkem me to zajima.

Takze záver pro me byl takový, že APclient neni s FW 1.0.1f možné provozovat. Potrebuju to nastavit na Multiple bridge.


Předem dík. Cau

Old Post 14.11.2003 v 09:04
stejk je offline   Click Here to See the Profile for stejk   Find more posts by stejk   Click here to Send stejk a Private Message   Click Here to Email stejk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
h
Junior Member

Registrován: 07.06.2002
Příspěvků: 104

Příspěvek č. 19 

Moje zkušenost: A - AP, B - xi626 client, C - APC. Nasadili sme to hned s prvním fw a chodilo to. Postupně sme dělali upgrady tak jak se objevovaly nove verze fw (až po ten s podporou 4x) a vše chodilo správně. Za A je PC jako router, ale mam pocit že to chodilo i bez něj . Bohužel na spoji A-C je problem s viditelnosti a teďka mi tenhle spoj už několik měsíců nejede (asi obrostlo listí, nebo někdo udělal přístavbu na baráku, nevím ). Zajímalo by mě jak si zjistil ten pokles výkonu po nasazení 4x fw? Přibyla tam možnost "Site Survey" ale ta ukáže jen dostupné sitě, sílu signalu tam nevidět . Každopádně zkusím provést downgrade fw a otestit to :-).

__________________

Honza

Old Post 14.11.2003 v 09:29
h je offline   Click Here to See the Profile for h   Find more posts by h   Click here to Send h a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stejk
Newbie

Registrován: 29.07.2003
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 20 

Zajímalo by mě jak si zjistil ten pokles výkonu po nasazení 4x fw?
-----------

Nahral jsem TEW-310APBX 4X Firmware Upgrade version 3.5.0 5/30/2003. A na karte Tew-303PI která je vzdalena cca 150m se v tom okamžiku snižila uroven signalu z 67% na cca 35%. To same se stalo i na BenQ AWL 100 který je ve vzdalenosti cca 50 m, zda byl pokles z cca 75-80% na cca 40%.

Jeste jednou zduraznim ze se nic jineho nezmenilo. Jen firmware.

Takže nevim. Az bude nekdy cas, tak to zkusim s jiným APčkem.


Porad potrebuju poradit esli mi pomuze ten switch.

Dík..cau

Old Post 14.11.2003 v 13:29
stejk je offline   Click Here to See the Profile for stejk   Find more posts by stejk   Click here to Send stejk a Private Message   Click Here to Email stejk     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
h
Junior Member

Registrován: 07.06.2002
Příspěvků: 104

Příspěvek č. 21 

S tim switchem nevím, ale osobně si myslím že ti spíš nepomůže, ale jestli není jiná možnost tak bych to zkusil....

__________________

Honza

Old Post 14.11.2003 v 13:35
h je offline   Click Here to See the Profile for h   Find more posts by h   Click here to Send h a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:59.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz