CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > Konec listopadu, zacatek prosince buduju AP v Hrabuvce
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
rewe
Newbie

Registrován: 19.11.2003
Příspěvků: 4

Cool Konec listopadu, zacatek prosince buduju AP v Hrabuvce Příspěvek č. 1 

Zdravim,
uz delsi dobu jsem resil jak se pripojit z domu na NET trvale, badal jsem a badal a nakonec vyslo z toho to ze budu delat AP v Hrabuvce na ulici Krakovska 28. Jako AP bude pouzit BUFALO nebo SMC zarizeni (vyhraje asi bufalo, umi WDS - projeni az 6 AP) i kdyz to bych se musel placnout pres ruku vice obe maji DHCP server, VPN, 11g, router atd. jeste povazim, s pocatku bude asi antena hrube rucni domaci vyroby abych usetril, planuji antenu Quadro-Quad cca 8-10 dB dle poznatku kluku z Prahy tzn. ze spocatku pokryji asi ulici Horni smerem na rondl tzn. ulici Cholevovou a smer na Dakotu, ale tod vize. Umisteni anteny nastesti bude u me na balkonu(ale vyhled mam skoro stejny jak ze strechy), protoze na strechu nevim jak bych se domlivil , realitka uz remcala. Uvidime kde bude realita. Nyni jsme 3 osoby co budou spolecne propojeni v LAN. Co se tyce me osoby tak s WIFI jako takovou mam minimalni zkusenosti prakticke - teorie a konzultaci hodne , takze uvitam cenne rady a samozdrejme taky asi dobrovolniky co se pak budou chtit napichnout. Bude mozne vyuzit sdilene pripojeni na NET, pro zacatek 512/128 s agregaci 1:20, dale mozno zvysit dle poctu lidi. Neni dale problem pred to nasadit router na linuxu pro rozdeleni rychlosti pripojeni k NETu. Ceny pro pripojeni zatim jeste nemuzu stanovit, ale jak bude zajem urcite se dohodnem. Takze pokud mate zajem ptejte se. Jinak v prubehu 10 dni budou na mape taky fotky na co vidim a bude sajt kde budou informace o stavu deni takze tod z me strany vse. Takze zatim Caute NETaci.

Naposledy upravil rewe 19.11.2003 v 19:06

Old Post 19.11.2003 v 18:34
rewe je offline   Click Here to See the Profile for rewe   Find more posts by rewe   Click here to Send rewe a Private Message   Click Here to Email rewe     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz_iceman
Junior Member

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 171

WDS Příspěvek č. 2 

No REWE s tim WDS si to rozmysli je to fukce uplne nahovno. Nevim kro by ti dovolil se pichnout na dalsi AP jako WDS.
My tady v OV mame spise jinou vizi. Ty se musis pichnout na PATERNI spoje pokud chces byt poradne AP. tzn P2P spoj na nekoho v tvem okoli kdo je pripojeny na paterni lajny CZFREE . a potom treba ten sektor pro usery na tvuj node. JO a linux musis mit na 99% pokud chces byt plnohodnotny AP.

Old Post 19.11.2003 v 23:48
cz_iceman je offline   Click Here to See the Profile for cz_iceman   Find more posts by cz_iceman   Click here to Send cz_iceman a Private Message   Click Here to Email cz_iceman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamilek
Junior Member

Registrován: 09.09.2003
Příspěvků: 145

uzasne Příspěvek č. 3 

Na nejaky bod jsem moooc cekal. Bohuzel bydlim v nizkem baraku takze u mne nebylo mozno zridit APcko. Krome toho se budu tak do pul roku stehovat do centra. Bylim na Mitusova 85. Cili bych na tebe mel mit krasny vyhled. Rozhodne pocitam s pripojenim na tvuj bod. Kdyz tak se ozvi a nejak se domluvime.

Kamil

Old Post 20.11.2003 v 10:30
kamilek je offline   Click Here to See the Profile for kamilek   Find more posts by kamilek   Click here to Send kamilek a Private Message   Click Here to Email kamilek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

paterni spoje Příspěvek č. 4 

Ja uz nekolik mesicu hledam v Ostrave bod pro vytvoreni spoje na Paskov... Nevim presne kde jsi (budu teprve zjistovat), ale vypada to zajimave... Pokud budes delat nejake propoje na CZFree... coz je dle meho nazoru VICE NEZ ZADOUCI, tak bych se u tebe prihlasil o kousek mista na stozaru :-)

Osobne taky nedoporucuji resit to pouze adls modemem a apckem s routerem... to fakt neni to prave orechove !!!

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 20.11.2003 v 12:47
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rewe
Newbie

Registrován: 19.11.2003
Příspěvků: 4

Post Pilotni provoz spusten, uz neco ladim :) Příspěvek č. 5 

Takze po 10 dnech je situace asi takovato, pripojeni k NETu je realizovano, prozatimni rychlost 512/128 s agregaci 1:20 ne pres Cesky Telecom , uz mam router taky funkcni , lec zatim chybi jeste antena, bude snad do tydne. Fotky z meho baraku kde jde videt budou snad do pondelka. Takze Ti co se ozvali se muzou ozvat zase , ted uz jsem chytrejsi, takze mozna v prubehu dalsiho tydne budou mozne uz i testy. Prozatimne jsme napojeni tri, zatim se asi nebudu spojovat P2P s CZFree, takze tato nabidka je predevsim urcena tem co hledaj pevny konekt do internetu za rozumnou cenu, pozor rovnez upozornuju ze nehledame stahovace filmu apod., kteri radi blokujou linku ostatnim. Nasi linku prozatim nekoriguju rychlostma pro jednotlive uzivatele , ale je kazdemu nastavena plna dostupna rychlost. S nejvetsi pravdepodobnosti bude taky tato rychlost navysena. Toz tod zase ode mne vse. Takze zdarec Netaci

Old Post 28.11.2003 v 22:58
rewe je offline   Click Here to See the Profile for rewe   Find more posts by rewe   Click here to Send rewe a Private Message   Click Here to Email rewe     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Slim
Junior Member

Registrován: 18.02.2003
Příspěvků: 181

to Rewe Příspěvek č. 6 

512/128, agregace 1:20, ne Český Telecom, to vypadá na Bluetone Angel. Chtěl jsem se zeptat, jak jsi s ním spokojený ? Rychlost a kvalita linky, pingy apod. Objednávku jsem už dal a teď jenom čekám než mi ho zavedou, tak jsem zvědavý, co můžu očekávat. Zejména v porovnání s telekomáckým "broadband" ADSL.

Old Post 29.11.2003 v 09:13
Slim je offline   Click Here to See the Profile for Slim   Find more posts by Slim   Click here to Send Slim a Private Message   Click Here to Email Slim     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rewe
Newbie

Registrován: 19.11.2003
Příspěvků: 4

Pripojeni je pres Bluetone Příspěvek č. 7 

Jo pripojeni mam pres Blutone Angel, zatim jsem spokojeny, uvidim co z toho vyleze, momentalne pres tyden se to pohybovalo okolo 25KB - 35KB download, dneska jsem to mel cca okolo 40KB, ale ted to myslim padlo, mrknu se: dle dsl.cz
Rychlost stahování dat:
32.5 KB/sec
Rychlost připojení k Internetu:
260.1 Kbps
takze jak pisu. Co se tyce pingu, tak ted jsem zkusil seznam a je to 40ms, altavista 210ms, google 70ms, centrum 60ms tak nejak ve zkratce. Co se tyce instalace tak to slo rychle , prisli hodili na balkon , vrtli diru, pichli krabici a jelo to vcetne telefonu. Ted akorat cekam jeste 14 dni nez m,i prevedou cislo od telecomu, protoze jsem si nechal prevest taky linku. Takze uvidime co bude, ale asi zatim to je dle meho soudu nejlepsi volba, i kdyz ne zrovna nejlevnejsi - ale oproti ADSL 1:50 to je fakt zmena. I kdyz kolega ma ted od kontaktelu ADSL a jede mu to pry 40-50KB, ale otazka je jestli maji zaplou agregaci. Ale asi se i to ADSL zlepsi od noveho roku, kdyz jsou relativne dolu drahsi linky. Tod vse.

Old Post 29.11.2003 v 14:13
rewe je offline   Click Here to See the Profile for rewe   Find more posts by rewe   Click here to Send rewe a Private Message   Click Here to Email rewe     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 8 

Nevim jak kvalita linky, ale za ty prachy to neni spatne na to, ze jedou opravdu profesionalne, pasmo 3.5GHz apod.
Zajimalo by me, sel jsi do toho buffala? Jestli jo tak jaky typ presne?

Old Post 02.12.2003 v 01:32
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rewe
Newbie

Registrován: 19.11.2003
Příspěvků: 4

Re: dotaz na BUFALO Příspěvek č. 9 

Ne, BUFALO Jsem nakonec nekupoval a koupil jsem to SMS Barricade Turbo 22Mbps, v porovnani s bufalem o polovinu levnejsi a ma to co potrebuju, firewall, VPN, filtrace dle MAC adress a casech vcetne moznosti blokace jednotlivych portu v case, blokace URL apod. Ma 3 LAN vstupy 1 WAN, coz mi staci. CO se tyce kvality, tak byl PC worldem hodncen hodne vysoko. Tod asi vse, jeste uvidim jak pojede s externi antenou, ale zde by urcite byt problem zaden nemel byt, dle zkusenosti jinych.

Old Post 02.12.2003 v 16:33
rewe je offline   Click Here to See the Profile for rewe   Find more posts by rewe   Click here to Send rewe a Private Message   Click Here to Email rewe     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 10 

Nojo jenze narozdil od tech buffalo nema regulaci vykonu.

Old Post 02.12.2003 v 17:42
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gugo
Member

Registrován: 08.01.2003
Příspěvků: 329

Re: Re: dotaz na BUFALO Příspěvek č. 11 

__________________

°°°°°°° Free neznamená zadarmo °°°°°°°

Old Post 05.12.2003 v 07:24
gugo je offline   Click Here to See the Profile for gugo   Find more posts by gugo   Click here to Send gugo a Private Message     Visit gugo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:52.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz