CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ostrava > Street access body
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Street access body Příspěvek č. 1 

Nejen já jsem si všimnul zvláštního trendu v mapě - čím dál tím více ZELENÝCH bodů se mění v bílé. Rád bych proto nakousnul myšlenku HotSpotů = bodů, na které se může připojit KDOKOLIV a KDYKOLIV... samozřejmě s jistými omezeními.

Jednou z velmi zajímavých a lákavých myšlenek je, že půjdu po ostravě s palmem a budu si vybírat maily... Bohužel pokud budeme body příliš "uzavírat" dostaneme se někde na úroveň komerčních operátorů (když někdo půjde s notebookem a chytí nějaké CZFree... tak si řekne zase nic... stejně jako když chytí nějaké W1o1.....).

Proto bych byl rád, kdyby nejlépe každý přípojný bod poskytoval i street přístup. Je mi jasné, že tohle není možné dělat bez nějakých omezení. Proto bychom měli vymyslet, jak budou free body fungovat, aby kolemjdoucí, který zachytí cokoliv "CZFree.NET" věděl, že se připojí a přesně věděl co může čekat. Zkuste zhodnotit a komentovat tento návrh:

- bod umožní připojení jakéhokoliv zařízení, toto zařízení bude ve vlastní podsíti, bude QoSováno (v lokální síti) na 64k garant, 0.5Mbit strop s nízkou prioritou. Veškeré hodnoty přidělí DHCP.
- připojení jedné MAC adresy bude možné jen 2hod/den (případně jinak definované časové údaje), po tomto čase bude zařízení deasociováno (tohle bohužel vyžadovalo karty xi626 nebo nějak přes SNMP nastavovat APčka automaticky z routeru).
- Přístup do internetu bude - podle možností daného APčka
- Měla by být zavedena speciální DNS adresa např. "hotspot.ova.czf", na které bude dostupný web z informacemi o daném AP (pravidla, jak dlouho ještě můžu být připojen...). Tato adresa by mohla ukazovat třeba na ip "192.168.255.254" a být přesměrována přes iptables na lokál. (něco podobného používám při výpadcích sítě...).

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 29.11.2003 v 10:02
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 2 

Tohle je vec, kterou nikomu nemuzes prikazovat a ktera se moc neda delat centralne. Ale je to dobry namet na pondelni schuzku.

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 29.11.2003 v 12:17
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

hotspoty Příspěvek č. 3 

Me by se myslenka libila....kdybych byl klient....
ale jelikoz jsem "investor", tak se mi myslenka libi min....a jelikoz NEJSEM schopen AP a router nejak spravovat a nastavovat (nechavam to na proficich, kteri nemaji prilis volneho casu), tak tuto myslenku (poskytovat free pristup za nejakych podminek) - ja sam za sebe - ZAVRHUJI.

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 29.11.2003 v 15:13
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gwartass
Senior Member

Registrován: 14.01.2003
Příspěvků: 651

Příspěvek č. 4 

Ja zase udelam street access hned jak budu mit na dalsi wifi kartu ;-D
Jak jsem rikal, tohle se neda naridit centralne a zavisi to jenom na majiteli APecka.

__________________


vlasaty spravce AP Gwartass, Ostrava - Svinov
********
NH! ..a ve slove "krava" se nad prvnim "a" pise carka!!!

Old Post 29.11.2003 v 16:10
gwartass je offline   Click Here to See the Profile for gwartass   Find more posts by gwartass   Click here to Send gwartass a Private Message     Visit gwartass's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 5 

Tak tohle u me jede prakticky uz od pocatku co sem to postavil.
Bezi tam DHCP a prideluje to IP 10.154.49.2-14.
Sem tam se podivam, jestli se tam nekdo nepripojil. Zrovna nedavno se tam objevila nejaka neznama stanice ( hostname "mado" mac: 00:E0:98:A5: D7:47 a bylo to 15.listopadu v kratce pred 21hod.) zrejme meric.
Zkousel jsem to u me v parku, co je mezi delvitou a JET a celkem se dalo, ale jinak nic. Oni tam radsi vsichni randi nez by serfovali nebo chatovali a maji recht .

Old Post 29.11.2003 v 17:16
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

Příspěvek č. 6 

Já taky neříkám, že máme "centralizovat", jde pouze o to, aby člověk, který zachytí takový street access bod měl jistou představu kde je a kde získá informace.

Pokud jde o ty investice... Ten návrh (s QoSem...) je takový, aby omezení případnými street access uživateli bylo minimální. Samozřejmě nejde nikomu nic přikázat, ale osobně, když už se vybuduje nějaká infrastruktura, tak nech? je využita trvale na 90%...

Uživatelé, co se připojí z ulice budou nejspíše počítačoví nadšenci = další potencionální členové CZFree = další zahuštění našich sítí = vyšší propustnost a spolehlivost a více uživatelů, kteří pujdou do inetu = levnější inet....

Ve všem se asi neshodneme, ale většina lidí s "open" smýšlením se nou asi může souhlasit...

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 29.11.2003 v 19:07
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dracula
Senior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 514

open mysleni Příspěvek č. 7 

Coz o to...ja jsem pro free street hotspoty....ale nemam na to.....takze to nebudu ani nabizet. Coz mi pripadne fer.
Dalsi vec je pro koho by tyto free street hotspoty byli? Pro silence co nevydrzi par hodin bez inetu? Nevim zda bych takoveto zombiky chtel podporovat! Spise ne. Pro jejich dusevni rozvoj bych jim spis doporucil nejakou peknou knizku.
Vzhledem k tomu, ze je v Ostrave a blizkem okoli pomerne slusna dostupnost ruznych instituci, ktere za vetsi ci mensi peniz inet poskytuji, tak mi to pripadne jako "hazeni perel svinim"....abych se nikoho nedotkl - jako "hazeni hrachu na stenu". Muj osobni nazor na zrizovani, spravovani a nastavovani free street hotspotu - zbytecna zatez. Nic neprinasejici, ńic neresici.

__________________

********************
dracula(opicak)napivu.com
www.napivu.com

Old Post 29.11.2003 v 21:43
dracula je offline   Click Here to See the Profile for dracula   Find more posts by dracula   Click here to Send dracula a Private Message     Visit dracula's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shake
Moderator

Registrován: 02.01.2003
Příspěvků: 1018

Team Member: MOD

Příspěvek č. 8 

Ja na vsech svych bodech free hotspot provozovat hodlam. Asi ne internetove pripojeni, nebo jen neco maleho jako sdilena 32, pripadne jen v nevyuzitem pasmu me vlastni konektivity. Jinak na hotspot planuju vyhradit 3 ip adresy, ktere se budou pridelovat pres dhcp, no a celkove vsechny pripojene pres hotspot omezim na rychlost okolo 100kbit. Takze me to v podstate nezatizi ap a pripadne klienty take nijak neomezi, protoze hotspoty tady asi nejsou na stahovani filmu. A i kdyby se na hotspot davalo 64kbit, tak to porad bohate staci.
Takze v podstate souhlasim s tim co rikal rsaf. Myslim, ze nejaka globalni pravidla by byt nemela, at si kazdy dela co chce. Verim, ze je tady dost rozumnych lidi, kteri nevidi za vsim jen penize.
Jinak to, ze se to zatim nevyuziva je vec spise casu, protoze dokud tady neni solidni pokryti takove, ze by mel clovek signal prakticky vsude, tak se to asi nerozsiri.
S temi bilymi body bych to nevidel az tak dramaticky, to, ze bod je bily jeste nemusi znamenat, ze tam hotspot nefunguje. Mozna by se jeste nejakym zpusobem mohly body s hotspotem odlisit zaroven s parametry daneho hotspotu. Tzn. napriklad jestli je tam dostupny inet, kolik je maximalni pocet uzivatelu a maximalni rychlost.

Old Post 29.11.2003 v 23:37
Shake je offline   Click Here to See the Profile for Shake   Find more posts by Shake   Click here to Send Shake a Private Message   Click Here to Email Shake     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VojBarZ
Newbie

Registrován: 25.02.2003
Příspěvků: 90

Příspěvek č. 9 

No, ja to mam zatim tak, ze na APcku mi bezi DHCPcko a do CZFree konektivitu nijak neomezuju (zatim) a dokonce tam bezi inet -- ale jenom 5kbps a to jeste jsou do toho stahovany vsechna neznama IPcka Takze kdyz se jich tam sejde 10, tak asi nic nenasosaji Na ICQ to staci a na ztahnuti/poslani tech 2 mailu, ci podivani se jak a v kolik leti letadlo taky

No a pokud mi tam nekdo bude viset nejak podezdrele dlouho (radove dny) tak to asi nebude jenakej manik s PDAckem, ci NB, ale nejakej nasoska, tak mu zakazu mac adresu a na mem apcku si nepichne (Jo, pro ty co by si chteli hrat s mac adresama, i pro ty mam vychytavku:P)

vbZ:P

PS: Mimochodem, ja jako vlastnik PDA i NB bych Street Access bodu uvital vice, nemusi tam jet net, ale hlavne nejake spojeni do CZFree, inet si uz k sobe dostanu Sem tam se to hodi, ikdyz to je jak rika shake uchylarna -- furt lepsi nez to honit pres GPRSko

Naposledy upravil VojBarZ 30.11.2003 v 18:19

Old Post 30.11.2003 v 18:15
VojBarZ je offline   Click Here to See the Profile for VojBarZ   Find more posts by VojBarZ   Click here to Send VojBarZ a Private Message   Click Here to Email VojBarZ   Visit VojBarZ's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xlibor
Member

Registrován: 17.02.2003
Příspěvků: 324

Příspěvek č. 10 

to vojbarz: konecne trochu rozumna rec

Old Post 30.11.2003 v 18:36
xlibor je offline   Click Here to See the Profile for xlibor   Find more posts by xlibor   Click here to Send xlibor a Private Message   Click Here to Email xlibor     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Druid
Newbie

Registrován: 10.11.2003
Příspěvků: 72

Re: open mysleni Příspěvek č. 11 

__________________

$whoami
nobody

Old Post 30.11.2003 v 20:12
The Druid je offline   Click Here to See the Profile for The Druid   Find more posts by The Druid   Click here to Send The Druid a Private Message   Click Here to Email The Druid   Visit The Druid's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
beaver_42
Newbie

Registrován: 29.10.2003
Příspěvků: 27

IP telefony Příspěvek č. 12 

Old Post 02.12.2003 v 19:42
beaver_42 je offline   Click Here to See the Profile for beaver_42   Find more posts by beaver_42   Click here to Send beaver_42 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rsaf
Senior Member
zastupce cloudu 10.152


Registrován: 16.01.2003
Příspěvků: 866

IP telefonie Příspěvek č. 13 

Projektem IP telefonie se již zabýváme delší dobu. Pokud mám správné informace, tak se tomu kromě mě věnuje i mgolem (nezávisle). Již nyní je možné si pořídit USB IP telefon a dokonce k němu získat VEŘEJNÉ telefonní číslo a volací kredit = můžete volat ÚPLNĚ KDEKOLIV a lidé se dovolají vám (ceny po čr jsou tuší pod 1kč/min, cena na MT kolem 4,30, ceny do zahraničí pohádkové. Navíc volání v rámci IP sítí je FREE).

__________________

Lide v CZFree se dělí na tři skupiny: 1) deu; netdave 2) ti co znají jejich čísla 3) ti ostatní

Old Post 02.12.2003 v 20:13
rsaf je offline   Click Here to See the Profile for rsaf   Find more posts by rsaf   Click here to Send rsaf a Private Message   Click Here to Email rsaf     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr.radegast
Junior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 170

Free Hot Spoty Příspěvek č. 14 

Já jsem pro free hot spoty všemi deseti. Na AP Tony bude zcela určitě zřízen během několika dnů, jen co se domluvím se Shakeem. Vidina toho, že budu moct (nejen já) na Havlíčkově nám. v parku sedět na lávce a pěkně na sluníčku si hrát s NB, je velmi hřejivá (v létě sice při slunku v NB asi prd uvidím ), ale je to jedna z možností, jak rozšířit myšlenku CZ Free. Např.: namalovat na zem před lavičku nápis: připojte se k free hot spotu CZFree.net zdarma k internetu! (nebo na lavičku, na strom, kamkoliv, je to jen myšlenka...) Nebo na Alšáku sedět v Centrumu či řecké rest. na zahrádce dát si pivko a vyřídit si poštu... Paráda!

V Mariánkách nebuďte smutní, rýsuje se nám nové AP, které rozhodně nebude mít status privátního AP a doufám, že mu nebudou vadit žádní Zombíci. Co takhle mít AP na střeše jednoho z věžáků na ul. Vršovců? Včera se mi přihlásil klučina, který hledá budoucí klienty!!! Hlaste se prozatím mi, já vás pak přihraju tomu správnému.

__________________

http://www.poruba.net
ICQ# 78348625

Old Post 03.12.2003 v 19:29
petr.radegast je offline   Click Here to See the Profile for petr.radegast   Find more posts by petr.radegast   Click here to Send petr.radegast a Private Message   Click Here to Email petr.radegast   Visit petr.radegast's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JIMMY_V
Newbie

Registrován: 04.12.2003
Příspěvků: 11

@ petr.radegast Příspěvek č. 15 

Do PM jsem se pred par dny prihlasil jako pripadny zajemce o pripojeni na planovane AP na VRSOVCU a je to stale bez odezvy. Je to stale aktualni??

Old Post 10.12.2003 v 11:48
JIMMY_V je offline   Click Here to See the Profile for JIMMY_V   Find more posts by JIMMY_V   Click here to Send JIMMY_V a Private Message   Click Here to Email JIMMY_V     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr.radegast
Junior Member

Registrován: 20.01.2003
Příspěvků: 170

re: Příspěvek č. 16 

Samozřejmě, že je. Marek jen čeká, až se někdo přihlásí. Počítá s budováním po novém roce. Poslílám na PM kontakt na sebe.

__________________

http://www.poruba.net
ICQ# 78348625

Old Post 10.12.2003 v 17:20
petr.radegast je offline   Click Here to See the Profile for petr.radegast   Find more posts by petr.radegast   Click here to Send petr.radegast a Private Message   Click Here to Email petr.radegast   Visit petr.radegast's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:58.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz