CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Prosím o radu a objasneni par pojmů...
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Maslovka
Newbie

Registrován: 13.02.2004
Příspěvků: 11

Prosím o radu a objasneni par pojmů... Příspěvek č. 1 

Nazdarek Lidicky, Dal jsem si za úkol postavit malou wifi. Chceme s cca 10 lidickama spojit kompy a sdilet net... Asi DSL. Vzdalenosti jsou tak do 500m, takže by nemel to nemel byt problem.
1)rozhoduji se mezi Softwarovým AP nebo HW?
2)zvladnu SW nastavit? Nebo je to moc slozitý?
3)Uvazoval jsem o linuxech a mam distribuci Mendrake 9.2-podporují wifi??
4)A jakou kartu??? Četl jsem že z dwl 520+ nejde postavit SW AP a že zcom 262 je malo citlivý-- Jakou by jste tedy doporučily??
Diky moc za objasnění každeho mého problému... Jestli mate nejake zkusenosti, ktere by mě pomohly, tak Vam za ně budu moc vděčný.. Diky moc Mila

Old Post 13.02.2004 v 07:40
Maslovka je offline   Click Here to See the Profile for Maslovka   Find more posts by Maslovka   Click here to Send Maslovka a Private Message   Click Here to Email Maslovka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 2 

Pro 10 lidi by stacilo HW AP. Nastaveni je vetsinou stejne slozite (jednoduche) jako u HW krabicek, pokud vis co delas. Pokud vis co je to IP adresa, brana, atd.. da se to zvladnout.
NastaVENI SW AP neni az tak slozite, jak rikam, pokud znas aspon zaklady, da se to zvladnout, pokud ne, je fik jestli HW AP nebo SW AP.
Na 500m to pojede skoro s comkoliv, s citlivosti 626ky je to v pohode na tuto vzdalenost, spis jde o to, jake tam mate ruseni od jinych siti, zda tam neni breeznet apod.
Standarde v Mandraku podpora Wifi je, zkouseli jsme to v pocatcich (instalace mandraku byla tak nejak pro zacatek nejjednodussi pro toho kdo nezna Linux skoro vubec) akorat jsme museli stahnout RPMko wireless tool nebo tak nejak ale to je jiz dost dlouho je mozne

Old Post 13.02.2004 v 10:01
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:12.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz