CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > HostAP > Jak zprovoznit hostap?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Jiri.Hadas
Newbie

Registrován: 13.10.2003
Příspěvků: 21

Jak zprovoznit hostap? Příspěvek č. 1 

Prosím o shovívavost k začátečníkovi na platformě Linux. Snažím se rozchodit kartu XI-626 pod Linuxem RH 9, ale nedaří se mi...

Tedy:

Stáhnul jsem si hostap-driver-0.1.3, rozbalil ho a zeditoval proměnnou KERNEL_PATH v souboru MakeFile tak, aby ukazovala na adresář se zdrojáky jádra. Jádro mám distribuční, zdrojáky se mi nainstalovaly z CD při instalaci systému.

Pak jsem zadal "make", zhruba po 10 minutách pro mě nesrozumitelných výpisů to skončilo, a napsalo mi to, že mám zadat "make install" s právy roota.

Udělal jsem to, a ve výpisu se objevily mimo jiné řádky typu:
"depmod: *** Unresolved symbols in ....", následuje cesta k výsledným modulům hostap.

A modul se samozřejmě nedá zavést...

Kde dělám chybu? Chybí snad něco v distribučním jádru, musím ho nejdříve překompilovat?

(Ještě jsem zapoměl napsat, že verze jádra je 2.4.20-8, a mám nainstalovány i wireless tools verze 25-8, opět z distribuce RH)

Old Post 30.03.2004 v 14:35
Jiri.Hadas je offline   Click Here to See the Profile for Jiri.Hadas   Find more posts by Jiri.Hadas   Click here to Send Jiri.Hadas a Private Message   Click Here to Email Jiri.Hadas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ctirad
Senior Member

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 2 

a) pročisti to pomocí make clean
b) zkompiluj pomocí make pci
c) nainstalu pomocí make pci_install (nebo make install_pci ?)
d) spus? pomocí modprobe hostap_pci, objeví se zařízení wlan0
e) nakonfiguruj záležitosti týkající se wifi pomocí iwconfig wlan0 <něco>
d) nakonfiguruj sí?ový záležitosti pomocí ifconfig wlan0 <parametry> nebo ip <sí?> dev wlan0

Old Post 30.03.2004 v 14:55
Ctirad je offline   Click Here to See the Profile for Ctirad   Find more posts by Ctirad   Click here to Send Ctirad a Private Message   Click Here to Email Ctirad     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
santiago
Member
zastupce cloudu 10.110


Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 3 

Je mozne, ze v distribucnim jadre chybi obecna wireless podpora, kterou potrebuje i HostAP. Podivej se nekam do adresare /boot, jestli tam krome jadra neni jeste soubor, jehoz jmeno je neco jako config-cislo_verze_jadra. Pokud tam je, tak se muzes podivat, zda v nem je radek CONFIG_NET_WIRELESS=y.

Pokud tam ten soubor je a radek taky, tak to neni problem.
Pokud tam ten soubor je a radek neni, tak to nejspise je ten problem.
Poud tam neni ten soubor, pak to nic nerika.

Old Post 30.03.2004 v 16:26
santiago je offline   Click Here to See the Profile for santiago   Find more posts by santiago   Click here to Send santiago a Private Message   Click Here to Email santiago   Visit santiago's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiri.Hadas
Newbie

Registrován: 13.10.2003
Příspěvků: 21

Příspěvek č. 4 

Soubor tam je, řádek v něm není...

Jak jsem zjistil ještě z jiné strany, je nutné, aby jádro obsahovalo Wireless Extensions, a ty jsou tam až od verze 2.4.21.
Takže kompilaci jádra se bohužel nevyhnu... :(

Dík za odpovědi, a hezký zbytek dne !

Old Post 31.03.2004 v 11:03
Jiri.Hadas je offline   Click Here to See the Profile for Jiri.Hadas   Find more posts by Jiri.Hadas   Click here to Send Jiri.Hadas a Private Message   Click Here to Email Jiri.Hadas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 5 

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 16.05.2004 v 21:08
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:05.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz