CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Klubovna > Neskutečné!!!
123

Co si myslíte: je to možné nebo je to jenom podvrh??
You do not have permission to vote on this poll.
Ano je to možné!! 49 92.45%
NE to MUSÍ být podvrh!! 4 7.55%
Total: 53 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
map986
Newbie

Registrován: 28.10.2003
Příspěvků: 91

Příspěvek č. 33 

__________________

Old Post 26.07.2004 v 08:54
map986 je offline   Click Here to See the Profile for map986   Find more posts by map986   Click here to Send map986 a Private Message   Click Here to Email map986     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RabuKate
Member
zastupce cloudu 10.20


Registrován: 27.01.2004
Příspěvků: 144

Příspěvek č. 34 

__________________

Old Post 26.07.2004 v 11:06
RabuKate je offline   Click Here to See the Profile for RabuKate   Find more posts by RabuKate   Click here to Send RabuKate a Private Message   Click Here to Email RabuKate   Visit RabuKate's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
map986
Newbie

Registrován: 28.10.2003
Příspěvků: 91

Příspěvek č. 35 

__________________

Old Post 26.07.2004 v 14:01
map986 je offline   Click Here to See the Profile for map986   Find more posts by map986   Click here to Send map986 a Private Message   Click Here to Email map986     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Daveran
Newbie

Registrován: 25.07.2002
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 36 

Yo já tomu věřím - mám starého Compaqa (Proliant 1600) což je PIII 233 MHz, mám tam 512 MB RAM a SCSI disky, běží na tom Windows 2003 Web edition s .NET aplikací (databáze je na "trošku" jiném železe) a běhá to v pohodě....

Old Post 27.07.2004 v 11:14
Daveran je offline   Click Here to See the Profile for Daveran   Find more posts by Daveran   Click here to Send Daveran a Private Message   Click Here to Email Daveran   Visit Daveran's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
map986
Newbie

Registrován: 28.10.2003
Příspěvků: 91

Příspěvek č. 37 

__________________

Old Post 27.07.2004 v 16:27
map986 je offline   Click Here to See the Profile for map986   Find more posts by map986   Click here to Send map986 a Private Message   Click Here to Email map986     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Vykon starsich PC Compaq Příspěvek č. 38 

U pocitacu zalezi IMHO nejenom na vykonosti procesoru nebo graficke karty (u hernich PC), dulezita je take vyvazenost jednotlivych komponent na motherboardu. Pokud mate supervykonny processor, a vlozite ho do desky ktery ma odflakle IDE rozhrani, CPU2PCI bridge, busmastering nebo jsou zprasene ovladace a celkovej vykon PC jde kukat. Prikladam mejl, kterej mi onehda poslal kamos v kopii, kdyz posilal email do bazaru, kde koupil ruinu starsiho PC

------------------------------------------------------------
Re: Compaq deskpro EP350

Zdravim!
Minuly patek jsem od vas zakoupil vyse zmineny pocitac
(tedy, konkretneji receno torzo, bez zvuku, HDD a RAM).
Nechci vas strasit, spise bysch se rad podelil o svou zkusenost s timto HW :-)
U vas jsme zkouseli nekolik RAM bez vetsiho uspechu a take z HDD se detekovalo "jen"
54GB ze 120GB.
Jak to nakonec dopadlo ?
Takze,
RAM: mel jsem docela stesti, po uzemneni bazarnikem v Ruzovce se mi povedlo na prvni pokus koupit v Bazaru v Opletalce 256MB PC133 DIMM, ktery se ve stroji nadetekoval a dokonce spolehlive funguje.
V soucasne dobe je tedy obsazen jen jeden slot ze tri, tudiz v pripade potreby lze doplnit jeste dve takoveto RAMky a doplnit tak stroj do maximalni dokumentovane kapacity 768MB RAM (WOW! )
Z Ruzovky jsem poridil zvukovku (skoda ze ve stroji nebyla :-( ) - SB VIBRA16 ISA
Doma jsem vybral jednu PCI INTEL100B LAN.
Case i HW mne velmi potesil, jednak se jedna v podstate o klasickou ATX desku (narozdil od starsich stroju s naprosto nekompatibilnim layoutem), jednak je v Case naprosto tichy zdroj s klasickym ATX konektorem.
Radic, dle dokumentace umi ATA66 a BX440 chipset je ve srovnani s mym predeslym pokusem s SiS chipsetem neuveritelne vyvazeny a vykonny.
Vyhodou case je moznost upravy desktop/tower, jako tower je case dokonce asi o 8cm uzsi nez ten co mam doma zakoupeny samostatne. Trik s supliky na mechaniky je genialni, ovsem jen do te doby, nez zjistite, ze supliky nemate. Kdyby byly, bylo by to super. Jelikoz nebyly, tak holt bylo nutne za pomoci vrtacky doplnit dirky na srouby v miste, kde byl pevny material. Vyslo to nadherne, takze obe 5.25" zarizeni jsou prisroubovana na svych pozicich.
Na rozdil od meho prvniho Compaqu je uvnitr 2x3.5" interni pozice na HDD, ktera je vsak bez montazniho suplete zcela na nic (myslim, ze kdyby se objevily vnitrni supliky treba na 3.5" zarizeni, byl by o ne zajem).
Nastesti je v Case opravdu hodne mista, ventilacni otvory jsou sikovne rozmistene a material je skutecne fortelny 1mm plech, takze disky slo velmi pekne upevnit hned za nasavaci zebra misto plastoveho krytu na pripadny pridavny ventilator. K upevneni disku jsem z vyhodou pouzil pripravene sroubky, ktere jsou soucasti case (pod plastovym celnim krytem jsou dve sady po ctyrech sroubcich, s hustym zavitem na mechaniky a s ridkym zavitem na HDD a karty). Zde se budou HDD alespon dobre chladit.
Takze jak to dopadlo s disky:
Momentalne je ve stroji 120GB a 80GB na primarni ksande a CDROM+Suplik na sekundarni ksande. Na detekci v podstate nezalezi - vse si prebere OS. Ja pouzil W2K server SP3, ktery spravne videl oba disky jiz pri instalaci, takze s disky do 120GB nebudeme mit v tomto HW sebemensi problemy (pouzijeme-li odpovidajici OS)
Po bezproblemove instalaci OS jsem byl velmi mile prekvapen (no, spis bych rekl "naprosto unesen") sviznosti stroje a rychlosti odezvy. Fakt nesrovnatelne s tim predchozim ALL-IN-ONE PC-CHIPS 754LMR, prestoze tam bylo CPU na 533MHz.
Vypis zarizeni dle pripojeni ukazoval, ze jedine co sdili spolecne preruseni je Grafika a USB, coz mi vzhledem k tomu, ze USB nepouzivam, naprosto nevadi. Pro upresneni, na predeslem HW 754LMR bylo na IRQ9 pet zarizeni (SCSI Radic, USB, VGA, SOUND, LAN1), a po pridani dalsi LAN karty, ktera dostala taky na IRQ9 se zacal system totalne hroutit.
Nastala hodina pravdy - pridani dalsich dvou karet - ISA SB a PCI LAN.
Boot.
Zarizeni se nasla a zacala fungovat.
Zadne CORE dumpy, zadne restarty.
Dokonce si obe zarizeni vzala dalsi dve, dosud nepouzita IRQ, takze celkovy vykon systemu se naprosto neovlivnil. Skutecne krasa. Ted uz chapu, proc nekteri lide zastavaji nazor, ze i440BX byl jednim z nejpovedenejsich chipsetu vubec.
PC ma takrka nulove odezvy, v podstate pri praci na nem nepozoruji v ramci odezvy OS znatelne odchylky od meho P4/1.6GHz, ktere jsem pred dvema lety poridil za 35.000,- KC. Ja debil. To uz bych podruhe neudelal. Samozrejme, na komprimovani DivX ci na pareni tato sestava nestaci, ale jako router/fileserver, ci jako kancelarske PC bude stacit jeste hoodne dlouho.
Za 2750 + HDD space za 6000 =>
PII/350 256MB RAM
AGP VGA 4MB
48xCDROM,
SB Vibra
HDD120 ( +80GB +60GB)
(LAN 3COM)
(LAN intel)
5750,-

Hmmm, no, neni to zas tak uplne laciny, ale zase je to tichy a snad je nadeje, ze to chvili vydrzi.
Stejne je ten HW naprosto super :-))
S pozdravem,
Vlasta

__________________

Old Post 28.07.2004 v 08:50
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:51.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
123  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz