CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha venkov & blízké okolí Prahy > Mnichovice a okolí
12345678910
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
MartyStinger
Newbie

Registrován: 01.09.2004
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 81 

no tak nevím jestli není koncovým uživatelům jedno co jejich peníze pokrývají a nepokrývají. Jim jde spíš o finální produkt. A když je mizernej tak je to štve.

K tomu adminování/neadminování mnichovické sítě, třeba u větších providerů je běžnou praxí že když vím o výpadku/odstávce pošlu uživatelům mail. Mně se běžně stávalo že jsem si domů přinesl práci, a net? nešel. V tu chvíli jsem mněl chu? sednout do auta a jet ty antény z baráku ulámat

Old Post 26.07.2005 v 14:44
MartyStinger je offline   Click Here to See the Profile for MartyStinger   Find more posts by MartyStinger   Click here to Send MartyStinger a Private Message   Click Here to Email MartyStinger     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Příspěvek č. 82 

__________________

Old Post 26.07.2005 v 14:56
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JirCan
Newbie

Registrován: 25.09.2004
Příspěvků: 62

Smile Drazi pochybujici Příspěvek č. 83 

"Komunitni sit Mnichovicka", tak se nas projekt oficialne jmenuje, bude fungovat sice neziskove, ale za uhradu, ktera v sobe zahrnuje konektivitu, dohled a fond obnovy (oprav, modernizace a rozsirovani). Tato sit bude mit sve "dohledare" a provozovana bude pravnickou osobou, presneji prispevkovou organizaci mesta. Domnivam se, ze tento model skyta urcite nepatrne zaruky, ze by to mohlo fungovat. A jestli ne, tak se dam k armade spasy.

__________________

Nic neumim, nic neznam, dejte mi lidi a ja to udelam
Jirka

Old Post 26.07.2005 v 15:12
JirCan je offline   Click Here to See the Profile for JirCan   Find more posts by JirCan   Click here to Send JirCan a Private Message   Click Here to Email JirCan   Visit JirCan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Re: Drazi pochybujici Příspěvek č. 84 

__________________

Old Post 26.07.2005 v 15:40
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MartyStinger
Newbie

Registrován: 01.09.2004
Příspěvků: 11

Re: Drazi pochybujici Příspěvek č. 85 

Naposledy upravil MartyStinger 26.07.2005 v 16:23

Old Post 26.07.2005 v 16:20
MartyStinger je offline   Click Here to See the Profile for MartyStinger   Find more posts by MartyStinger   Click here to Send MartyStinger a Private Message   Click Here to Email MartyStinger     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MartyStinger
Newbie

Registrován: 01.09.2004
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 86 

Old Post 26.07.2005 v 16:35
MartyStinger je offline   Click Here to See the Profile for MartyStinger   Find more posts by MartyStinger   Click here to Send MartyStinger a Private Message   Click Here to Email MartyStinger     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JirCan
Newbie

Registrován: 25.09.2004
Příspěvků: 62

Jeste k veci Příspěvek č. 87 

Pro Edorase: Tuhle sit nikdo nevytuneluje, protoze z principu a podminek dotace ji musime za vychozich pravidel provozovat nejmene 5 let. Co bude za 5 let je zase jina pisnicka (4G, nebo co ja vim).
Pro MartyStinger: Mesicni poplatek se predpoklada 350,- Kc (1,5 Mbps - 1:20, nebo tak nejak). Za kvalitu, kterou si od toho slibujeme je to myslim dost dobra cena a navic umozni udrzet kvalitu nutnou k tomu, aby tuto sit vyuzivaly organy verejne spravy a skoly (bezplatne) jako primarni pristup k siti Internet. To je nakonec i primarni smysl celeho projektu. Peering s CZFree a "clenstvi" ve spolecnosti spratelenych siti je jaksi sekundarni, i kdyz ne nepodstatna tresnicka na dortiku.
ISP se k nam nikdy nehrnuli a urcity ne prilis nadseny zajem zacali projevovat teprve, kdyz se dozvedeli, co chystame, a to jen z toho duvodu, ze se boji, ze se jim teritorium diky alternativni moznosti zcela uzavre, ale to se myslim nestane.

__________________

Nic neumim, nic neznam, dejte mi lidi a ja to udelam
Jirka

Old Post 26.07.2005 v 16:53
JirCan je offline   Click Here to See the Profile for JirCan   Find more posts by JirCan   Click here to Send JirCan a Private Message   Click Here to Email JirCan   Visit JirCan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Příspěvek č. 88 

__________________

Old Post 26.07.2005 v 19:03
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Poborskiii
Newbie

Registrován: 23.03.2005
Příspěvků: 3

Strančice Příspěvek č. 89 

ad Edoras: Na to nedá nereagovat, nemůžu mluvit za kvalitu připojení Mnichovic, jsem připojený ve Strančicích na školu, a díky neustálýmu proměřování odezvy a packetlossu v síti jak na Mnichovice tak na Říčany, můžu říct, že jediný problémy jsem zaznamenal na lince Strančice-Říčany, po rozdělení ve Světicích pak na lince Světice-Říčany. Do Mnichovic žádné problémy. Mnohahodinové výpadky, kdy net nešel vůbec, nebo několik dní hroznej packetloss (20-30%) střídaný odezvou kolem 100-500ms. Nikdy jsem se nedozvěděl proč? Jednou si říkal, že tam někdo jede 3mbps a že ho hned típneš, pak si říkal že je to kvůli silnému zarušení v Říčanech (že se bude muset udělat 5GHz spoj), teď zmiňuješ, že tam pořád bylo vytížení 2mbps. Miro říkal, že je to tvoje vina, že u něj jede všechno v pohodě. A protože lidi chtěj jenom internet, tak si udělá konektivitu do inetu přes někoho jiného s tím, že zůstane brána do CZFREE. Od začátku července jede přes IPEX (5GHz spoj Strančice-Říčany) a od té doby jsem nezaznamenal jediný výpadek (krom nějaké výměny hw na začátku). Takže já nevím komu věřit. Co se týče odůvodnění mizené kvality té linky, tak popravdě jsem nevěřil ani tobě ani Mirovi (o něm a neustálém oboustraném obviňování ze všeho možného a nemožného ani debatovat nechci).
Mimochodem Miro tvrdí, že brána do CZFREE ve Světicích zůstala, ale nejede to, protože jsi to nějak nepřeroutoval. Bobr mi řekl, že ty prý tvrdíš, že si to Miro vymyslel. Já mám do Světic-Hrom na 10.88.95.1 stále odezvu, takže ze Strančic to propojení do CZFREE je, ale nikam dál se nedostanu.
Bobr teď během čtrnácti dní plánuje vybudovat nový AP (CZFREE) ve Strančicích, tak uvidíme jaké budou podmínky.
Co se týče té komunity a toho ISP, to je naprostá pravda, já tu v Mirově síti neznám žádného dalšího uživatele, nikdy mi na nikoho nedal kontakt, dva měsíce mi nebral telefon, neodpovídal na mejly. Už kolikrát jsem si řikal, že budu obcházet vytipovaný baráky s anténama(podle nasměrování) s otázkou, ke komu jsou připojený, jestli nejsou k Mirovi. On mi tvrdí, že každému vždy vysvětlil co je czfree a co inet a co chtějí, ale něvěřim mu každý druhý slovo. Resp. myslim, že mi toho půlku neřekl. A ostatním také ne. Tvrdí, že Inet u něj chtějí všichni, ale CZFREE jen 2 až 3 nadšenci, přesto tu bránu do czfree nechá (to mi slíbil už v březnu).

Old Post 28.07.2005 v 17:43
Poborskiii je offline   Click Here to See the Profile for Poborskiii   Find more posts by Poborskiii   Click here to Send Poborskiii a Private Message   Click Here to Email Poborskiii   Visit Poborskiii's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bohac
Newbie

Registrován: 06.01.2005
Příspěvků: 10

Příspěvek č. 90 

Ha! Tak už se vám to tam hroutí? No čekal jsem že ta slavná sí? vydrží alespon 2 roky - a ona vydržela sotva rok. Ještě že jsem se k vám nepřipojil .

Naposledy upravil bohac 29.07.2005 v 10:31

Old Post 29.07.2005 v 09:18
bohac je offline   Click Here to See the Profile for bohac   Find more posts by bohac   Click here to Send bohac a Private Message   Click Here to Email bohac     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Re: Strančice Příspěvek č. 91 

__________________

Old Post 29.07.2005 v 09:46
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
edoras
Team Leader
zastupce cloudu 10.89


Registrován: 24.01.2004
Příspěvků: 786

Příspěvek č. 92 

__________________

Naposledy upravil edoras 29.07.2005 v 10:34

Old Post 29.07.2005 v 09:47
edoras je offline   Click Here to See the Profile for edoras   Find more posts by edoras   Click here to Send edoras a Private Message   Click Here to Email edoras   Visit edoras's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bohac
Old Post 29.07.2005 09:56
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by edoras) Příspěvek č. 93 
bohac
Old Post 29.07.2005 10:43
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by edoras) Příspěvek č. 94 
edoras
Old Post 29.07.2005 10:46
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by edoras) Příspěvek č. 95 
JirCan
Old Post 01.08.2005 06:48
Tento příspěvek byl moderován. K jeho zobrazení klikni [zde] (Moderated by edoras) Příspěvek č. 96 
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:53.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345678910  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz