CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Ústředna > Problém s rozdílem potenciálů u antény
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Unhappy Příspěvek č. 1 

Muj problém takový:

Dal jsem na střechu kus betonu a na to přišrouboval parabolu s plechovkou.

Podle nějakých norem by mněla být anténa na střeše uzemněna. Takže jsem všechny její části pospojoval a připojil na bleskosvod.

Spojil jsem na bleskosvod i stínění koax kabelu. (plechovku)

Problém je v tom, že když to pak připojim k počítači tak to docela slušně jiskří jak je rozdíl mezi uzemněním v zásuvce a tim bleskosvodem.
Naměřil jsem tam 120V st.

Vůbec se mi nelíbí když mi zkrz počítač prochází z antény nějaký proud.

Takže otázka zní: Jak to řešit ?

Napadlo mně, sehnat si bleskojistku a umístit jí mezi zemnič bleskosvodu a stínění koaxu. Tak by se tam uzavřel obvod, až když by ten rozdíl potenciálů překročil určitou mez.

Ale nevim jistý si nejsem. Takže co byste poradili ?
Určitě se to taky někomu stalo...

Old Post 27.10.2002 v 08:51
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Unhappy problem Příspěvek č. 2 

problem hledej jinde. Tenhle potencial nemuzes nijak vyrobit pouhym propojenim s hromosvodem. Podle me mas nekde cestou dotyk. Pripoj tu antenu - jeji parabolu na hromosvod jednim dratem. ozarovac a od nej vedouci kabel k nemu nepridelavej a nech navolno. mezi kabel a kartu umisti bleskojistku.

nemuzes mit merak na tohle - musis mit totalne odrusenou mistnost oproti ruseni - jinak mas neuveritelne velikou chybu metody

Old Post 27.10.2002 v 22:51
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 3 

Tohle jsem zjistil taky, kdyz me drat z anteny nakopl. Myslim ze je to tim, ze mas ruzne potencialy na hromosvodu a na zemneni 200V site, coz se da predpokladat (potencialovy spad v atmosfere je asi 300V/m).

Ja to vyresil instalaci rezonancnich bleskojistek od i4, coz je vec, ktera vyzkratuje vedeni pres 1/4 vln. delky, coz by melo zarucit, ze se stejnosmerna slozka svede a projede akorat ten VF signal. V nejakem papiru k bleskojistce pisou, ze garantuji max 10 V za bleskojistkou i pri primem zasahu bleskem, no zmerte si to

Bleskojistka sice neni nejlevnejsi (850 Kc/kus), ale zato nutna. Resi zminene problemy, chrani karty a pocitac pred vyhorenim pri nejakych blizkych vybojich a hlavne chrani stechu v pripade primeho zasahu bleskem.

__________________

Old Post 28.10.2002 v 06:52
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jbohac
Team Leader

Registrován: 16.05.2002
Příspěvků: 329

110V na kostre pocitace Příspěvek č. 4 

tohle se mi stavalo kdyz do pocitace nevedlo zemeni, jenom faze a nulak.... na kostre bylo 110V. Prej je to normalni featura pocitacovejch zdroju ???

Old Post 28.10.2002 v 19:52
jbohac je offline   Click Here to See the Profile for jbohac   Find more posts by jbohac     Click Here to Email jbohac   Visit jbohac's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 5 

Normální to rozhodně neni.
Je to způsobený odrušovacíma kondama, který jsou připojený mezi fázi a zemnící vodič.

Old Post 28.10.2002 v 20:36
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zuben_el_Akrab
Junior Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 118

Lightbulb Rozdil potencialu Příspěvek č. 6 

Souvisi to s napetovou soustavou TN-C, kdy je pracovni nulovy vodic spojeny s vodicem PE. Kdyby byl objekt prodratovan soustavou TN-S, vcetne ekvipotencialnich pripojnic, nemelo by k tomuhle dojit.
Namlel bych tam 1/4 vln. prepetovku, pres ni to do compu neprojde.

Old Post 01.11.2002 v 09:44
Zuben_el_Akrab je offline   Click Here to See the Profile for Zuben_el_Akrab   Find more posts by Zuben_el_Akrab   Click here to Send Zuben_el_Akrab a Private Message   Click Here to Email Zuben_el_Akrab     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 7 

Trochu mi to připomina tzv "bludne proudy" ktere diky spouste el. zařízeni jsou všude. To napěti, které jsi nameril je, počítám, tzv. měkké napětí, jakmile bys ho měřil měřákem s malým vnitřním odporem, tak ti ze 120 V sleze na 10 V a při ještě menším vnitřním odporu měřidla ještě na míň. Normálně bych to propojil a pokud to nevyhazuje "fíčko" nebo snad nedej Bože pojistky, tak bych se tím nezalamoval a snažil bych se to mít stále propojené natvrdo, aby se mezi těmi body to napětí nevyskytovalo.

__________________

J.

Old Post 07.11.2002 v 03:04
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zuben_el_Akrab
Junior Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 118

re: Jiří Šíma Příspěvek č. 8 

Kamaráde, ty jsi opravdu zabloudil.

__________________

This message was written by using recycled electrons.

Old Post 07.11.2002 v 20:37
Zuben_el_Akrab je offline   Click Here to See the Profile for Zuben_el_Akrab   Find more posts by Zuben_el_Akrab   Click here to Send Zuben_el_Akrab a Private Message   Click Here to Email Zuben_el_Akrab     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 9 

Jako představa, že mi zkrz poč do zemně pujde nějaký vyrovnávací proud neni pro mně přijatelná....

Počítač se totiž nápadně seká, když zkrz něj ten proud jde...

Dokonce se malinko vlní obraz na monitoru....

Napadlo mně, jestli by prostě nestačilo mezi tu mojí zem a bleskosvod připojit nějakej transil nebo obyč bleskojistku....

Old Post 07.11.2002 v 20:52
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zuben_el_Akrab
Junior Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 118

Už jsem to jednou psal Příspěvek č. 10 

Mezi comp a antenní svod dej ochranu. Nejlépe bych to viděl na 1/4 vln. přepě?ovku. Za ní se prostě žádné napětí nedostane, mimo frekvence 2,4 GHz. Cena cca 1000 bez DPH.

__________________

This message was written by using recycled electrons.

Old Post 07.11.2002 v 21:05
Zuben_el_Akrab je offline   Click Here to See the Profile for Zuben_el_Akrab   Find more posts by Zuben_el_Akrab   Click here to Send Zuben_el_Akrab a Private Message   Click Here to Email Zuben_el_Akrab     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Re: Už jsem to jednou psal Příspěvek č. 11 

__________________

Old Post 08.11.2002 v 04:17
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jiří Šíma
Junior Member

Registrován: 25.10.2002
Příspěvků: 139

Příspěvek č. 12 

to Zuben_el_Akrab
No dobře dobře. Ale já jsem to tak řešil, když jsem se živil montážema antén

__________________

J.

Old Post 09.11.2002 v 18:11
Jiří Šíma je offline   Click Here to See the Profile for Jiří Šíma   Find more posts by Jiří Šíma   Click here to Send Jiří Šíma a Private Message   Click Here to Email Jiří Šíma     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Exclamation rozhodne nezemnit na hromosvod Příspěvek č. 13 

rozhodne to NESMIS zemnit k hromosvodu, ale ke spolecnemu zemeni s tvym pocitacem, tudiz k ZASUVKOVYM ROZVODUM. ale ne, abys tam dodratoval neco z nejblizsi zasuvky. musis nahoru dovest specialni zluto-zelenej primo z rozvodnice. v tomhle norma neprehani

Old Post 09.11.2002 v 23:33
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 14 

No to si ale koleduju o to, že při úderu blesku to přeskočí na to zemění, který natahnu ze zásuvky ve zdi a upeče to v baráku všem minimálně televizi.

No ale tak mně ještě napadlo co se stane když dam do přívodu k anténě tu bleskojistku a uzemnim jí na bleskosvod. Při blesku bude ta bleskojistka snažit vyrovnat rozdíl mezi kabelem od sí?ovky k anténě a bleskosvodem ne ?

Takže co se stane ?

Při jakym napětí ta bleskojistka reaguje ?


Old Post 10.11.2002 v 00:06
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cijoml
Prudič

Registrován: 20.06.2002
Příspěvků: 735

Exclamation Příspěvek č. 15 

norma rika, ze antena musi byt chranena bleskojistkou. bleskojistka musi byt zemnena pres specialni vodic do svorkovnice - tzn na potencial zeme vnitrnich rozvodu

rozhodne se neboj, ze ti to neco vymlati. pri tvem zapojeni se ti kdyz ti bouchne do hromosvodu urcite napeti dostane skrze tve pripojene zarizeni do nej a pote do baraku. tzn ted se boj o svou telku. proto ho musis mit zemene na nule v tom baraku a ne na hromosvodu.

Old Post 10.11.2002 v 00:27
cijoml je offline   Click Here to See the Profile for cijoml   Find more posts by cijoml   Click here to Send cijoml a Private Message   Click Here to Email cijoml   Visit cijoml's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 16 

hmm, v tom případě, je mi koupě bleskojistky na nic, protože naprosto nemam šanci přivézt k ní zemění z nulovýho můstku zvláštním kabelem...

Old Post 10.11.2002 v 10:01
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:04.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz