CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > HW shaper PLANET BM-500 or (Wline Eusso)
1234
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Sherlock
Newbie

Registrován: 10.06.2004
Příspěvků: 50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: QoS Příspěvek č. 17 

Old Post 10.05.2005 v 19:39
Sherlock je offline   Click Here to See the Profile for Sherlock   Find more posts by Sherlock   Click here to Send Sherlock a Private Message   Click Here to Email Sherlock   Visit Sherlock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

AKGATE Příspěvek č. 18 

Mel jsem tu moznost se podivat, jak to vypada.....

Vypada to docela zajimave. Pokud clovek neni vyslovene IDIOT a umi cist, dokaze ten trafik shaper podle textove napovedy, ktera je primo v configuraku, nastavit....

Old Post 12.05.2005 v 20:03
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t (ALF)
Junior Member

Registrován: 28.05.2003
Příspěvků: 169

Příspěvek č. 19 

asi do toho pudu .o)

Old Post 07.08.2005 v 13:39
p3t (ALF) je offline   Click Here to See the Profile for p3t (ALF)   Find more posts by p3t (ALF)       Visit p3t (ALF)'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t (ALF)
Junior Member

Registrován: 28.05.2003
Příspěvků: 169

Příspěvek č. 20 

kdyz vypnou zapnou proud samo se to nahodi ???

Old Post 07.08.2005 v 13:41
p3t (ALF) je offline   Click Here to See the Profile for p3t (ALF)   Find more posts by p3t (ALF)       Visit p3t (ALF)'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zubodravec
Senior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 705

Re: AKGATE Příspěvek č. 21 

Old Post 07.08.2005 v 13:43
zubodravec je offline   Click Here to See the Profile for zubodravec   Find more posts by zubodravec   Click here to Send zubodravec a Private Message   Click Here to Email zubodravec   Visit zubodravec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

Re: Re: AKGATE Příspěvek č. 22 

Old Post 07.08.2005 v 14:13
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zubodravec
Senior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 705

Re: Re: Re: AKGATE Příspěvek č. 23 

Old Post 07.08.2005 v 15:38
zubodravec je offline   Click Here to See the Profile for zubodravec   Find more posts by zubodravec   Click here to Send zubodravec a Private Message   Click Here to Email zubodravec   Visit zubodravec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p3t (ALF)
Junior Member

Registrován: 28.05.2003
Příspěvků: 169

Příspěvek č. 24 

AKgate

kdyz vypnou zapnou proud samo se to nahodi ???

Old Post 07.08.2005 v 20:19
p3t (ALF) je offline   Click Here to See the Profile for p3t (ALF)   Find more posts by p3t (ALF)       Visit p3t (ALF)'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

Příspěvek č. 25 

Old Post 08.08.2005 v 22:54
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sherlock
Newbie

Registrován: 10.06.2004
Příspěvků: 50

Příspěvek č. 26 

Old Post 13.08.2005 v 14:23
Sherlock je offline   Click Here to See the Profile for Sherlock   Find more posts by Sherlock   Click here to Send Sherlock a Private Message   Click Here to Email Sherlock   Visit Sherlock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zubodravec
Senior Member

Registrován: 09.08.2002
Příspěvků: 705

Příspěvek č. 27 

Old Post 27.08.2005 v 16:53
zubodravec je offline   Click Here to See the Profile for zubodravec   Find more posts by zubodravec   Click here to Send zubodravec a Private Message   Click Here to Email zubodravec   Visit zubodravec's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nanotop
Junior Member

Registrován: 11.04.2005
Příspěvků: 198

BMRT 16 od SATCA Příspěvek č. 28 

Mám BMRT16.
Není to žádný šmejd, mě řídi celou sí? o 60 klientech.
To co popisuješ je dost zmatečné.

Pokud si nastavoval něco na kartě IPQoS, tak tam můžeš zvolit
1. mód - max.limit pro upload a download speed
2. mód- min. guarantee pro upload a download speed

V každém s těchto dvou módů si oak můžeš nastavit:
A) sharing, bounded (omezený traffic natvrdo)
B) sharing, borrow (půjčování volné kapacity)

Toto můžeš nastavit pro jednotlivé IP, nebo skupinu IP.
To co popisuješ je naprosto v pořádku, protože sis tam určitě nastavil sharing, borrow. To se pak chová tak, že pokud zbývá nějaká volná kapacita, tak se půjčí (sdílí) dalším ip dresám.
Myslím, že právě tohle je skvělé funkce.

BMRT ale umí daleko víc, třeba prioritizovat provoz, dle protokolu,
portu, atd., atd.
Já to mám nastavené, tak, že HTPP má nejvyšší prioritu.

To řízení rychlosti má svoji logiku a když se nad tím pořádně
zamyslíš, zjistíš, že to má svoji logiku a lze tam jistě nastavit to, co potřebuješ.

Pokud potřebuješ nastavit napevno min. a max. rychlost,
musíš zvolit mód min. guarantee a volbu sharing, bounded.

Ale je daleko lepší půjčovat nevyužitou kapacitu volbou
sharing, borrow (tak to asi máš teď nastavené)

Přátelé, nedělejte předčasné závěry. Chápu, že někoho hodně
rozčílí, když se mu něco nedaří. Chyba je v 90 procentech případů na straně uživatele. Házet flintu do žita a nadávat na svět je velmi snadné a primitivní. Když už se chcete ve fóru na něco zeptat, není třeba hned nadávat do křápů.

Jediná věc, kterou jsem na BMRT nedokázal rozchodit byla,
že jsem nedokázal řídit rychlosti v subsítích, to mi opravdu nefungovalo. Zatím nevím proč. Reguluje mi to rychlost jen s síti,
kde je BMRT přimo zapojen. Za routerem už mi řízení rychlosti nefunguje. To mě docela dost mrzí.

Old Post 28.08.2005 v 01:54
nanotop je offline   Click Here to See the Profile for nanotop   Find more posts by nanotop   Click here to Send nanotop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janous
Newbie

Registrován: 11.01.2003
Příspěvků: 51

Re: BMRT 16 od SATCA Příspěvek č. 29 

Ahoj,
uvazuji o koupi tohohle zarizeni,jedna vec by mne zajimala. Je mozne nastavit na WAN popripade i LAN strane 2 adresy z ruznych podsiti v rezimu routeru ? Neni nutne aby to na obou "QOSilo", pouzivam totiz pro sitove prvky jiny adresni rozsah nez u koncovych stanic. Dika za odpoved

Old Post 28.08.2005 v 21:35
janous je offline   Click Here to See the Profile for janous   Find more posts by janous   Click here to Send janous a Private Message   Click Here to Email janous     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nanotop
Junior Member

Registrován: 11.04.2005
Příspěvků: 198

Příspěvek č. 30 

Ahoj.
Pokud máš na mysli nastavit na WAN straně IP jinou adresu,
tak to samozřejmě jde.
Já mám na WAN veřejnou IP a na LAN straně neveřejnou IP.
Můžeš si zapnou i NAT, nebo ho mít vypnutý.
Umí i tranaparentně routovat.

V režimu router, lze normálně nastavit na WAN i LAN jiné subnety.
Je to přece plnohodnotný router, se vším všudy.

Old Post 29.08.2005 v 01:04
nanotop je offline   Click Here to See the Profile for nanotop   Find more posts by nanotop   Click here to Send nanotop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Re: Re: BMRT 16 od SATCA Příspěvek č. 31 

__________________

Správce nekolika malo AP

Naposledy upravil kirinovic 29.08.2005 v 13:50

Old Post 29.08.2005 v 07:46
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nanotop
Junior Member

Registrován: 11.04.2005
Příspěvků: 198

Příspěvek č. 32 

Na LAN rozhraní lze nastavit jakoukoliv masku.
Kdyby výrobce počítal s pevnou maskou, nědělal by tam
nastavovací kolonku pro masku.
Zkoušel jsem tam nastavit B a jde to také.

Za kolik bys prodal ten tvůj BMRT16?

Old Post 29.08.2005 v 13:09
nanotop je offline   Click Here to See the Profile for nanotop   Find more posts by nanotop   Click here to Send nanotop a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz