CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Wifi propojit s domaci LAN
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kurin
Newbie

Registrován: 09.11.2004
Příspěvků: 5

Wifi propojit s domaci LAN Příspěvek č. 1 

Ahoj,

poradte prosim zacatecnikovi. Na vsi se nam objevila antena. Rad bych se k ni pripojil. Problem je v tom ze chci pripojit 4 pocitace (lokalni sit). Jak jsem tak pochopil tak budu potrebovat nejaky AP v modu klient ale uz nevim co dal :((. Nektery AP maji i router a 4 porty pro LAN, jenze vetsinou neumi pracovat v klient modu. Jsem z toho trochu zmaten.

Poradte mi prosim nejake osvedcene reseni jak pripojit domaci lokalni sit. (primou viditelnost mam jen ze strechy, takze pripojit kazdy pocitac pripojit zvlast nejde :(( )

diky kurin

Old Post 09.11.2004 v 21:35
kurin je offline   Click Here to See the Profile for kurin   Find more posts by kurin   Click here to Send kurin a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijel
Junior Member

Registrován: 07.07.2002
Příspěvků: 213

Příspěvek č. 2 

No já ti můžu poradit moje osvědčené řešení: starý počítač (třeba nějaké pentium), do toho wifi karta a sí?ovka, naistalovat linux a šlape to :-). Hardwarové AP je sice fajn věc, ale rozhodně to nemá takovou flexibilitu (ale zase nejspíš bude jednodušší na instalaci a správu).

Old Post 09.11.2004 v 21:43
Nijel je pryč   Click Here to See the Profile for Nijel   Find more posts by Nijel   Click here to Send Nijel a Private Message     Visit Nijel's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wolf777
Newbie

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 3 

Ehm, je to začátečník, co nemá představu a ty bys mu hned hodil na hrb starej comp s linuxem :-) On o žádnou flexibilitu nestojí, nepochybně chce toliko přístup k netu.

Takže - já ti radím, napřed sežeň někoho s WiFi kartou (třeba s notebookem, nebo s nevyužitým APčkem) a zkus napřed připojit jeden počítač. Bude dobrý, když napřed otestuješ kvalitu spojení i provozní podmínky v té síti - dřív než začneš utrácet tisíce.

No a jestli to bude všechno OK, tak není nic snazšího, než si sehnat buď AP v módu klient s dostatečným počtem portů nebo AP v módu klient s nedostatečným počtem portů + switch. To v případě, že ti majitel té "antény" poskytne příslušný počet IP adres (musíš zjistit). Když ti bude chtít dát jenom jednu (resp. za další zaplatit víc), tak budeš potřebovat router s NAT, kterým to vošéfuješ.

Třeba AsusWL500b má router a 4 porty a s upraveným firmware prý umí fungovat i jako klient. (Kromě toho má i printserver a usb port na flashdisky (ftp server) nebo webovou kameru).

Starej comp s linuxem si pořiď pouze pokud na tom chceš provozovat něco víc než internet - třeba nějaký servery a tak. Jestli jsi začátečník, tak se na to ale vykašli a nebo si nech od někoho poradit a pomoct. Starej comp hučí a žere víc proudu než HW AP, zvláš? pokud to není dobře vybranej starej comp - takže pak taky utratíš spoustu prachů za elekřinu.

Old Post 10.11.2004 v 01:58
wolf777 je offline   Click Here to See the Profile for wolf777   Find more posts by wolf777   Click here to Send wolf777 a Private Message   Click Here to Email wolf777     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wolf777
Newbie

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 22

Viditelnost ze střechy Příspěvek č. 4 

Přímá viditelnost někdy není potřeba, zvláš? když je anténa dost blízko. Ale kdyby se ukázalo, že je nutné vylézt s anténou na střechu, tak to budeš mít celé řádově složitější (a dražší) - různý bleskojistky, kabely atd.

No hodně štěstí. Ale fakt doporučuju to všechno napřed vyzkoušet, než začneš nakupovat - abys kvůli prvotnímu nadšení nenakoupil tunu krámů a pak zplakal nad výdělkem.

Old Post 10.11.2004 v 02:04
wolf777 je offline   Click Here to See the Profile for wolf777   Find more posts by wolf777   Click here to Send wolf777 a Private Message   Click Here to Email wolf777     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kurin
Newbie

Registrován: 09.11.2004
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 5 

Ahoj,

AP uz jsem mel pujceny a musel jsem s nim bohuzel na strachu :(( jinak jsem si neskrtnul. K vysilaci to mam asi 300m takze uz jsem smireny s tim ze abych mel dobry signal budu muset koupit jeste i antenu.

Problem je presne s tim ze od providera dostanu jen jedno IP. Jak je to s AP ktery maji v sobe i router? Zatim jsem neprisel na to jestli nahodou neumeji jako router pracovat jen tehky kdyz jsou pripojeny pres WAN (respektive jestli umi pracovat jako router i kdyz jsou v modu klient)

diky

Old Post 10.11.2004 v 10:08
kurin je offline   Click Here to See the Profile for kurin   Find more posts by kurin   Click here to Send kurin a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calibos
Newbie

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 44

Porid Ovise 1120 Příspěvek č. 6 

Old Post 10.11.2004 v 14:20
Calibos je offline   Click Here to See the Profile for Calibos   Find more posts by Calibos   Click here to Send Calibos a Private Message   Click Here to Email Calibos   Visit Calibos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wet
Newbie

Registrován: 29.03.2004
Příspěvků: 9

Ovis 1120AP Příspěvek č. 7 

Dneska jsem ho koupil v Jimazu Hermanova 37 Praha navic s tou 5db antenou za 1735,- s DPH. imho nejlepsi cena tyhle sady.

Old Post 10.11.2004 v 21:56
wet je offline   Click Here to See the Profile for wet   Find more posts by wet   Click here to Send wet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wolf777
Newbie

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 22

Příspěvek č. 8 

S Asusem WL500b v módu klient nemám žádné zkušenosti, takže nevím. Co se týká Ovislinku 1020, tak ten v módu klient používáme, ale nejsem si jistý, jestli dokáže to, co po něm chceš. Přiznávám, že nejsem expert přes sítě, takže jestli všichni tvrdí, že to jde, tak to asi jde... Ale u nás to funguje tak, že za tím Ovislinkem v módu klient sice je víc compů (2 porty, switche a tak), ale všechny si berou IP adresy ne od toho Ovislinku, ale od APčka, na kterým je ten Ovislink pověšenej - tj. jsou dohromady jedna sí? i s tím APčkem.

Obávám se, že není možný bez NATU zajistit, aby ti takovejhle Ovislink zprostředkoval přístup k Internetu pro celou sí?, pokud dostane jednu dynamickou IP od tvýho poskytovatele - nemůžeš ho nastavit u ostatních compů jako bránu, ledaže by ti tvůj poskytovatel přidělil pevnou IP, pak bych si to už dokázal představit.

Možná kecám a jde to, v takovém případě nech? se někdo ozve a uvede to na pravou míru :-) Možná existuje pro Ovislink nějaký speciální firmware, který mu umožní NATovat, ale jak to jeho menu znám já, tak bych to nedokázal nastavit, aby to v tvojí síti fungovalo, jak požaduješ. Tož asi tak.

Old Post 10.11.2004 v 23:11
wolf777 je offline   Click Here to See the Profile for wolf777   Find more posts by wolf777   Click here to Send wolf777 a Private Message   Click Here to Email wolf777     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wolf777
Newbie

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 22

sorry Příspěvek č. 9 

Pochopitelně mluvím stejně jako ostatní o Ovislinku 1120 (totéž v bílé barvě se také prodává jako Alfa GWAP 203)

Old Post 10.11.2004 v 23:13
wolf777 je offline   Click Here to See the Profile for wolf777   Find more posts by wolf777   Click here to Send wolf777 a Private Message   Click Here to Email wolf777     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
i4ShopNet
Member

Registrován: 04.11.2002
Příspěvků: 434

Re: Ovis 1120AP Příspěvek č. 10 

__________________

i4 support personnel

Old Post 11.11.2004 v 07:05
i4ShopNet je offline   Click Here to See the Profile for i4ShopNet   Find more posts by i4ShopNet   Click here to Send i4ShopNet a Private Message   Click Here to Email i4ShopNet   Visit i4ShopNet's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spidla
Newbie

Registrován: 08.03.2004
Příspěvků: 51

ASUS Příspěvek č. 11 

AHoj,
doporučuju ti ASUS WL500b. Mám ho tak půl roku a připojil jsem s nim na internet 3 PC na LANce. (bezi mi na tom i naky sluby jako DHCP,DNS, SSH, OSPFD atd.) Musis si tam akorat dat jinej firmware kterej umi klenta. Hodi se aspon zakladni znalost Linuxu ale neni to nutnosti protoze na foru se uz klient mod mnohokrat resil a je to tam popsany i pro uplny lamy. Akorat si davej pozor kterej model kupujes ASUS wl500b ma ted novou verzi 2 ktera ma v sobe novou wifi kartu s malou citlivosti. viz forum "ASUS wl500 neznate nekdo"

Old Post 11.11.2004 v 14:43
Spidla je offline   Click Here to See the Profile for Spidla   Find more posts by Spidla   Click here to Send Spidla a Private Message   Click Here to Email Spidla     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kurin
Newbie

Registrován: 09.11.2004
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 12 

Old Post 13.11.2004 v 09:01
kurin je offline   Click Here to See the Profile for kurin   Find more posts by kurin   Click here to Send kurin a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:41.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz