CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Optické Pojítko > Opticke pojitko Ronja 10M Metropolis
« 234567891011121314 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Martin2
Junior Member

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 278

Daly by se na ronju pouzit tyhle laserovy diodu z GM electronics?? Příspěvek č. 113 

L-SLD6505A laser dioda 650nm (645~665nm) 5mW TO-18 - 59Kc
L-SLD6510A laser dioda 650nm (645~665nm) 10mW TO-18 - 125Kc
L-SLD6520A laser dioda 650nm (645~665nm) 20mW TO-18 - 995Kc

Old Post 01.07.2002 v 13:06
Martin2 je offline   Click Here to See the Profile for Martin2   Find more posts by Martin2   Click here to Send Martin2 a Private Message   Click Here to Email Martin2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: Daly by se na ronju pouzit tyhle laserovy diodu z GM electronics?? Příspěvek č. 114 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 01.07.2002 v 23:01
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin2
Junior Member

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 278

jakym spusobem se mneri degradace ?? Příspěvek č. 115 

Tak ze po mnesici umre nebo je v tom jeste neco jineho ??

Old Post 01.07.2002 v 23:32
Martin2 je offline   Click Here to See the Profile for Martin2   Find more posts by Martin2   Click here to Send Martin2 a Private Message   Click Here to Email Martin2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: jakym spusobem se mneri degradace ?? Příspěvek č. 116 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 02.07.2002 v 10:07
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
porky
Newbie

Registrován: 13.07.2002
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 117 

Zdravim lidicky,
jde pri stavbe Ronji nejak testovat samostatne casti. Jde mi o to, ze porad nam jeste schazi vysilaci a prijimaci dioda a ten Fet tranzistor v prijimaci, tak nez je nekde koupim, jestli muzu zatim postavit a odzkouset treba to AUI rozhrani.
Taky bych se rad zeptal na nejake primerene ekvivalenty misto BPW43 (prijimaci), HPWT-???? (vysilaci dioda) a ten BF907 (BF988), pripadne kde se daji sehnat. Take by mi pomohl nejaky kontakt, kde se daji sehnat patricne cocky atd. Nechce se mi moc obihat bazary a shanet rozbite projektory :-)
predem diky za jakoukoli radu.

Old Post 27.07.2002 v 09:01
porky je offline   Click Here to See the Profile for porky   Find more posts by porky   Click here to Send porky a Private Message   Click Here to Email porky     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LiTinOveWeedle
Zastupce cloudu 10.98

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 24

Plošné spoje Příspěvek č. 118 

Porky stavíš to na plošňácích? Já jsem je nikde nenašel. Jestli ano dokázal bys je prosím poskytnout? Díky Litin

Old Post 27.07.2002 v 11:44
LiTinOveWeedle je offline   Click Here to See the Profile for LiTinOveWeedle   Find more posts by LiTinOveWeedle   Click here to Send LiTinOveWeedle a Private Message   Click Here to Email LiTinOveWeedle   Visit LiTinOveWeedle's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
porky
Newbie

Registrován: 13.07.2002
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 119 

Plosnaky nemam, ale kdyby se nejake nasly urcite bych taky rad zkusil jednu postavit na plosnacich. Zatim premyslim, ze mi asi nezbyde nez se pustit do vrabciho hnizda :-)
Jo lidi mam taky jeste jeden dotaz. Asi nejspis na Clocka. Ta krabicka musi byt plechova, nebo ji muzu treba spajet z cuprextitu (nebo neceho podobneho z ceho se delaji plosnaky). Jde mi o to, ze jsem se koukal po plechovych krabickach hotovych a neni to zadna slava a co se tyce toho, ze bych si ji vyrobil, tak ac vyucen ve skodovce, rad se ohybani plechu vyhnu :-)

Old Post 27.07.2002 v 17:54
porky je offline   Click Here to See the Profile for porky   Find more posts by porky   Click here to Send porky a Private Message   Click Here to Email porky     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 120 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 28.07.2002 v 21:42
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

mlha Příspěvek č. 121 

no nasel jsem utlum londynske mlhy: 300dB/km fakt dobry co? ale my tady mame stesti ze tu nejni blizko more takze vlhky neproniknutelny mlhy tu moc casto nejsou. Na tenhle utlum je jakakoliv frekvence na prd, protoze ty kapicky jsou ruzne veliky.

Old Post 28.07.2002 v 22:08
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krizan
Newbie

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 1

Question siet cez optiku Příspěvek č. 122 

Zdravim vsetkych ucastnikov fora.
Vazne sa mi ronja paci, je to uzasne. Mam ale na clocka otazku. Chceli by sme sa u nas zosietovat, ale ak som dobre pochopil ronja je vhodna na spojenie 2 bodov? A ak mam sietovku s konektorom RJ-45 ako by sa to dalo realizovat, totiz neviem ake su parametre signalu vychadzajuceho z takehoto konektoru. Dalsia vec: ak by sa to dalo realizovat pomocou RJ-45, tak ci by sa nedalo opticky pospajat niekolko bodov v blizkosti jedneho centralneho kde by bol umiestneny hub? Este k tomu konektoru RJ-45: nedal by sa signal z neho len jednoducho zosilnit a vpustit to do tej ledky bez modulacie?
S pozdravom krizan

Old Post 28.07.2002 v 23:19
krizan je offline   Click Here to See the Profile for krizan   Find more posts by krizan   Click here to Send krizan a Private Message   Click Here to Email krizan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: siet cez optiku Příspěvek č. 123 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 29.07.2002 v 09:14
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 124 

Jestli můžu doporučit laserový ukazovátko, tak firma GES prodává ukazovátko se štelovatelnou čočkou a naprosto obnaženou elektronikou. Takže implantovat do elektroniky jeden odpor, tlumivku a kondenzátor neni problém a seštelovat divergenci na minimum taky neni problém. A co je hlavní je to, že ten regulátor pro laserovku je nastavenej na 3mW. Takže neni potřeba to nastavovat.

Clocku, mam dotaz neskoušel jsi co se bude dít, když do AUI interface přijdou ze sí?ovky link integrity pulzy ?
Tj 100ns pulz a 16ms mezera.
Jak se bude chovat ten obvod co tam detekuje začátek paketu (a podle toho posílá buď 1MHz nebo paket) ?
To jediný mi totiž vrtá hlavou. A nemam čas to teď stavět a testovat. TP interface jsem namaloval a navrhnul jsem i plošňáky, teď je to na firmně co jsem jim ty plošňáky poslal aby je udělali. Snad mně nezklamou.
Pak to skusim otestovat a určitě dám vědět.

Old Post 05.08.2002 v 16:49
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 125 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 05.08.2002 v 22:07
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lada Zuzjak
Junior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 170

Re: Plošné spoje Příspěvek č. 126 

Old Post 08.08.2002 v 13:05
Lada Zuzjak je offline   Click Here to See the Profile for Lada Zuzjak   Find more posts by Lada Zuzjak   Click here to Send Lada Zuzjak a Private Message   Click Here to Email Lada Zuzjak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lada Zuzjak
Junior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 170

Příspěvek č. 127 

Old Post 08.08.2002 v 13:14
Lada Zuzjak je offline   Click Here to See the Profile for Lada Zuzjak   Find more posts by Lada Zuzjak   Click here to Send Lada Zuzjak a Private Message   Click Here to Email Lada Zuzjak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 128 

Ne jsou to ty samý, ale ta firma mně ignoruje a nebo tak velký soubory nemůžu poslat mailem.

Ještě jim skusim zavolat.

Old Post 08.08.2002 v 15:16
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:58.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 234567891011121314 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz