CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Nefunguje : wifi net--PC--1120AP rezim AP----notebook
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
mrazik
Newbie

Registrován: 15.07.2003
Příspěvků: 7

Nefunguje : wifi net--PC--1120AP rezim AP----notebook Příspěvek č. 1 

Ahoj,
mam doma takovouto situaci. Na strese wifi antena, kabel natazeny k PC, kde je v PCI wifi karta. Na tomto pocitaci, nainstalovano WIN XP Prof SP2 vse v pohode funguje. Z tohoto pocitace, pres sitovku, jde sitovy kabel do 1120AP () v rezimu AP, do zdirkyt LAN1. NA 1120 jsem nastavil SSID atd. , IP cast nechal stejnou, na PC v lokalni siti nastavil stejne rozmezi IP, na notebooku take. Pocitace se pres 1120 vidi, ping neni problem, ale na notebooku nefunguje internet. Kde je problem ? Co mi kde chybi, kde je problem ? Asi nekde chybi router, takze vymenit 1120 AP za krabicku s routerem a AP ?
V nekterych vecech jsem tak trochu LAMA, tak prosim pochopeni.

Diky

Naposledy upravil mrazik 24.07.2005 v 16:47

Old Post 24.07.2005 v 16:42
mrazik je offline   Click Here to See the Profile for mrazik   Find more posts by mrazik   Click here to Send mrazik a Private Message   Click Here to Email mrazik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Raven-il
Senior Member

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 1199

Příspěvek č. 2 

Mas na tom PC s winxp nastaveny sdileni netu ?

__________________

Jen 700wattů ....... a měsíc je blízko

Old Post 24.07.2005 v 21:36
Raven-il je offline   Click Here to See the Profile for Raven-il   Find more posts by Raven-il   Click here to Send Raven-il a Private Message   Click Here to Email Raven-il   Visit Raven-il's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrazik
Newbie

Registrován: 15.07.2003
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 3 

Zkoušel jsem to nějak nastavit, ale ani to nezabralo. Mám tam dvě sí?ové složky : Local Area Connection, Wireless Connection. na tom Wireless je net a na tom Local je 1120AP. Pomoci sdileni to ten wizard nastavil : Local Area 192.168.0.1 a u sebe na notebooku jsem nastavil 192.168.0.2. Na 1120AP je nastaveno IP 192.168.100.252 atd. Ani to nezafungovalo a na notebooku neni net. Mozna je nekde bordel v IP.

Old Post 24.07.2005 v 21:44
mrazik je offline   Click Here to See the Profile for mrazik   Find more posts by mrazik   Click here to Send mrazik a Private Message   Click Here to Email mrazik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Raven-il
Senior Member

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 1199

Příspěvek č. 4 

Pokud vim, tak kdyz se na xp sdili net, tak se spusti i dhcp, takze by notes mel dostat adresu automaticky. Pozor musi se nastavit i gw a dns

__________________

Jen 700wattů ....... a měsíc je blízko

Old Post 24.07.2005 v 22:11
Raven-il je offline   Click Here to See the Profile for Raven-il   Find more posts by Raven-il   Click here to Send Raven-il a Private Message   Click Here to Email Raven-il   Visit Raven-il's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrazik
Newbie

Registrován: 15.07.2003
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 5 

No jo, ale jakou GW a jaké DNS. Můžeš to trochu rozepsat více, prosím ? A jak nastavit správně tan Ovislink 1120AP, aby také korektně fungoval.
Díky moc

Old Post 24.07.2005 v 22:14
mrazik je offline   Click Here to See the Profile for mrazik   Find more posts by mrazik   Click here to Send mrazik a Private Message   Click Here to Email mrazik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Raven-il
Senior Member

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 1199

Příspěvek č. 6 

GW i DNS je pokud se pmatuju ten PC s XP, ale pokud je to korektne nasdileny, tak se na tom notesu priradi adresy automaticky. Asi nejlip to vyzkousis tak, ze pripojis ten book primo kabelem k PC (nebo do druhyho portu ovisu)

__________________

Jen 700wattů ....... a měsíc je blízko

Old Post 24.07.2005 v 22:20
Raven-il je offline   Click Here to See the Profile for Raven-il   Find more posts by Raven-il   Click here to Send Raven-il a Private Message   Click Here to Email Raven-il   Visit Raven-il's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrazik
Newbie

Registrován: 15.07.2003
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 7 

No je to o to zajímavější, že navzájem se počítače vidí, mohu mezi nimi kopírovat soubory, ale sdílení internetu ne a ne rozchodit. Je nějaká možnost se kouknout zda ten DHCP server ve WIN XP běží ?

Old Post 24.07.2005 v 23:00
mrazik je offline   Click Here to See the Profile for mrazik   Find more posts by mrazik   Click here to Send mrazik a Private Message   Click Here to Email mrazik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Raven-il
Senior Member

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 1199

Příspěvek č. 8 

Zkusil jsi to pripojit primo kabelem ?

__________________

Jen 700wattů ....... a měsíc je blízko

Old Post 25.07.2005 v 07:51
Raven-il je offline   Click Here to See the Profile for Raven-il   Find more posts by Raven-il   Click here to Send Raven-il a Private Message   Click Here to Email Raven-il   Visit Raven-il's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
glorfindel_1
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 52

IP protokol a tak Příspěvek č. 9 

Mas v tom trochu zmatek, napis jaky mas IP a masku na ty wifi a jaky na ty vnitrne sitovy ethernetce do ktery jsi strcil to APcko. Musej bejt jiny pokud to nechces bridgeovat.A jelikoz predpokladam ze mas konektivitu registrovanou na to IPcko ty wifi karty tak ti stejne nezbude nic jinyho, nez si tam dat kerio a nastavit si preklad adress. Kdyz to zkusis trochu vic vysvetlit pokusim se ti pomoct .

P.S. Kdyz tak se ozvi na ICQ 86528432 Honza

Old Post 25.07.2005 v 14:19
glorfindel_1 je offline   Click Here to See the Profile for glorfindel_1   Find more posts by glorfindel_1   Click here to Send glorfindel_1 a Private Message   Click Here to Email glorfindel_1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 10 

neměli byste odvádět tazatele na ICQ mimo forum, je to pro druhé uchuzení a tread ztrácí význam...

Old Post 25.07.2005 v 15:47
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
glorfindel_1
Newbie

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 52

Příspěvek č. 11 

Tady se ale nejedna o nejaky seriozni problem ale o neco co lze po ICQ vyresit za par minut a nezapatlavat nesmyslama forum. Ja sem pak reseni az bude s radosti postnu.

Honza

Old Post 25.07.2005 v 22:48
glorfindel_1 je offline   Click Here to See the Profile for glorfindel_1   Find more posts by glorfindel_1   Click here to Send glorfindel_1 a Private Message   Click Here to Email glorfindel_1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrazik
Newbie

Registrován: 15.07.2003
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 12 

Glorfield máš pravdu, mám v tom bordel, ale po tvém příspěvku jsem přemýšlel a asi mě políbila můza. Najednou mi to došlo, jsem byl fakt pitomej. Nainstaloval Kerio Winroute, nastavil a FUNGUJE !!!! Už samozřejmě vím, v čem byla chyba.
Všem moc děkuju

Old Post 25.07.2005 v 22:56
mrazik je offline   Click Here to See the Profile for mrazik   Find more posts by mrazik   Click here to Send mrazik a Private Message   Click Here to Email mrazik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Raven-il
Senior Member

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 1199

Příspěvek č. 13 

Celkem typicky ve widlich

__________________

Jen 700wattů ....... a měsíc je blízko

Old Post 26.07.2005 v 09:06
Raven-il je offline   Click Here to See the Profile for Raven-il   Find more posts by Raven-il   Click here to Send Raven-il a Private Message   Click Here to Email Raven-il   Visit Raven-il's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrazik
Newbie

Registrován: 15.07.2003
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 14 

Já si prostě myslel, že zapnutím volby Sdílení Internetu v XP bude routovat mezi sítěmi, ale asi jsem přecenil schopnosti XP. Momentálně softwarový router jede jak má, DHCP přiděluje adresy atd.

Old Post 26.07.2005 v 09:08
mrazik je offline   Click Here to See the Profile for mrazik   Find more posts by mrazik   Click here to Send mrazik a Private Message   Click Here to Email mrazik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Raven-il
Senior Member

Registrován: 26.04.2004
Příspěvků: 1199

Příspěvek č. 15 

Ono to tak vetsinou funguje...

__________________

Jen 700wattů ....... a měsíc je blízko

Old Post 26.07.2005 v 09:13
Raven-il je offline   Click Here to See the Profile for Raven-il   Find more posts by Raven-il   Click here to Send Raven-il a Private Message   Click Here to Email Raven-il   Visit Raven-il's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:03.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz